Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • nootka200

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 1,8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sal lume tocmai mi-am cumparat un opel vectra b1,8 16valve din 97 cu clima si alte optiuni asi vrea sa stiu cam cat caburant consuma afara si in orasi si ce parere aveti despre vectra benzina?
  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
1.8 16v am si eu vectra b2 din 2002 , e un motor foarte bun fata de 1.6 16 v ce papa foarte mult ulei, consumul in oras ajunge si la 10/100 km, acum depinde cat de aglomerat este orasul respectiv, si in afara consuma undeva la 6.5/100km acest consum al am eu , atat ami arata compiuterul de bord, in rest motoarele de 1.8 sunt mai reusite ca alea de 1.6 , sunt masini bune piesele sunt de masura ficarui buzunar numai bine sa ai noroc de ia si sa o stapanesti sanatos bafta!.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu in timisoara am 11-12 consumul merg si pe aglomeratie cu ea...in afara am reusit sa scot si 5,7 (pe mid cu pilotu automat folosit la max si fara depasiri nervoase) In rest cum zice si xenon o masina reusita cu un motor perfect din mai multe puncte de vedere
  • nootka200

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 1,8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
xenon88 a scris:1.8 16v am si eu vectra b2 din 2002 , e un motor foarte bun fata de 1.6 16 v ce papa foarte mult ulei, consumul in oras ajunge si la 10/100 km, acum depinde cat de aglomerat este orasul respectiv, si in afara consuma undeva la 6.5/100km acest consum al am eu , atat ami arata compiuterul de bord, in rest motoarele de 1.8 sunt mai reusite ca alea de 1.6 , sunt masini bune piesele sunt de masura ficarui buzunar numai bine sa ai noroc de ia si sa o stapanesti sanatos bafta!.
multumesc pentru informatie!!!
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sunt destul discutii de acest gen,nu strica o cautare inainte. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR