Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Am un mic deranj la masina mea. A inceput sa se auda un pacanit la usa sofer. Se aude si pe drumuri proaste si cand plec de pe loc. A patit cineva asa ceva? Daca da cum a fost remediat?

Multumesc
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
e cumva mai degraba un scartai ? incearca sa treci cu masina pe un drum denivelat si cu usa deschisa ... sa vezi daca mai face.
la mine zgomotul asta provine de la chederul usii. am fost la di-bas si mi-au strans usa mai tare. zgomotul a incetat dar a reaparut dupa vreo 6 luni ...
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Zgomotul se aude ca si cum ar lovi cineva cu un ciocan in usa. E discret dar se aude. O sa incerc sa merg cu usa deschisa. Vreau sa ma duc in service dar mai intai vreau sa aflu daca e o problema comuna sau doar la mine face.
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am si eu acelasi pacanit, cred ca se aude geamul; apare doar la trecerea prin gropi - partea proasta e ca deja m-am obisnuit cu el Smile
Skip ads

  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Me too...
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
toata lumea cu astra classic Smile)
mie mi se pare ca e de la cheder ... Smile cel putin cand s-a strans usa mai tare ca sa preseze mai bine chederul a disparut problema.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
si eu am aceeasi problema. sper sa fie de la cheder
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Fenomenul l-am observat si eu abia dupa ce am citit aici pe forum; se aude ceva in usa ca si cum as avea un surub cazut in usa si care se tot rostogoleste in interior. Nu mi-am dat seama de zgomotul asta ca de obicei merg cu casetofonul deschis si nu-l aud. Insa oprind casetofonul si ruland pe teren cu denivelari se aude si la mine acel "trancanit" in usile de pe fata.
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
doru_a a scris:Fenomenul l-am observat si eu abia dupa ce am citit aici pe forum; se aude ceva in usa ca si cum as avea un surub cazut in usa si care se tot rostogoleste in interior. Nu mi-am dat seama de zgomotul asta ca de obicei merg cu casetofonul deschis si nu-l aud. Insa oprind casetofonul si ruland pe teren cu denivelari se aude si la mine acel "trancanit" in usile de pe fata.


Pai la tine e "logic" sa se auda ca masina are o varsa Very Happy .
La orice masina mai in varsta, se aude cate ceva troncanind. Se refereau la astra G, care intradevar are un zgomot in usi pe care-l acuz si eu.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
a reusit cineva sa rezolve problema asta?
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu Smile
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aceeias problema si la mine, am dus-o la un mecanic si dupa 10 min de plimbat cu ea, a descoperit buba: semnalizatoru dreapta fata nu era prins bine
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
la mine face geamul!in special daca imediat dupa ce il folosesc[coborit,urcat]face ca toate alea,cam cum descrieti voi.................no comment
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:
doru_a a scris:Fenomenul l-am observat si eu abia dupa ce am citit aici pe forum; se aude ceva in usa ca si cum as avea un surub cazut in usa si care se tot rostogoleste in interior. Nu mi-am dat seama de zgomotul asta ca de obicei merg cu casetofonul deschis si nu-l aud. Insa oprind casetofonul si ruland pe teren cu denivelari se aude si la mine acel "trancanit" in usile de pe fata.


Pai la tine e "logic" sa se auda ca masina are o varsa Very Happy .
La orice masina mai in varsta, se aude cate ceva troncanind. Se refereau la astra G, care intradevar are un zgomot in usi pe care-l acuz si eu.

Nu vreau sa polemizez insa eu cred ca-mi cunosc masina; o ingrijesc vorba unui coleg de pe forum "cu tot ce-i mai bun" asa ca am pretentii de la ea. E o masina tinuta in garaj ( stau la casa) si care a fost reparata numai la reprezentante OPEL asa ca nu vad ca legatura are varsta aici ; si Sharon Stone e in varsta dar arata bine nu? Very Happy Zic si eu ca varsta unei masini o apreciezi dupa gradul ei de uzura si nu dupa anul scris in talon.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si la mine se aude acelasi zgomot in usa stg. fata. Am zis ca vara asta o sa desfac si eu capitonajul sa vad ce si cum.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
clar ... e "boala" la opel.
  • ovidelu

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Si la mine se aude si am abia 3000 km parcursi. Daca deschid usa dispare scartaitul. Am uns chederul cu ulei siliconic, din belsug dar rezultatul a fost 0 (zero).
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai degeaba dai cu spary dinala pentru chedere ca nu ai nici o sansa. incearca daca vrei si daca ai cu ce ... sa strangi balamaua aia de la usa soferului. aia de se afla pe stalpul masinii, in asa fel incat sa traga usa mai spre interior. o sa-ti rezolve problema, cel putin momentan, dar usa o sa fie unpic mai in interior.
daca nu ai "sculele" necesare da o fuga la tinighigeria di-bas.

daca stie cineva alte solutii ar fi super
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
andrei006 a scris:toata lumea cu astra classic Smile)
mie mi se pare ca e de la cheder ... Smile cel putin cand s-a strans usa mai tare ca sa preseze mai bine chederul a disparut problema.


asa e: am strans si eu alea pe acolo si acu e ok
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
si la mine la fel !!!! in usa de la sofer sau mai degraba in stalpul de pe stanga si aud niste pocnituri iar in usa din dreapta o vibratie puernica la relanti care daca lovesc cu mana usa ( chiar deasupra difuzorului din usa) inceteaza!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR