Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dmarin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sunt fericitu' posesor a unui Opel Astra Classic 1.4 90CP. Ma cam bate gandul sa ii atasez un portbagaj "aeropurtat" (pe acoperis) Smile. Momentan nu am nici bare, nimic.
Are idee careva ce fel de bare sunt necesare, ceva modele de portbagaje, scoruri. Daca ar fi si pe undeva prin Iasi ar fi stas. Oare trebuie montate in service la Opel? (ma refer dpdv al garantiei).
Am gasit pe site la opel cateva modele, dar scorurile sunt cam sus.
http://www.opel.ro/img-auto...20Classic%20II%20(opt).pdf

Multzam mult.
  • Cocolino

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Incearca pe la Metro, eu am vazut prin Bucuresti ca au mai multe modele...mai mult ca sigur gasesti unele cu prindere pt. Opel ( eventual du-te pe la reprezentanta si fa-te interesat de astfel de bari, poate au si-ti arata cum sunt, sa vezi exact care este sistemul de prindere)...ale mele le-am comandat cand mi-a venit masina, am avut un vaucer de 500 Euro...mi-am luat printre altele si suportii de portbagaj...
De montat se monteaza mai mult decat simplu si nu intra in discutie pierderea garantie...dreaku', sunt 2 fiare pe care le prinzi in locurile special lasate pt. asa ceva...probabil ca daca te duci la service pt. asa ceva vei vedea mecanici tavalindu-se de ras...
Very Happy
  • gatonisus

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat din Selgros duminica.
Am dat 120 lei pe bare.
Ai grija ca sunt mai multe modele, dar scrie pe ele pentru ce tipuri de masini sunt bune.
Clemele de prindere sunt reglabile (sa se potriveasca la mai multe tipuri), important e sa te uiti la lungimea barelor, sa nu depaseasca latimea masini tale.
Greutatea maxima suportata este de 75KG.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR