Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
klod a scris:dany77ro@
-probabil ca de aia nu am avut probleme cu ledurile, oricum,
acum masina o sa ramana asa pt ca peste cateva zile imi vine noua astra sport tourer S ,160 cv, oricum una peste alta am fost si sant multumit de astra h si sper sa ma faca multumit si cea noua, salutare !
Felicitari sa o stapanesti bine e intradevar o super masina(astra sport tourer),am vazuto in reprezentanta dar nu am reusit sa fac un Test Drive inca,oricum pt mine e un vis prea mare nu-mi permit sa o cumpar... Embarassed poate peste vreo 2-3ani,dar pana atunci ies altele noi,oricum ar fi raman fidel Opel..O seara placuta... Very Happy
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Mai are cineva pareri despre faruri aftermarket ? cineva a pus pe masina ?
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vlad-OPC a scris:Mai are cineva pareri despre faruri aftermarket ? cineva a pus pe masina ?

A trecut ceva timp de cand le-am pus....si vad ca nu se mai ard ledurile(depinde de noroc) nici nu se ingalbenesc(trebuie sa fii atent cand le speli_sa nu le zgarii si mereu curate ca altfel raman pete)....La cat costa(respect la cele originale) eu sunt multumit de aftermarket... Wink
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Fata de cele stoc... lumina cum e noaptea ? la fel ? sau in rau ? Eu nu vreau rezultate cosmice de la ele.... dar vad ca toti spun ca nu merita nici jumate din ce costa... Smile
Skip ads

  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vlad-OPC a scris:Fata de cele stoc... lumina cum e noaptea ? la fel ? sau in rau ? Eu nu vreau rezultate cosmice de la ele.... dar vad ca toti spun ca nu merita nici jumate din ce costa... Smile

Lumina este foarte buna(depinde de ce lumini pui-xenon...?),singura probl.in curbe(noaptea)lumina nu acopera acelasi unghi mare dreapta stanga ca cele originale.Ps;Daca strada e nasoala rau si plina de curbe naspa folosesc farurile de ceata,ma ajuta mult...totul ok... Wink
  • gumecs

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ca sa revenim la discutia cu lupele , am montat in iasi la un baiat pe logan lupele BI-xenon , in farul original de Logan! Rezultatul este super. Vreau sa spun ca fac o lumina super , fasciculul de lumina este imprastiat uniform , nicidecum 2 V-uri,cum e la farurile cu dayline , blitzurile se vad extraordinar de tare atunci cand farurile sunt aprinse , potrivirea este 100% GARANTATA!. Lupa respectiva , practic , vine in locul becului si bate la acelasi nivel la care batea si farul inainte. Eu 1 am o Vectra B1 , si urmeaza pe saptamana viitoare sa achizitionez un set de faruri clare de Vectra B2 , sa le desfac si sa imi pun lupele respective. ies mult mai ieftin decat daca mi-as cumpara un set de faruri Angel/dayline , plus ca am lumina xenon si pe scurta si pe lunga! Atasez aici 2-3 poze cu farul de logan pus,montat,aprins.

MENTIONEZ CA NU E NICI UN FEL DE RECLAMA , DOAR POSTEZ UN RASPUNS LA NELAMURIRILE USERILOR
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
gumecs a scris:Ca sa revenim la discutia cu lupele , am montat in iasi la un baiat pe logan lupele BI-xenon , in farul original de Logan! Rezultatul este super. Vreau sa spun ca fac o lumina super , fasciculul de lumina este imprastiat uniform , nicidecum 2 V-uri,cum e la farurile cu dayline , blitzurile se vad extraordinar de tare atunci cand farurile sunt aprinse , potrivirea este 100% GARANTATA!. Lupa respectiva , practic , vine in locul becului si bate la acelasi nivel la care batea si farul inainte. Eu 1 am o Vectra B1 , si urmeaza pe saptamana viitoare sa achizitionez un set de faruri clare de Vectra B2 , sa le desfac si sa imi pun lupele respective. ies mult mai ieftin decat daca mi-as cumpara un set de faruri Angel/dayline , plus ca am lumina xenon si pe scurta si pe lunga! Atasez aici 2-3 poze cu farul de logan pus,montat,aprins.

MENTIONEZ CA NU E NICI UN FEL DE RECLAMA , DOAR POSTEZ UN RASPUNS LA NELAMURIRILE USERILOR

Frumos,dar cum faci sa pui acele lupe in far..?(trebuie desfacut.dezlipit)Ai putea sa ne dai mai multe detalii(ex.pret,unde se gasesc de cumparat),daca nu cer prea mult ai putea sa pui un mic video...?Mersi mult... Laughing
  • catalinux

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sã vedem cã reuºeºte sã le desfacã la Astra H mai întâi...
Skip ads

  • gumecs

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
1. Se da farul jos de pe masina
2. Se incalze4ste sticla si se da jos
3. Se scoate becul din far si se pune lupa
Mentionez ca lupele vin cu prindere la tipul de bec caer il are fiecare pe masina.
4. Se pune sticla farului inapoi
5. Se monteaza farul pe masina , se fac legaturile si se aprind


Video nu am
  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cat costa lupele?
Hai ca vreau sa vad care reuseste pe Astra H
  • catalinux

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Teoria e simplã. Aºtept sã vãd cã îþi iese pe faruri de Astra H, ai fi primul care ne poate arãta pe viu cã se poate pe tipul ãsta de far.
Deci neapãrat sã faci un filmuleþ sã vedem ce ºi cum.
  • gumecs

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu am incercat pana acum , dar , chiar ma voi interesa si voi incerca!
Skip ads

  • mulahul

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat


aceste faruri sunt care mi-ar placea si mie. in specificatiile tehnice detaliaza ca se potrivesc perfect in clemele celor originale,
si specifica doar ca trebuie montat motorasul de reglaj.Becurile sunt H1.
Dar de omologare stie cineva ceva ? Pe acestea sunt stantate omologarea, recunoscuta de cei de la RAR (ITV in cazul meu-Spania)
Pretul e intre 270 - 310 €. Mi-ar placea sa montez si eu asa ceva pe masina. Se merita ? Acestea sunt care dau probleme cu ledurile sau cum
precizau unii, ca lumina nu ar fi destul de puternica? Care sunt sfaturile voastre in continuare? Merita sau nu ?! Va multumesc.
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
mulahul a scris:

aceste faruri sunt care mi-ar placea si mie. in specificatiile tehnice detaliaza ca se potrivesc perfect in clemele celor originale,
si specifica doar ca trebuie montat motorasul de reglaj.Becurile sunt H1.
Dar de omologare stie cineva ceva ? Pe acestea sunt stantate omologarea, recunoscuta de cei de la RAR (ITV in cazul meu-Spania)
Pretul e intre 270 - 310 €. Mi-ar placea sa montez si eu asa ceva pe masina. Se merita ? Acestea sunt care dau probleme cu ledurile sau cum
precizau unii, ca lumina nu ar fi destul de puternica? Care sunt sfaturile voastre in continuare? Merita sau nu ?! Va multumesc.

Al doilea tip de far,doar ca negru nu cromat l-am montat eu acum un an aproape si sunt ok(se potrivesc atacurile)dar incearca sa le cumperi cu motoras cu tot(nu garantez ca motorasul original opel se potriveste cu acest tip de faruri)Cu omologarea ai dreptate(recunoscute in Europa,dar ITV e Italia)Cu pretii sunt c-am mari incearca putin pe Ebay Italia,gasesti preturi un pic mai mici...
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cel mai frumos model dupa parerea mea este primul, aduce mult cu cel original doar ca nu-mi place deloc angel eye-ul
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ag10tit a scris:Cel mai frumos model dupa parerea mea este primul, aduce mult cu cel original doar ca nu-mi place deloc angel eye-ul

Ai dreptate,dar nu schimba cu nimic aspectul masinii(si daca pui xenon nici nu se observa angel_ul)celelalte modele se observa de la distanta (ziua si noaptea)ca ceva ai schimbat la masina... Very Happy
  • gumecs

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Revin in aceasta discutie , dupa ce mi-am montat un set de lupe aftermarket in farurile de vectra B2 (clare). Rezultatul este miraculor. Sunt extraordinar de multumit de ele,iar lumina nici nu se compara. Atasez cateva poze!
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
dany77ro a scris:
ag10tit a scris:Cel mai frumos model dupa parerea mea este primul, aduce mult cu cel original doar ca nu-mi place deloc angel eye-ul

Ai dreptate,dar nu schimba cu nimic aspectul masinii(si daca pui xenon nici nu se observa angel_ul)celelalte modele se observa de la distanta (ziua si noaptea)ca ceva ai schimbat la masina... Very Happy


Poti sa faci un filmulet scurt cu masina ta ? sa vedem cum se vad noapte farurile ?
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vlad-OPC a scris:
dany77ro a scris:
ag10tit a scris:Cel mai frumos model dupa parerea mea este primul, aduce mult cu cel original doar ca nu-mi place deloc angel eye-ul

Ai dreptate,dar nu schimba cu nimic aspectul masinii(si daca pui xenon nici nu se observa angel_ul)celelalte modele se observa de la distanta (ziua si noaptea)ca ceva ai schimbat la masina... Very Happy


Poti sa faci un filmulet scurt cu masina ta ? sa vedem cum se vad noapte farurile ?

Ps:Este un video mai vechi facut pt.audio,video astra,dar am filmat si farurile...sper ca se vede bine(daylight)... Razz
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
gumecs, da' pe proiectoare de ce ai pus csenoane? te-ai saturat de regimul vegetarian, iti place sa ai frigiderul plin?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR