Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • pharawom

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
salut. de ieri am o problema care ma streseaza , adica se arde siguranta la stergatoare intruna, am demontat motorasul l-am probat pe baterie -merge, ansamblul de brate daca este gripat-nu este, problema este ca fara mufa conectata la motoras, indiferet ce a-si face (actionez stergatoarele sau pompa stropgel) tot se arde siguranta . va rog ajutati-ma. multumesc
Skip ads

  • giubau_v8

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: buzau
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa schimbi maneta stergatoarelor, poate cand actionezi stergatoarele se face scurt in ea. Am patit si eu asta la o alta masina, cand dadeam sa stropesc se ardea siguranta....sarise o lamela pe acolo si facea scurt.
  • C.Stefan

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2014

  • Mesaj Privat
undeva e un contact inperfect, maneta de la stergatoare sau mufa care intra in ea
  • pharawom

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
multumesc pentru raspunsuri. am desfacut maneta care actioneaza stergatoarele si este ok , insa la actionare tot imi arde siguranta. nu stiu ce sa -i mai fac. ma gandesc ca problema o fi din relee sau mai rau un da undeva la masa instalatia .
Skip ads

  • pharawom

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
1.salut opelisti. am rezolvat problema simplu dupa o cercetare mai amanuntita a schemei electrice. la haion in partea stanga se afla un manunchi de fire, care din cauza inchiderii-deschiderii haionului s-au uzat intratat incat s-au desizolat si au facut scurt intre ele. cu putin izolier am rezolvat problema temporar. multumesc pentru sfaturi. Laughing
2. ca sa izolez in siguranta am luat borna de la baterie, smecheria este ca acum geamurile nu mai functioneaza pe impuls, tre sa tin apasat butonul pana se inchid. ce sa fac. ? Evil or Very Mad
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Tine apasat pe toata cursa + 3sec pentru o urcare si o coborare! Pentru fiecare geam in parte!
  • pharawom

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Ms. Tuturor
  • LBobolinoiu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2023

  • Mesaj Privat
Buna ziua ,am dat drumul la stergatoare si a inceput sa mearga stergatoarele de pe fata si spate si stropeste in acelasi timp a inceput sa miroase a ars si sau oprit.Am gasit sigurana arsa,la haion in spate am gasit firele izolatia rupta ,l am izolat am inlocuit sigurana ,am dat drumul la maneta stergatoare a inceput sa mearga sterg fata ,spate si in acelasi timp si stropitorile si a inceput sa miroase a fum si se vedea ca iese fum pe la prag si pe la tablou si am scos siguranta imediat.Nu stiu ce problema are Opel astra G 1.4 benzina
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR