Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • nagy istvan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 z 10 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
buna tuturor!am avut proasta inspiratie de a apela pentru acel bec motoras galben aprins in permanenta la service ul reprezentantei.au schimbat sonda lambda 450 lei si manopera 400 lei pentru aceasta operatie iar sonda veche au scos o probabil cu mocsul au facut o varza.la 10 km rulati sa aprins din nou.iar au tinut masina o zi dupa nici 10 km sa aprins din nou.a treia oara mi sa spus ca era contactul de la debitmetru si nu se va mai aprinde.asa a si fost in schimb sa marit consumul la 15 l .am apelat la un alt service unde mi au aratat ca cei dinainte au derglat aprinderea din calculator.au pus o la loc si deatunci rulez cu becul aprins si 9l la suta dar masina da in nas la plecarea din loc si nu are putere.am citit tot ce a fost scris in legatura dar nu stiu de unde sa incep.daca are cineva cunostinta de un service competent sau sfaturi orice este binevenit si multumesc anticipat.nr tel 0743 o47 932 dati un bip voi suna inapoi.in cazul in care prin absurd ajunge acest text la cineva de la reprezentanta am documentul emis de ei si piesa mutilata cum mi sa restituit imi pare rau ca nu am apelat la OPC.astept sugestii si comentarii sunt convins ca nu sunt singurul jefuit.locatia masinii brasov an fabricatie 2001 976cm 88000 km
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
este vorba cumva de Victoria Oare?
Evil or Very Mad
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nagy istvan, vezi daca poti sa citesti erorirle stocate cum am scris aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=24014
Daca reusesti, posteaza-le aici si poate te ajuta careva cu un sfat competent.
  • mirceasuciu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare , dar ce stiti despre service-ul Radacini ?
Skip ads

  • mirceas

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
e varza! poate se va schimba, e la inceput, dar asta nu prea e o scuza...
  • bbubba2424

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
au pret de 73.00/ora si cred ca placheaza piesele cu aur....

  • HOLBAN SORIN

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1999 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur ai egr-ul defect.am patit si eu
  • mahran

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am nevoie de un service pentru a-mi schimba distributia si pentru a-mi pune masina pe testar deoarece mi s-a aprins un beculet in bord Check Engine ma puteti ajuta va rog frumos, doresc un service cu mecanici priceputi si preturi corecte
Skip ads

  • cristi_bv

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pentru distributie,directie,frane si alte maruntisuri va recomand service-ul de pe Nicopole(inspre transformator).Eu acolo imi fac partea mecanica la masina.Despre electrica si diagnoza nu stiu ce sa va zic ca eu mi le fac singur.
  • zoliandi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat

  • zoliandi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Buna Nagy Istvan,
Vezi ca pacalit ai fost nu de reprezentanta Opel (Victoria) ci de serviceul ,,no name''! La Agila Z10XE nu se poate regla avansul la aprindere si nici vorba de dereglare! Ai fost trombonit cum scrie la carte, cei de acolo ti-au stricat ceva de ai plecat cu becul martor motor aprins!
Iar cu sonda lambda este o prostie ce afirmi, zii mersi ca ai scapat numai cu ea distrusa, dupa 8 ani de functionare pe galeria de evacuare se cam sudeaza si in unele cazuri trebuie taiata, sa nu ai impresia ca iese ca ,,surubul din scaunul de bucatarie'' ! Cazul cel mai ne fericit este ca se duce si filetul din galeria de evacuare, eu am patit-o.
Daca mai ai nelamurir ne auzim pe forum
  • stan corina

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
subscriu opiniei lui nagy istvan in ceea ce priveste lipsa competentei celor de la opel victoria din brasov . si as adauga ca le lipseste corectitudinea si ca practica tragerea de par si implicit supratarifarea. am fost foarte nemultumita de serviciile lor. pentru un simplu diagnostic la clapeta si ecu am platit trei ore de manopera. aceleasi testari le-am facut in alte doua service-uri in aprox. 1/2 ora. diagnosticul celor de la opel nici macar nu a fost precis. am rezolvat problema masinii la alt service fara pretentii de reprezentanta dar cu mult mai multa competenta si onestitate.
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
fa-ti o diagnosticare si vino cu erorile. aceeasi problema o are un prieten de-am meu la o astra 1.6 twinport. de cand e masina e becu aprins...si e noua, in garanie. el spune ca a fost la mai multe serviceuri, dar nu-l cred.

daca nu mai ai chef de service, fa testul cu agrafa sau du-te pe la intalniri si sigur te ajuta cineva.

nu mai mergeti cu becu aprins ca faceti praf injectia.
  • Chris Vectra

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2009

  • Mesaj Privat
lectie invatata: cei de la reprezentanta sunt,in cel mai bun caz, doar inlocuitori de piese ... pun testerul (stiu sa-l foloseasca, doar au facut cursuri de utilizare in Germania), citesc eroarea si spun ca trebuie inlocuita piesa/ansamblul respectiv, desi poate s-ar putea repara, la un pret mai mic decat piesa noua ... nu stiu sa repare ... de aceea sunt de parare ca, la o masina care a iesit din garantie, lucrarile de intretinere sa se faca la un service unde oamenii stiu mecanica/electrica, chiar daca nu sunt specializati opel pe banii firmei, dar cunosc notiunile de baza si au mai facut reparatii pe masini ... in fond o masina este tot o masina ... probleme apar la masinile noi, cu multa inginerie incorporata, unde trebuie resetari de calculator, imo sau alte cipuri si memorii ... atunci este nevoie de cineva cu aparatura specializata si experienta in domeniu... sunt si eu din bv, dar nu am gasit in oras pe cineva de incredere ... conjunctural, am ajuns in bucuresti cu masina, unde mi-am reparat ECU (cu garantie, dupa 3 luni de batai de cap si incercari scumpe, dar fara rezultat prin brasov - acum masina merge iar), si mi-am schimbat limba de afisare de la calculatorul de bord (gratuit!) ... daca voi mai avea probleme, voi incerca tot in bucuresti, chiar daca asta inseamna sa las masina la reparat mai multe zile si sa plec in brasov cu microbuzul (oricum, nu este departe)!
safe trips!
  • sosorupea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Cristi_BV ziceai ca iti faci partea electrica si diagnoza singur,ce soft folosesti si pe ce masina exact?
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu s-a mai scris cam demult in topicul asta. Intre timp, ce mai stiti de reprezentanta Radacini? A mai facut cineva reparatii acolo? Eu sunt programat pentru schimbat turbosuflanta si n-as vrea sa ma ard in ceea ce priveste calitatea lucrarii...
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nimeni?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR