Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • outsider

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
daniel30 a scris:cel mai probabil ai garnitura de chiloasa ciupita, borboroseala e din cauza ca ai aer pe instalatie si mie imi tremura volanul la relantiu inca nu i-am dat de cap


e din aprindere , fise bujii etc
Skip ads

  • tigra99

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2011

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru raspunsuri,si eu banuiam ca e garnitura dar am zis ca poate scap cu ceva mai usor....
acum sunt in italia si am fost la un service aici sa intreb cat costa si ca sa-ti schimbe astia garnitura de chiuloasa ati ia cam cat ai schimba un motor (700-800£)
mai intai trebuie sa gasesc un mecanic roman si pe urma trec la treaba sa schimb garnitura
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
700-800 euro?
cu banii astia in tara iti iei 2 motoare si iti mai raman bani
  • tigra99

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2011

  • Mesaj Privat
(daniel30)-nu pot raspunde pe privat pt ca sunt nou aici.
oricum eu sunt in ravenna,undeva la 60-70 km departare de aeroportul Bologna.
daca este v-reun mecanic roman prin zona care e dispus ca sa ma ajute (contra cost normal) va las si adresa mea de e-mail dinu_marius@msn.com
va multumesc
Skip ads

  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu sint la Roma Smile cam astea sint preturile pe aici, am avut si eu chiuloasa arsa acu vreo trei ani completam mereu cam la 1000km pina la urma am mers in Romania asa ma tinut pina in Arad apoi la fiecare 50-100km bagam 2 litri de apa cu greu am ajuns pina acasa in galati dar nu ma lasat in drum Confused ideia e ca daca nu iti consuma mult lichid ai putea sa mergi cu ea acasa chestia e sa eviti blocajele in trafic ca acolo temperatura ajunge la stele
  • tigra99

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ami recomanda careva sa fac "nebunia" sa plec din Italia-Romania adica vreo 1800km cu garnitura ciupita,arsa....?Aici costa cam mult schimbarea garnituri.Ami consuma putina apa,dar temperatura se ridica un pic peste 90 in afara orasului iar in oras nu ajunge la 100 si incepe sa scada (adica asi face racirea).De completat,completez apa jumate cu antigel.Ami consuma mai multa apa atunci cand stau pe loc,iar in mers nu completez mai mult de 1L la 500-600 km.
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca pleci intr-o perioada cind nu este aglomeratie poti merge linistit, eu plecasem pe 1 august cind pleaca toti si am prins vreo doua cozi in ungaria cam 20km facuti in 4 ore, acolo am arso de tot, dar daca prinzi drum intins fara trafic si nu iti urca mai mult de 95 nu ai de ce sa iti faci probleme nu se duce chiar asa usor o garnitura de chuloasa Confused
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai probleme pe drum , mergi cu capota intredeschisa ptr. o mai buna racire Idea
  • negrutz

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2011

  • Mesaj Privat
vand opel tigra 1998 1.4 16 v la pretul de 600 de euro motor perfect yo_kterink_negrut id meu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR