Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • omar.enis

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut, am si io o intrebare. am cam 2000 de E sa mi iau o masina. ideea e ca un neam de al meu are un opel vectra b 96' 1.7d caruia i s a stricat motoru abia schimbat. motivul pentru care motorul i s a strica prima si a 2 oara a fost termostatu... cine i a schimbat motoru nu s a uitat si dc i s a stricat si a bagat vre o 20 de mil in el si mecanicu lu peste nu si a dat seama sa zica ca trebuie scimbat si termostatu drept urmare dupa vre o 1000 de km a crapat iar.... ea acum si a luat un opel corsa nou si vectrau sta pe bara vrea sa il vanda. ma gandeam sa il iau io cu vr o 700E si sa ii schimb motoru si toate nebuniile sa incerc sa il fac ca nou si sa am masina. mie masina imi place ca are cam de toate aer,geamuri,oglinzi,servo abs cauciuuri noi era si distributia schimbata da nuj dak aia nu trebuie schimbata iar in rest e in regula chiar imi place. ce spuneti s ar merita sa il fac sau sa ma duk la bulgari sa mi iau una "noua" ? si dak ati putea sa mi spuneti cam cat m ar costa o lucrare buna? dak se gaseste greu motor? cam ce motoare sunt bune, ca am auzit ca si astea sunt pe seri sau ceva de genu....

va multumesc astept sfaturi....
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai 70o euro masina, cu 300 euro gasesti un mecanic mai priceput si ti0o repara, sau alt motor cu 500, 100 euro actele. Eu zic ca merita.
Totusi, desfa motorul si vezi exact ce problema are.
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
si eu zic ca se merita .
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
si eu spun ca se merita.cu alt motor.asta fiert e foarte posibil sa fie chiulasa crapata si nu se merita refacut.x17dt cu iti trebuie tie gasesti in 200-300 euro maxim.mai pune 150 mecanicul si 150 ron la rar si ai masina.daca iesi cu toate cheltuielile pe la 1500 poti spune ca ai facut o afacere.
banui ca masina e inmatriculata in romania.daca nu uita calculele.
  • omar.enis

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu masina e pe bulgaria deci nu mai trec pe la rar..... si mai am o intrebare trebuie neaparat un motor x17dt? dak pun alta model? faza e ca am dat creca 20 de telefoane si nu gasesc motoru asta.... am gasit intr un loc pe comanda cu 600e !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR