Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Bogdanu

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: craiova
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Aceiasi problema eroarea apare chiar si cu farurile stinse s-ar putea sa existe un releu care verifica tensiunea si acolo sa fie problema sau poate cablu intrerup astept raspuns mai detaliat de la un cunoscator si nu de la orice dornic sa foloseasca tastatura
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am mai descoperit ca acelasi mesaj apare si daca ati avut xenon de fabrica si apoi ati pus aftermarket.Acest mesaj se poate dezactiva cu tester.
Si mai poate aparea daca sonda de marche-arriere nu functioneaza.In acest caz nu se vor aprinde nici becurile.
  • Bogdanu

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: craiova
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am gasit ceva aici
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=61993
Exista un modul pt becuri. Stie cineva unde se poate gasi schema/circuitul firelor pt acest modul poate fi un fir intrerupt...
  • Marius88v6

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Aceeași problema o am si eu din pacare dar nu am apucat încã sa investighez problema sa vad exact de unde vine. Am m-ai citit eu pe undeva ca problema poate sa si fie de la blocul de siguranțe un fir de masa slãbit ori o conexiune proasta si trebuie sa dai tot tabloul jos......
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
te ai uitat bine nu ai nici un bec ars sau becul de la stop pe frina ? ce iti arata pe MID exact ?
  • Marius88v6

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Cred ca e ceva ineregula cu becurile, deoarece imi sta ceata aprinsa pe partea stânga tot timpul,si cand aprind ceata se stinge partea stânga si se aprinde dreapta:)))))))))
  • Marius88v6

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2014

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat problema.
Deoarece este dubla poziție pe stop m-a dus un pic in eroare pana am vazut cum funcționeazã si care sunt luminile.doua probleme au fost: una a fost un bec ars de poziție (grija mare cand cumpãrati becul pt a i-l schimba,deoarece va trebuie bec de 5W nu de10W) si a doua problema a fost aceea ca propietaru de dinaintea me a schimbat becul de poziție/chematã cu un bec cu picioarele de ghidare diferite de cele de Vectra si ca sa poatã pune becul in stop a trebuit sa pãleascã unul dintre piciorușe ceea ce rezulta ca becul bu sta bine in poziția sa si "joaca"
Rezultat cu doua becuri schimbate sa rezolvat treaba Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR