Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut.Sunt fericitul posesor al unui vectra c GTS dar din pacate nu are oglinzi rabatabile electric,nu am acel buton.
Acum ce vroiam sa stiu...se merita sa ma agit ? Este atat de multa bataie de cap cat si de bani ?
Oare daca cumpar oglinzi rabatabile cu motoras chiar daca nu am buton interior...cand inchid masina sa se rabateze?
Please i need help.Multumesc si paste fericit tuturor Very Happy
Skip ads

  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca ar costa destul de mult sistemul si eu unul nu cred ca sunt asa utile.Cu ce te ajuta ca se inchid si deschid atunci cand inchizi si deschizi masina.gandestete ca in caz ca le loveste ele nu se mai rabateaza si daunele sunt mai mari.Eu am atinso pe a mea si s-a inchis ,facandu-mi doar o mica julitura pe cand un prieten la lovit altul in oglinda si din cauza motorasului nu s-a inchis si a crapato.acum tu decizi.eu ti-am dat un exemplu.Sa ai parte de cati mai multi km fara incidente si prezinto si tu la sectiune ai un opel sa-l vedem
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Este prezentata este cea neagra Very Happy sper sa mai gasesti anuntul pe la inceput.Christos a inviat !
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
dany_ionutz, esti cam habarnist! Oglinzile pliabile electric se pot plia si cu mana. Asa ca in cazul in care le lovesti ele nu raman pe loc.
Skip ads

  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
se poate.imi cer scuze daca am gresi.eu am spus ce s-a intamplat in cazul prietenului meu si chiar si asa nu cred ca merita investitia
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mie imi sunt destul de utile , si in trafic si in parcari....
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Haurar am si eu o intrebare pt tine.La ce te ajuta in trafic faptul ca oglinzile se inchid atunci cand inchizi masina?Chair nu-mi dau seama.
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dar pana la urma nu se merita sa incerc sa pun oglinzi actionate cu motoras,nu consider un moft,dar eu in parcare am in stanga si dreapta dube si nu este loc asa imi era mult mai simplu sa se plieze singure Sad.
Oare daca as gasi oglinzi electrice pe la dezmembrari as putea sa le pot pune sa se plieze singure chiar daca nu am acel buton de interior intre cele de reglare a oglinzii ?
Va doresc un paste cat mai frumos.Multa sanatate si km fara accidente.
Skip ads

  • zatarra

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ati fost rugati sa dati o solutie tehnica si practica nu sa il intrebati ptr ce ii trebuie oglinzi pliabile. iar ca si practibilitate. acolo unde parchez eu cu oglinzile inchise tu nu poti si te duci sa cauti in alta parte.

li3min3m: cauta in dezmembrari sistemul cu totul, trebuie sa fie, si cred ca vor merge.
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru sfat zatarra.
Am sa caut dupa pasti la dezmembrari stiu cateva unde sunt si apropiate.Dar mai ramane intrebarea cum fac daca nu am din fabrica acel buton de pliere ( ma gandesc caci cu ajutorul alarmei ?) atunci cand inchid masina sa se plieze si ele banuiesc.
O seara placuta tuturor.
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dany_ionutz a scris:Haurar am si eu o intrebare pt tine.La ce te ajuta in trafic faptul ca oglinzile se inchid atunci cand inchizi masina?Chair nu-mi dau seama.


Pai , in parcari sunt utile , poate un pic si necesare ,mai ales in parcarile stranse , iar in trafic , am intalnit dese situatii , cu auto sau cu moto , cand a trebuit sa le pliez pe amandoua...E mai comod decat sa ma intind sa le pliez , mai ales la Vectra C cu cotiera pe mijloc pt. cea de pe dreapta....
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pe aleile inguste din Bucuresti faptul ca le ai pliate le apara uneori de loviturile unor neatenti. Insa mai sunt si situatii in care cate unui cretin de pieton ii vin idei cand vede o oglinda pliata si trage de ea sa o desfaca.
Skip ads

  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da...mare adevar graiesti...dar pentru mine nu mai e un moft acest lucre de a se plia singure Sad pacat ca o astfel de masinuta nu are si asa ceva...mare pacat.
Totusi ,in caz ca,cineva ar dori sa faca aceasta transformare....ar costa mult ? 2-4-6-10 milioane? ceva estimativ?
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat


Din ce zice baiatu' asta,operatiunea l-a costat cam 650E si nu-i nevoie de buton de pliere pe telecomanda.Se tine apasat mai mult timp butonul de inchidere centralizata,astfel se inchide masina,se ridica geamurile (daca sunt deschise) si se pliaza oglinzile.
Sincer,mie mi se pare un moft,cu 650E poti sa faci niste modificari mult mai importante sau folositoare masinii tale... Confused


Ultima modificare facuta de Y-GreK la Lun 15 Jun, 2009 5:21 pm
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca e vorba de 650 euro, cred ca le pot plia cu mainile de banii astia! Very Happy
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Daca e atat....prefer sa fac o gaura in ele...sa leg sfori...si inainte sa ies din masina trag de ele:))))
Ma gandeam ca exista vreun modul ceva la 100-500 ron Neutral
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa am un drum pe la Opel sa-mi cumpar niste diuze de Insignia si daca tot sunt pe acolo o sa ma interesez de operatiunea asta cu oglinzile rabatabile.
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Y-grek dupa ce te duci sa imi dai si mie te rog un PM cat au costat diuzele...sunt acelea de pulverizat apa? ca la vectra mea...arunca cam jalnic....pana si la vectra a arunca mai bine.Stima
Asteptam pareri si idei Very Happy
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Diuzele sunt 38 ron...si sunt super...Smile
  • li3min3m

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Y-Grek mi-a spus ca sunt 20 ron
As da si mai mult.
Totusi diuze....adica pompita care arunca apa pe parbriz nu? sau ce?
Ca arunca aiurea apa....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR