Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Astazi am alimentat foarte ieftin (la preturile de acum) de la un PetrOMV cu motorina. Litrul este la 5,17 lei (euro5 - Top Diesel era parca 5,37 lei). Statia este pe bulevardul Brancoveanu cea care este aproape de intersectia cu Secuilor. Am trecut ieri pe langa si am vazut pretul insa nu aveam timp sa opresc si m-am gandit ca au oferte de week-end. Am oprit astazi sa bag motorina si intradevar ala era pretul si ziceau baietii de acolo ca e cea mai ieftina din Bucuresti.

O sa fac o poza cu display-ul cu preturi si una cu bonul (pentru confirmare).

Foca
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Din experienta cea mai ieftina statie de carburanti din Bucuresti este Lukoil-ul de pe Alunisului, aproape de Petrom-ul mentionat mai sus. Diseara ma duc sa alimentez de acolo si revin cu pretul. Chiar sunt curios. Very Happy
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ca sa va pun putina sare pe rana pot doar sa va zic ca eu pun cu aproximativ 4 lei/litru
insa nu din romania ci de la republica moldova Twisted Evil
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@jgyprime din pacate nu putem sa alimentam si noi in Rep.Moldova,dar daca tot treci de mai multe ori pe acolo poate ne aduci si noua vreo doua cisterne de combustibil. Laughing Laughing
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
OPTIMUS a scris:@jgyprime din pacate nu putem sa alimentam si noi in Rep.Moldova,dar daca tot treci de mai multe ori pe acolo poate ne aduci si noua vreo doua cisterne de combustibil. Laughing Laughing


am eu in garaj ,de ce nu ai spus ca o aduceam la Fest Very Happy

idem ,moldova respublik -lukoil-ireprosabila de vreo 15 plinuri.
din pacate asa am fost noi dintotdeauna ,ca au fost sarbi,bulgari.unguri,rusi , de la toti ne-am aprovizionat de-a lungul timpului

5,16 lukoil braila am vazut-o cel mai ieftin
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@victorsoare nu va faceti o firma cu @jgyprime?Ati putea sa "importati" combustibil ieftin din Orientul Mijlociu,din Rep.Moldova,de la sarbi,unguri,etc. Laughing
Ca imediat ajunge toata tara noastra sa umble pe jos,si o sa ajungem cu pantofi ca domnu de la FMI. Embarassed
@jgyprime era o gluma,bineinteles ca nu poti trece de giganti(mai ales cand uni au foloase mari de pe urma lor,stim noi cine Rolling Eyes.


Ultima modificare facuta de OPTIMUS la Lun 09 Mai, 2011 5:25 pm
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
La Lukoil Luica 5,17lei,Lukoil Straja 5,17lei si Petrom Toporasi 5,18 lei toate in sector 4.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
crezi ca poti sa treci peste gigantii petrolului din romania?
pana acum nu am vazut decat cateva benzinarii mici inchise, si asta probabil pentru ca proprietarii nu mai vroiau sa cotizeze unde trebuie...
restul sunt din ce in ce mai prospere...
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca in sect 4 treaba e buna cu preturile Smile Daca si-a bagat nasu Piedone asa cum a facut de paste cu carnea de miel, tot respectul (zic asta pentru ca numai in sect 4 sunt preturile mici). Intre petrom si lukoil aleg petromul, mai ales ca e modelu nou cu produse ca la omv la preturi mai mici.

Foca
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:crezi ca poti sa treci peste gigantii petrolului din romania?
pana acum nu am vazut decat cateva benzinarii mici inchise, si asta probabil pentru ca proprietarii nu mai vroiau sa cotizeze unde trebuie...
restul sunt din ce in ce mai prospere...


Da' Nelu Galbenus nu mai exista?
  • b13jyz

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Stie cineva motivul ieftinirii,si cat o sa tina?Am asa o banuiala ca ne mai acorda putin ragaz pana o duc la 6 lei:-s
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
S-a terminat "cererea" mare din timpul campaniei agricole de primavara. La toamna ( spre sfarsitul lui august ) sunt sigur ca va creste din nou pretul. Asa a fost in fiecare an Rolling Eyes
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
rstefan a scris:Din experienta cea mai ieftina statie de carburanti din Bucuresti este Lukoil-ul de pe Alunisului, aproape de Petrom-ul mentionat mai sus. Diseara ma duc sa alimentez de acolo si revin cu pretul. Chiar sunt curios. Very Happy


5.17 lei si la Lukoil pe Alunisului. In weekend va fi mai ieftin tinand cont de reducerea de 5 bani Very Happy.
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
5,13 motorina la Aral in Arad
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
b13jyz a scris:Stie cineva motivul ieftinirii,si cat o sa tina?Am asa o banuiala ca ne mai acorda putin ragaz pana o duc la 6 lei:-s

s-a dat un pic in spate sa-si poata lua avant Sad
prin ardeal doar 5,2 am vazut. mai jos nimic. poate o fi dar n-am vazut eu. Embarassed
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cea mai ieftina motorina din Bucuresti se gaseste la Petrom (nu stiu daca V) de pe B-dul. Timisoara,dupa AFI Cotroceni sens spre autostrada Bucuresti-Pitesti.
Ca si idee e mai ieftina cu 0.1 ron decat ce este in general la Petrom.
Nu am trecut zilele astea pe acolo dar saptamana trecuta joi era 5.22lei.
Ar trebui sa fie acum cu reducerile dintre timp undeva pe la 5.08 maxim 5.1 lei.
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
b13jyz a scris:Stie cineva motivul ieftinirii,si cat o sa tina?Am asa o banuiala ca ne mai acorda putin ragaz pana o duc la 6 lei:-s

Motivul, dupã cum susþin analiºtii citaþi de publicaþia americanã, este cã investitorii se aºteaptã ca statisticile privind piaþa forþei de muncã din SUA sã fie mai proaste decât era de aºteptat, ceea ce, pe termen lung, se traduce într-o cerere mai micã de combustibili ºi alte produse petroliere.

Preþul barilului a suferit joi cea mai mare scãdere în cadrul unei singure ºedinþe de tranzacþionare din aprilie 2009, de 9,44 dolari, ajungând la 99,8 dolari. Principalul motiv a fost cã investitorii au ajuns la concluzia cã din cele mai recente date privind economia SUA reiese cã aceasta dã semne de încetiniri. În ceea ce priveºte statisticile privind piaþa forþei de muncã, oficialii de stat americani au declarat cã sãptãmâna trecutã numãrul cererilor de ºomaj a crescut la 474.000, cel mai mare nivel din ultimele opt luni.

Preþul litrului de benzinã ar trebui sã scadã sub 5 lei pe litru

Relaþia de preþ dintre barilul de petrol ºi costul unui litru de benzinã la pompã este de 40-50 de bani pentru fiecare 20 de dolari adãugaþi la preþul barilului de petrol, dupã cum a explicat recent, pentru gândul, Gheorghe Tampiza, coordonatorul strategiei de dezvoltare al Lukoil România.

  • dmihai

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
bvirgil1979 a scris:Cea mai ieftina motorina din Bucuresti se gaseste la Petrom (nu stiu daca V) de pe B-dul. Timisoara,dupa AFI Cotroceni sens spre autostrada Bucuresti-Pitesti.
Ca si idee e mai ieftina cu 0.1 ron decat ce este in general la Petrom.
Nu am trecut zilele astea pe acolo dar saptamana trecuta joi era 5.22lei.
Ar trebui sa fie acum cu reducerile dintre timp undeva pe la 5.08 maxim 5.1 lei.


Stau prin zona ... o sa trec astazi sa verific preturile fiindca trebuie sa si alimentez. Vi le aduc la cunostinta diseara.
  • valix

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
foca montana a scris:Da' Nelu Galbenus nu mai exista?


Da, mai exista. Se pare ca a iesit din inchisoare (ca parca a fost condamnat mai demult) si a demarat iar afacerea Smile. O statie este pe soseaua Urziceni-Buzau (pe dreapta ... nu mai stiu exact localitatea Smile ).
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
valix a scris:
foca montana a scris:Da' Nelu Galbenus nu mai exista?


... nu mai stiu exact localitatea Smile ).


Limpezis- are niste preturi de parca ar fi Rompetrol-OMV


On topic traiasca Lukoil - masina mea nu cred ca stie ce e aia benzina de 98 de 100 nu cred sa fi gustat vreodata, si nici nu am de gand sa ii dau .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR