Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • bose bogdan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 ydth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am si eu o problemea si va sunt recunoscator daca cumva a-ti trecut prin ea si mi-ati transmite si mie rezolvarea .acum cateva zile am vazut ca stergatorul spate nu-si mai facea deloc treaba asa ca am zis sa ma uit un pic la el . aul stergatorului avea un pic de curbura si mam gandit ca a tras cineva de el am apucat cu unpatent de el si cu unul de brat si am zis sa-l aduc la forma initiala adica drept ,dupa ce mam incordat putin am ramas cu piulita in patent adica mai concret fiind din antimoniu sa rupt cu tot cu filet. ce pot sa fac ca mersul cu masina fara stergatorul de spate e un calvar. am un opel vectra caravane va multumesc anticipat
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
e o problema intr-adevar , mergi la un meserias in surubaraie si filete poate te rezolva cu ceva.
cauta o solutie caci sunt sigur ca nu doresti a afla cat costa motorasul cu totul de nou . 720 lei la zafira si cam aceleasi preturi si pe la vectrane.
ori improvizezi ceva ori iei calea s.h-ului .185 am dat eu.
daca nu ma insel si din ce explici tu,obligatoriu trebuie dat jos de pe haion in speranta unei reparatii.
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca partea din ax ramasa iti permite sa faci un filet nou,atunci fa-l.Pentru a ajunge la aceiasi lungime a axului,ca sa fixezi bratul,fa la strung o prelungire ,cu filet exterior la un capat si filet interior la celalat capat.Il infiletezi la "ciotul"axului si astfel ai rezolvat problema .Am reusit cu succes o astfel de operatie,cu ani in urma .Trebuie desfacut motorul de pe masina .Succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR