Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • alyv

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2006

  • Mesaj Privat
as vrea sa stiu shi eu ce dezavantaje are o decapotabila in cea ce priveshte prelata.......????pot aparea probleme?....care ar fi acestea??? va multzumesc
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles sunt veva probleme legate de asigurarea masinii pe mine m-au disperat cu intrebarile daca nu cumva a mea este cabrio...
La unele mai apar probleme legate de etanseitate in consecinta mai prelinge apa inauntru...
Le place civilizatilor sa mai taie prelata sa mai arunce un ochi inauntru...
Dar cel mai mare dezavantaj este acela ca nu vei mai reusi sa scapi de pustoaicele in calduri Smile)
Bafta
  • alyv

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2006

  • Mesaj Privat
pai shi dak imi taie prelata cam cat stau sa mi-o fak asigurarea....???merita sa imi iau sau mai bine ma lipsesc......??? cam riscant... dar cred k pe aici prin alexandria pe la mine nu prea se taie avand in vedere faptul k e doar o sg decapotabila (2 cu a mea-posibil).....
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai in mod normal ... asigurarea iti da banii in 2 luni ... daca nu mai insel eu. nu stiu cat de usor se taie prelata aia ... dar cel mai bine folosesti un garaj. eu personal nu iubesc cabrioletele ... decat CC-urile. mai bine un coupe cu trapa Razz

ps: daca te gandeai la bertone coupe ... cu siguranta o sa se aplice ce zicea roBERT ... cu pustoaicele Smile)
Skip ads

  • alyv

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2006

  • Mesaj Privat
da la garaj m-am gandit shi eu dar cam greu prin zona mea......prefer sa-mi asum un risc pt fetele din ziua de azi.......... Shocked nu-i asa robert?....o sa vad ce pot face cu garajul k nu prea as lasao in fatza blocului<<< o sa fiu atent sa nu intre apa..... va multzumesc
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stai linistit eu am folie pe gemuletze nu se vede ce si cum Smile
eu as lua un cabrio, nu ar strica o intrebare catre Radu 8mistiq (il salut si cu aceasta ocazie)membru de vaza al forumului care are o astfel de jucarie(Bertone Cabrio) de mai bine de un an nu l-am auzit sa se planga decat ca a crescut in ultima vreme pretul la L.VE+ Smile
  • radduu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Prelata pentru astra bertone cabrio gasesc? Ma refer la husa care sa acopere toata masina.
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu e bine sa pui prelata.
dupa o ploaie, prelata ramane umeda si nu cred ca face bine la masina..
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cabrio este ptretentios de intretinut si in ceea ce priveste intemperiile . Se plica tratamente speciale pentru prelata ( chiar si lapte Doina Laughing - fara misto ) . deasemenea mai sunt probleme cu coscovirea lui in timp Shocked . Adica daca ai zapada de uin metru pe masina e bine sa n-o lasi cu zilele .
Una peste alta , atat geamul ala de plastic cat si copertina se vand la metru ( am un prieten care are bmw cabrio si de la el stiu ) .
  • radduu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ma gandeam ca as putea sa pun pe sub husa ceva impermeabil si astfel nu ajunge apa la prelata masinii. Twisted Evil
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
si face condenz Twisted Evil
nu e idee buna cu prelata crede-ma.
a avut tata la fosta masina, cica o protejeaza...
masina mai tot timpul era uda cand datea jos prelata. pana la urma a renuntat la ea.
  • radduu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Atunci vreo idee ceva cum as putea sa protejez prelata in afara de garaj? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Unde pot afla mai multe detalii despre acest model de opel, despre intretinerea prelatei de la masinile cabrio? Rolling Eyes

Merita sa imi cumpar astra cabrio daca nu am garaj, sau imi putrezeste prelata de la atata ploaie? Evil or Very Mad
Skip ads

  • radduu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Mai e putin si imi cumpar masina si inca nu sunt hotarat ce sa imi iau. Mr. Green Imi place mult astra bertone cabrio, dar nu stiu daca se merita. HELP Exclamation Exclamation Exclamation
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ai intrebat de 20 de ori daca merita si toata lumea ti-a cam spus ca merita! Acum ce vrei, sa se faca un baner pe care sa scrie "merita"? Very Happy
Ca orice lucru, masina cabriolet are si dezavantaje si avantaje.
In cazul de fata este posibil sa aiba mai multe dezavantaje. Eu iti dau un sfat. Daca modul tau de viata, anturajul si finantele nu agreaza un cabrio, nu forta nota doar pentru un moft de lux(pe care il vrem probabil toti insa nu stiu cati ni-l permitem).
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
love4cars a scris: Eu iti dau un sfat. Daca modul tau de viata, anturajul si finantele nu agreaza un cabrio, nu forta nota doar pentru un moft de lux(pe care il vrem probabil toti insa nu stiu cati ni-l permitem).


Corect ! Bine zis !
In general nu prea am vazut oameni cu singura masina in proprietate un cabrio care-l tine la blioc in parcare , langa un bulevard circulat .
Mai bine ia-ti o masina cu trapa Very Happy . Pe bune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR