Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu o problema si anume,as dori sa trag un fir de la baterie pana in portbagaj pt un subwoofer si nu gasesc nici-o gaura:))) Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog! Si as mai vrea sa stiu cum ajung la firele din spatele casetofonului,pt ca si de acolo trebuie sa trag firul de remote tot pana in spate:) multumesc anticipat
Skip ads

  • cornelutzu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut, pai nu exista o gaura anume, dar poti sa faci u una, cu o bormasina, din interior spre exterior, dai plasticu ala jos, de deasupra pedalelor, si exact deasupra pedalei de ambreiaj, poti da o gaura, dar cu grija sa nu dai in pompa de frana si cu firu de Remote, tot pe acolo peste plastice, prin spatele bordului Smile dai fata bordului jos, cu 2 suruburi Smile si scoti castofonu afar, pt a avea spatiu mai mult Smile
  • Emyl91

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pai casetofonul pot sa-l scot ,dar eu vreau sa trag un fir pe sub acele plastice apoi pe la prag pana in spate (nu vreau sa se vada)
  • mau_212000

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salut. ridici capota si vezi ca in stanga langa plasticul ala care acopera filtrul de polen iese din habitaclu cablul care tragi capota si langa el este un dop pe cauciuc negru il impingi si cade jos.scoti cele 3 suruburi de la panoul de sigurante il tragi un pic afara si se vede gaura. tragi firul inauntru si vii cu el pe langa masca aia neagra de la praguri( tragi usor de ea sa nu rupi clemele) pana in portabaj iar la casetofon vezi ca in lateral ai o gaura unde se inbina plasticele vii cu fir pe acolo (daca scoti casetofonul o vezi ) si te duci cu el pe acelasi traseu pana la portbagaj .succes (asta daca nu ai dat gaura pe unde zicea colegul Smile )
Skip ads

  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
poti trage cablul prin usa din stanga fata pe acolo pe und iti intra firele de inchidere in usa..daca vrei zimi si iti fac o poza la masina ca io asa miam tras cablu de la subwoofer si o pun pe forum...
  • fratelo4u

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Deasupra pedalei de aceleratie , e sigur o gaura . La vectra b2 cel putin sigur e .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR