Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Din Bihor e cineva care se pricepe si este dispus sa vina la verificat ( posibil si cumparat) masina din piata ?
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut, exact, iese testul bine o cumperi si plătesti tu, nu plăteste el si stai cuminte, nu fii supărat, acum ai experienţă pentru următoarea, eu zic ca e bine să te uiţi şi în de la ce preţuri sunt şi să mergi tu să o aduci, eu am adus în februarie una din de, corsa ce e drept, maşina am verificat-o în ţara după ce am venit, la mecanică, nu la vopsea şi electronică, nu are nici o problema la suspensie direcţie. Am 5000km cu ea, şi merge ok, nu consumă gram de ulei 0w30 schimbat de mine, ce e drept agaţă Egr.ul dar se curată, e diesel euro4. Sper că nu te-am plictisit dar cred că e mai bine să mergi TU în de. Pe mine m-a costat 70e de pers până la Munchen, am fost cu cineva, maşina am rezervat-o pe net, dar fi atent la proprietar, eu am luat-o de la un parc cu proprietar neamţ, chiar se merită la calitate, la bani te duce puţin mai mult. Baftă!
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
M-am tot uit pe mobile.de, dar una buna o gasesc pe la 11.000 +1000 taxa + alte cheluieli, o scot pe la vreo 12.500.
O sa incerc sa ma uit si dupa Astra H, dar gandul meu tot la GTS ramane Sad
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Şi eu am păţit la fel, la maşină adusă mă ducea cu 1000 mai mult şi cea din ţară era mai dotată, ca ex în ţară toate aveau cd iar în de una cu cd o găseai la foarte mulţi bani, de aici mi-am pus întrebarea cum au ajuns maşinile astea în ţară mai ieftine ca în de, eu vorbesc de maşinile aduse şi nerulate în ţară că nu se merită una rulată aici la ce drumuri şi motorine avem, am mai strâns bani şi mi-am luat din de.
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pot să-ţi fac o lista de cheltuieli care sunt pt toate maşinile în afară de taxa de înm pe care o şti tu, şi lovită acolo şi reparată se merită că sunt făcute bine. Părerea mea. Au nişte drumuri.. Nu cred să găseşti cu probleme la trenul de rulare sau direcţie decât la cele cu km exageraţi.
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am avut in plan sa plec in germania, ar fi trebuit sa plec duminica trecuta, dar n-am reustit sa iau banii de la banca la timp. Dupa ce am luat banii au intervenit niste probleme cu serviciul, si n-am mai plecat. Am vazut masina pe autovit, mi-a placut si am zis sa o incerc. Bine ca nu mi-am luat tzeapa mare.

Planul meu de plecare in Germania consta in:
Luam Loganul lu' tata de 1.4, puneam GPS, bagam benzina, rezervam 2-3 masini si plecam cu un tip care a mai fost de cateva ori si se pricepe. Pe la mine pe la Valcea sunt baieti care fac Germania, dar au scumpit tarifu, cer 250 E pana acolo, te plimba pe la cateva parcuri si cam atat.
Probabil ca mi-ar trebui o saptamana pentru treaba asta, timp pe care nu il am.
Mi-ar fi de folos sa-mi spui ce cheltuieli ai avut tu in afara de taxa
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am avut maşina rezervată, am plecat duminică dimineaţa cu atlassib 2 pers cu 70e de căciulă am ajuns luni la 8 dim acolo m-a aşteptat un român stab în de care mi-a arătat o grămadă de parcuri, la ora 12 am hot să merg la cea rezervată. Am luat-o şi la 5 am plecat în ţară. Costuri: bilete dus 130e acte si numere de 5 zile 100e aprox, motorină 80e , plata român stab acolo care m-a plimbat 300km 100e , avea vw sharan si consumă. Alte cheltuieli, gen mâncare şi vignete 30 e . Mai mult de 400 nu are cum.
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu am pus mâncarea, deci la mine s-a apropiat de 450. La tine dpdv al consumului mai mare cam 500, dar eu zic ca se merită, nu la bani ci la calitate.
Skip ads

  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii. O sa ma gandesc bine zilele astea
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca merg in targ cu un mecanic bun, ca si in targ gasesti o multime de masini aduse de dincolo si cam tot pe acolo esti .
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te uiti pe net..prin zona ta..sunt o multime de site-uri cu vanzari de masini..dak vrei, da un pm si iti dau link-uri..si la aia de pe net le propui sa ii duci la autovit. Bine..prima data le pui ceva intrebari sa vezi ce e cu masina..si daca sunt samsari sau nu..si vezi cumva daca au legaturi cu aia de la autotest...si apoi le propui testare in cele doua variante de plata..daca masina ia peste 95 de puncte..platesti tu si iei masina..dak nu...plataste el..la mine nu a mers cu plata..dar in rest a fost ok...nu imi pare rau de banii dati.Smile
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Uite un GTS din Bihor. Daca n-ar fi asa departe as merge sa-l vad.

http://www2.autovit.ro/html/1/7/2/4/861724.php
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca mergi o dată la bihor si o dată la satu mare şi maşinile nu îţi plac mai adaugi pe cei 370 ron ajungi la cheltuiala cu care o aduci din de unde probabilitatea de a nimeri o maşină bună e mult mai mare. Eu cel putin asa gândesc, la o maşina buna se tine la pret si în ţară de nu te apropii de ea ca de trebuie să-i iasa si lui ceva. Eu nu am văzut nici un târg, am urmărit 3 luni înainte ofertele şi am observat că sunt aceleaşi maşini repostate. Pana la urmă e alegerea ta si banii tai daca mai vrei discuţii ai mess Jmen_k_lumea si îţi mai povestesc. Baftă multă!
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit un GTS negru, 1.9cdti, 120cp, din 2004. Are 130.000km, adusa in tara in noiembrie 2007 la 120.000, distributie schimbata, dotari ok.
Baiatul cere 12.000 EUR, si nu vrea sa lase nimic.
Am vazut masina, imi place, e ingrijita, nu isi arata km.

Ma gandesc sa merg iar la tester. m-am inteles cu baiatul ca daca iese naspa platim amadoi. El imi garanteaza ca masina n-a avut niciun accident. Are 2 zgarieturi superficiale si mi-a zis ca nu le-a facut pe casco ca sa nu apara masina revopsita.

Cam ce punctaj ar trebuie sa ia la autotest daca masina se prezinta in conditiile de mai sus.
Cam ce durata de viata are turbina la 1.9 cdti 120cp ?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai ar trebui sa iasa peste 98%..sau 98 de puncte.
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mi se pare mult 98. Pana la urma masina are 4 ani si 130.000 km. Banuiesc ca se simt macar la articulatiile masinii. La 98 eu o vad aproape perfecta
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai a mea a luat 96 de puncte astfel:
-caroserie 84- avea capota, bara fata, usi dreapta revopsite si chit la stalp central dreapta
-sasiu 100
-emisii-100
-instrumente-100
-transmisie 100
-motor- 100
-frane-95- avea cablul la frana de mana slabit...operatiune executata de subsemnatul in 10 min..si ulterior a trecut RAR cu brio
-suspensie-100
Masina avea teoretic 62350 km..reali pe undeva la 150000...
Trageti voi concluziile..dupa ce am remediat cablul, ar fi obtinut 98 puncte

LE: Acum nu mai are capota revopsita..prietenii stiu de ce. Smile
PS: Daca intereseaza pe vreun amator..va pot trimite scanul de la raportul de testare..ca sa va faceti o oarecare imagine. Pare destul de profesionist facut, iar comportamentul baietilor de acolo...asememea.
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Inseamna ca asa ar trebui sa scoata si asta. Mai ales ca el zice k n-a fost lovita.

Tu cum ti-ai dat seama ca ar avea 150.000km?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu pot ca sa va spun...
  • litium1000

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Frate fa-ma si pe mine sa inteleg.
Ce ti-ai facut la masina Very Happy .
Trimite-mi si scan-ul daca nu e prea mare deranjul. (liviu.marin06@yahoo.com)
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR