Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • razzvan

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Despre japoneze: in afara de Vectra mea si Corsa sotiei, acum 2 ani am luat un Mitsubishi Pajero Pinin din 2000 pentru mers pe munte (ceva soft, drumuri forestiere, etc.). Intre timp, nu va puteti imagina pe unde am bagat masinuta aia - pe drum, pe langa drum, pe unde nu mai era niciun drum, prin riu si asa mai departe. Am facut deja 50000 km cu ea si nu s-a stricat absolut nimic! Nici articulatii, nici transmisie, nici suspensii, NIMIC! Mai mult, am inceput sa merg si toata iarna cu ea pentru ca oricum se misca mult mai bine pe zapada decat Vectra.
Concluzia despre fiabilitate o puteti trage si singuri...
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu as prefera ca SUV un Nissan Pathfinder iar ca masina de strada o Honda Prelude, Fifth Generation . Embarassed
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sunt total de acord cu ahappyuser

Japonezii fac masini fiabile, unele foarte frumoase altele nu, dar nissan in special face singurele doua masini care-mi plac cu adevarat, si anume

Skyline orice model vechi sau nou.
si
350 Z
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
incluziv tiida, micra si juke?
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In "concluziile" "expertilor" germani, masinile industriei nationale sunt pe 90% din locurile din top, in "concluziile" "expertilor" francezi, Rreno' se bate cot la cot cu Audi, Honda si Mercedes si castiga, in "concluziile" "expertilor" italieni, nu e nimeni ca Fiatul, etc, etc...
"Concluziile" voastre Question
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Juke este foarte ok, are 3 preset-uri simple in computer-ul de bord pe care le poate activa orice n00b : sport, comfort si economy. Iti faci masina cum vrei, mi se pare o chestie foarte tare si atentie, sistemul este deja prezent de la modelul Juke in sus. Tida, Micra evident nu poti sa le compari cu Golf, nu ? Au o clasa a lor.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Lexus se bate cu Mercedes de multi ani, Honda se bate cu BMW la fel, Audi cu Peugeot... si mai nou Renault se bate cu Dacia, ca e la fel si e chiar mai ieftina. Iar noi, romanii ne batem cu ratele, preturile la mancare si mai nou la carburant. O meritam, suntem o natie mandra dar fara coloana vertebrala, puteti sa faceti o analiza de-a lungul istoriei noastre nationale. Singura noastra vina este ca ne-am nascut aici si nu ne luam valea.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Readuc la viata un pic topicul. Tot cautand pe net cine produc cele mai fiabile masini, am dat peste urmatorul clasament:

http://www.motorstory.ro/2013/01/fiabilitatea-motoarelor-germane-%E2%80%93-un-mit/

Spune multe despre fiabilitatea masinilor germane, Fiat e printre locurile fruntase, pe deasupra Renault e peste Opel si mai ales Audi!
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Asta-i un top despre fiabilitatea motoarelor de pe masinii.

Primele doua clasate la ,,top fiabilitate,, nu ma mira deloc... defapt asa a fost mereu.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai la o masina ce se strica cel mai des si in ce bagam cei mai multi bani? Imi face cu ochiul o Honda Civic, 1.8i VTEC , cutie automata.......
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ia-o, si nu o sa mai renunti vreodata la Honda si motorul VTEC. Mr. Green

Te dai tu cu ea o vreme, pe urma o dai la sotie (ca-i o masina mai mica) si apoi te-AI SCOS, de fiecare data cand va merge cu ea se va gandi numai la tine. despre ce cadou adevarat i-ai facut... Astea-s masini rele, poti sa mergi cu ele civilizat pâna când intra VTEC-ul apoi se transforma in ,,fiare,,. Nici nu pot sa-mi imaginez o masina pe care sa poti sa o turezi dupa placul tau pâna in 7.800rpm. Am vzut ceva filmuletze pe YouTube cu Honda Prelude... dar, cu sinceritate va spun, nici nu pot sa-mi imaginez ce inseamna o masina rea pe care sa o poti duce sus... sus de tot, in ture. Cred ca e o placere UNICA de felul ei.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
In Alba o sa fiu unicat, nu am vazut pe nimeni cu o Honda Civic...... Laughing , oricum, ma bate gandul rau, m-am cam saturat de 'tractoras', desi e CR.
Skip ads

  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
astia care fac teste din astea cum e dekra si nush mai care is paraleli cu fiabilitatea masinilor , parere strict personala , singura masina de care pot baga mana in foc e cea alui un prieten lexus rx 300 hibryd pe benzina cumparata de noua in RO aprox 85000 de mii de euro rulaj pana acum 270000 de km , masina aia a vazut numai revizii si atat.

si eu sunt din parere ca cele mai fiabile masini sunt cele japoneze . in special masini de la toyota , in special corolla. Dupa ele ar fi masinile nemtesti anumite tipuri si modele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR