Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ca de la opelist la opelist imi poate recomanda cineva va rog o firma de inchirieri auto serioasa in bucuresti? am dat cateve "search-uri" p net, am gasit cate ceva dar aia iti cer comision si p aerul pe care al respiri in masina lor, hotie la drumu mare. sunt in romania doar pentru cateva zile si nu merita sa "fugaresc" opelul pt ca mi-as petrece vacanta pe drumuri. multumesc, sper ca am postat unde trebuie
Skip ads

  • Gatica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ar fi Sixt, in Otopeni, vis-a-vis de Romstal. Nu cunosc preturile, poate te ajuta internetul.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu zic,ca mai bine ai inchiria de la unii din colegii nostri.
de la oricare firma ai inchiria,pariez 100 e,ca nu vei fi multumit
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
E ok raspunsul colegului soare.
Din pacate si-au cam luat-o "firmele de inchirieri, autohtone" , asa ca mergi tot pe alea mari.
Mai ales daca ai ceva istoric...
Skip ads

  • WEE

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu lucrez la SIXT,spune-mi ce masina te-ar interesa si cate zile si iti raspund...
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut. opel, bineinteles, ceva diesel daca gasesc disponibil, modelul nu prea conteaza important e sa isi faca treaba, oricum de peferat ceva incapator(caravan, astra, vectra) am cam multe bagaje s merg pana la suceava. Laughing perioada ar fi intre 10-15 zile. din ce am citit pe la unele firme ai o restrictie la nr de km in primele doua zile. nu am permis romanesc(l-am schimbat)
  • WEE

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
nu pot promite ca masina v-a fi diesel,depinde de ce avem disponibil atunci,
preturile care ti le dau sunt cele care ti le dau daca vii direct la birou,daca iti faci rezervare pe net sunt mai mari
corsa ar fi 30euro pe zi 7zile+, 37euro 1-3 zile
astra cutie manuala ar fi 36euro pe zi 7zile+, 46euro 1-3zile
astra cutie automata ar fi 41euro pe zi 7zile+,50euro 1-3 zile
insignia cutie manuala ar fi 44euro pe zi 7zile+,55euro 1-3zile
- ce depaseste 7zile ai kilometri nelimitati
- trebuie sa ai carte de credit visa sau mastercard,toate tranzactiile se fac cu carte de credit
- se blocheaza o garantie pe cartea de credit pt corsa sau astra de 500euro si pt insignia de 750euro,cand aduci masina inapoi se trimite fax la banca si se deblocheaza in 48ore
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc. am aruncat ochiul s in curtea altor firme, am facut o socoteala si am ajuns la concluzia ca imi trebe in jur de 1000e ca sa iau un hatch-bach pentru 2 sapt(cu garantie, combustibil s toate adunate) Shocked mai caut, ma mai interesez dar cred ca ma rezum la un logan din suceava
Skip ads

  • WEE

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
pai garantia nu ti se ia,o primesti inapoi
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
s in cazul in care copilul vecinului(ala care al chinuiam cand eram acasa) vine s ami "da" o cheie p masina, c fac? are mai multe taisuri, cunosc multi oameni care au platit cu varf s indesat pt o simpla pietricica sarita in parbriz de sub roata unui cocalar (exemplu). asta e, politica firmelor. Confused ma mai interesez mai caut, totusi 1000e nu ai ia din drum nici becali
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
la 1000 euro gasesti o cioarsa care sa mearga 15 zile.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai le inchiriaza si nu au casco? O aduci dauna totala pe faras si iti opreste 500 de euro?
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mai degraba cu 1000 de euro cumperi o masina si o ai cand vii de cate ori vrei in tara! Very Happy
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
au, dar din cate stiu eu, ei merg p sloganul:c strici platesti
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am un prieten care are la randul lui alt prieten care are o firma de rent-a-car sau cel putin avea, mai micuta. Incerc sa dau de el si imediat ce aflu ceva iti trimit un pm cu datele de contact. Sper sa nu fie prea tarziu si sa fie ok firma respectiva.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
scuze ca ma bag dar chiar asa: firma care inchiriaza masina nu are CASCO FULL pe fiecare masina? si daca are, de ce trebuie sa mai platesc si eu in caz de dauna? poate doar franchiza, da ok, sa zicem ca asta nu mi s-ar parea o clauza abuziva; si, intr-adevar, franchiza maxima in buc parca este 300-400 de E depinde de firma de asigurare.
  • WEE

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
daca se intamopla ceva cu masina platesti doar reparatia,dar nu mai mult de 500 euro,adica daca o zgarii , platesti doar revopsirea piesei respective ~500ron element,daca o faci dauna totala platesti doar 500euro
masinile au casco,dar franciza e minim 500euro,daca spargi parbrizu care e 1000ron de exemplu doar nu o sa facem pe casco,incasam clientu
mai poti sa iei asigurare full care inseamna inca 10euro pe zi si orice faci la masina nu platesti nimic
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
perfect asa, deci cu 10E pe zi esti acoperit 50 de zile maxim; merita, optiunea asta e importanta; practic daca dai cei 10E pe zi nu mai are logica sa iti opreasca garantia de 500.
  • WEE

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
chiar daca iti iei asigurare full (10E zi) tot iti opresc garantia,dar chiar daca lovesti masina,nu ti se opresc bani deloc,la sfarsit ti se deblocheaza suma integral
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Garantia asta este marele castig al firmelor de rent-a-car.
Cumnata mea a venit cu sotul (cetateni Luxemburghezi) si au inchiriat o masina (Skoda Fabia) de la o firma din aeroportul Baneasa. Cursa a aterizat noaptea, s-a facut o inspectie foarte sumara si nu am gasit nimic deosebit. La predare, smecherul s-a dus tintit la aparatoarea rotii din stanga spate si ne-a aratat ca este putin crapata. S-au ales fara marea parte din garantie, cum ca schimbarea ei in service a costat 250 EUR din 300 EUR cat a fost garantia. Bataie de joc cu garantia asta.
In nici un caz nu era firma SIXT, s-ar putea ca ei sa fie seriosi si sa nu umble dupa bisnitareala.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR