Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • wyo
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 03 Nov 2008
  • Tigra 1995 z22se
  • Bucuresti
  • wyo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am cumparat in noiembrie anul trecut un Opel Tigra din 95, 1.6 benzina din Germania la 138000 km,si am apucat sa merg 4 luni cu ea pe soselele patriei noastre Romanica si gata am bataie de amortizor pe partea stanga spate de am impresia ca se rupe cand dau in orice gropita din asfaltul asta bun.Se aude un zgomot metalic de parca loveste fier pe fier.Concluzia mea,cred ca amortizoarele sunt terminate deja.E bine ca macar RAR-ul a fost luat pe bune si nu avea probleme la ei pe banda de ITP.Stie cineva daca sunt si bucsi,ceva pe acolo pe spate,daca a mai patit cineva ca mine,astept un pic de ajutor.Daca aveti cunostinta de unde sa iau amortizoare de spate la preturi de criza economica,si noi bineinteles.Va multumesc frumos pentru ajutor si astept cu interes ideile voastre. Idea

Skip ads

  • bogdan89

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
exact asa am patit si eu ... numai ca la mine sunt creq toate 4 ... dupa vreo 3-4 luni de cand am luat`o deja sunt facute praf...lafel...in spate zici ca nu are deloc amortizare... iar in fata cand merg pe drumuri pavate cu pietre ... zici ca se rupe masina in 2... m`am interesat si un amortizor costa in ur de 180 ron unu sasch
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu nu mai zic de a mea...dupa 4 luni de Romania e varza,planetare ,bucse..tot amortizoare nu mai zic ca si bara de fata e varza ca...fiind foaret joasa atinge oriune....si nu mai pun radoator si alte schimbate din cauza ~paris-dakar ` din Romania..mai am si pe 3 martie RAR ,nici nu stiu cum sa procedez...ce sa fac mai intai la ea....Sad
  • wyo
  • OP
  • 3 mesaje
  • din 03 Nov 2008
  • Tigra 1995 z22se
  • Bucuresti
  • wyo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
GATA ca am rezolvat cu masina,daca stateam in baza celor care au Opel nu mai reparam masina asta decat peste vreo 2-3 ani.Chiar asa sa nu se fii lovit nimeni de problema asta cu amortizoarele?Inseamna ca sunt sosele bune pe aici prin Romania si doar eu am avut ghinionul sa imi stric masina Laughing Laughing Topic inchis.
Skip ads

  • catalinzz

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nu ai in ce sa ti pui baza aici.e un forum general de discutii nimic mai mult.ajutor concret nu primesti.nici raspunsuri utile nu primesti decat din an in pasti
  • catalin_m7

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2009

  • Mesaj Privat
pentru cei care aud un sunet metalic pe spate la tigra, vedeti sa nu fie cumva de la teava de esapament, care e prinsa de niste suporti din cauciuc,iar daca astia sunt imbatraniti cedeaza si teava loveste cand face balans in bara aceea dintre roti, cel mai bine verificati in rampa
  • Claudiuionut

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
bogdan89 a scris:exact asa am patit si eu ... numai ca la mine sunt creq toate 4 ... dupa vreo 3-4 luni de cand am luat`o deja sunt facute praf...lafel...in spate zici ca nu are deloc amortizare... iar in fata cand merg pe drumuri pavate cu pietre ... zici ca se rupe masina in 2... m`am interesat si un amortizor costa in ur de 180 ron unu sasch

ia mai mergi odata la astia de piese si vezi e 150ron cel pe ulei mai bun si 140ron cel pe aer
  • Stig

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Prietene nu mai raspunde aiurea la topicuri vechi de 2-3 ani, pentru a strange cele 50 de mesaje, ca oricum n-ai 3 luni vechime, si poate te suspenda moderatorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR