Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am deschis acest topic in vederea organizarii viitoare a unor "excursii" pentru pasionatii de condus sportiv.
Nu vreau sa facem asta pe drumurile publice ci pe circuite speciale pentru curse de masini. Intrucat nu avem ocazia sa ne manifestam pe drumurile publice vreau sa vizitam mai multe circuite de curse in excursii scurte de 2-3-4 zile.

As zice ca experienta de condus trebuie sa avem minim 50.000 km si masina de minim 150 cp (sa nu ne facem de ras pe circuit).

Cine e interesat sa posteze aici.

As incepe cu o lista a circuitelor care pot fi "inchiriate". Eu nu stiu de nici un circuit din Romania. Cel mai apropiat stiu ca e undeva in Ungaria.
Cine are cunostinte despre acest domeniu e binevenit sa posteze aici.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Din cate stiu, intr-o comuna langa Oradea, a amenajat un italian un minicircuit. Pentru "alergat" se inchiriau acolo masini, niste Fiat Pinnafarina(nu stiu dca am scris bine, dar cred ca stiti voi masinutele alea).
Nu stiu exact daca mai functioneaza, dar o sa ma interesez.

Circuitul din Ungaria cred ca e Hungaroring din Budapesta si am inteles ca e foarte scump sa alergi acolo.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa merg cu masina mea.. Daca ai cum intereseaza-te. Ar fi interesant.

Ce inseamna foarte scump ?
Circuitul faimos de la Nurburgring are urmatoarele preturi :
4 Laps - £49 works at £12.14 per lap.
8 Laps - £93 works at £11.62 per lap.
15 Laps - £163 works at £10.86 per lap.
25 Laps - £257 works at £10.28 per lap.

10 lire pe tura = 50 ron nu e foarte scump tinand cont ca are o lungime considerabila si ca cei mai buni piloti au scos in jur de 8 minute pe circuit.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Se mai organizeaza curse pe circuit la Seres in Grecia. Sunt mai multe cluburi care se aduna si merg acolo peste weekend in mod organizat. Cauta pe internet si trebuie sa gasesti ceva.
  • dragos1326

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

Din 2008 si pana acum e ceva timp.Pacat ca nu a mai continuat nimeni o discutie cu un subiect asa de interesant.As putea spune ca ma incadrez in clasa mentionata de Slick mai sus.Am masina peste 150 cai si am cam 800.000 de km condusi pana acum.Caut pe forum "subiectul Nurburgring".Rezultate foarte putine.M-ar interesa daca a fost cineva pe la F1 cum e , o cazare buna in zona circuitului (pt vreo 2-3 zile), niste preturi de dat pe circuit...etc.Daca mai este cineva interesat de amanuntele astea haideti sa dezvoltam un pic subiectul si poate pe viitor vom face si o intalnire internationala pe undeva.Sunt sigur ca sunt foarte multi membri ai acestui forum care locuiesc in strainatate, categorie din care si eu fac parte.In masura in care mai trece cineva pe aici cat de curand si este interesat de subiect , rog postati.

Toate bune...si poate ne vedem pe circuit
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR