Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Felicitari pt reusita si pt ca nu te-ai lasat moale.
Skip ads

  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
buna, intamplator sunt inspector la 4 firme de asigurare . sincer VB NICI O FIRMA NU PLATESTE LA TIMP. EU CA INSPECTOR AM STAT O LUNA JUMATATE CU MSINA IN SERVIS CU TOATE CA NU AM FUS VINOVAT DAUNA ERA 8000 LEI . EU AM UNOSTINTE. SI TOT AM AVUT PROBLEME ASA CA SA NU TE MIRE , LA REVEDERE
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:cei de la Skoda si-au lasat amprenta

asa am pus si eu sa caute in gunoi dupa suportii de numar cu clubopel dar fara succes Laughing
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:
CristianTM a scris:cei de la Skoda si-au lasat amprenta

asa am pus si eu sa caute in gunoi dupa suportii de numar cu clubopel dar fara succes Laughing

Nu stiu daca sunt chiar la "gunoi", au obligatia sa tina o perioada de timp piesele avariate !

CristianTM.
Skip ads

  • bunutulalex

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:SA NU MAI FACETI nici un fel de afaceri cu ASTRA ASIGURARI !
Ce mi s-a intamplat ?
Fac CASCO la Astra Asigurari, bun, platesc ratele la timp, bun, are loc un incident, imi gasesc bara si aripa zgaraita + indoita. Bun, de aia am CASCO, merg la asigurator, face poze, deschidem doua dosare, unul pt aripa si unul pt bara. Duc masina in service, se schimba bara, se repara aripa, suna reprezentatul service-ului ca sunt problema cu asiguratorul si sa le rezolv cu el ca nu da acceptul de plata Shocked
Vorbesc cu asiguratorul la telefon, ...si vine duma ... ca vede el din pozele initiale (alea care le-am facut cand masina nu avea nici o problema si cand am incheiat polita), deci vede el in poze ca existau de atunci ! ? O sa va pun poze in curand cu incidentul si incerc sa obtin si acele poze initiale sa vad ce vede el acolo, ca ii trebuie clar ochelari de CAL ! Niste nesimtiti ! Adica repara masina, de ce nu au verificat inainte ? si dupa ce e gata.. stai ca nu ti-o dau ca sunt probleme ! Cu mine nu o sa le mearga ! Merg pana in panzele albe chiar si judecata !
Va rog sa ma sfatuiti ca m-au inervat astia la maxim !

CristianTM.

Cat dai atata si face de obicei ! Acum ai invatat si lectia asta in viata !

Cineva intreba de un asigurator serios : Generali, Groupama si AZT. Scumpi dar fac treaba. Nu pentru asa va faceti asigurarile sau doar ca sa aveti dupa cine si unde alerga ?

Va zic una scurta pe 2 despre Generali : am avut doua daune cat am avut CASCO. O dauna de 10.000 EURO. Despagubita. Dauna 2 : 5.000 EURO. Despagubita.

Daca ma gandesc si la dauna 3 adica la o oglinda laterala de 300 euro ... Despagubita.

Si stiti la ce mod ? Masina in service (reprezentanta binenteles, nimic altceva), omul de la service conlucra cu cel de la Generali. Asta inseamna ca eu nu am alergat dupa acceptari devize plata. Cei drept la dauna de 5.000 euro m-am dus la service, am luat factura sau ce era si am dus-o la Generali unde au semnat in 10 minute hartia si apoi m-am dus si mi-am luat masina reparata.

Astea sunt faptele. Cuvintele sunt inutile.

Vreti CASCO ieftin ? Inseamna ca nu aveti probleme si vreti sa vi le faceti singuri ! Restul asiguratorilor sunt compromisuri ! Macar feriti-va de Carpatica si Euroins ! Astea nu despagubesc nici pe RCA ! Motive gasesc mereu !
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Si ce pret are CASCO la Generalii tai ? sunt curios
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nici Generali nu sunt mai prejos, am fost pagubit de catre un asigurat la ei si era un inspector pur si simplu TIGAN. Faru era rupt din suporti, el lasa domne ca se schimba suportii, bara de plastic negru din fabrica si harjaita destul de adanc, el vopseste peste.....
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu unul nu stii ce preturi au la generali la casco, dar la RCA ar fi cam asa la motor de 1995 cmc pt 12 luni:

OMNIASIG - 381.47 lei
BCR - 405.48 lei
EUROINS - 410.03 lei
ASTRA - 424.37 lei
ASIROM - 437.70 lei
CARPATICA - 458.05 lei
CITY INSURANCE - 507.91 lei
UNIQA - 563.37 lei
GENERALI - 664.00 lei
ARDAF - 713.07 lei
GROUPAMA - 746.65 lei
(preturile sunt luate de la un broker acum cateva minute)

valyd11 a scris:nici Generali nu sunt mai prejos, am fost pagubit de catre un asigurat la ei si era un inspector pur si simplu TIGAN. Faru era rupt din suporti, el lasa domne ca se schimba suportii, bara de plastic negru din fabrica si harjaita destul de adanc, el vopseste peste.....

asta intareste spusele ca orice companie are si uscaturi ... care mai devreme sau mai tarziu dispar (sau se raresc) sau molipsesc si pe alti colegi (vezi carpatica)...
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:SA NU MAI FACETI nici un fel de afaceri cu ASTRA ASIGURARI !
Ce mi s-a intamplat ?
Fac CASCO la Astra Asigurari, bun, platesc ratele la timp, bun, are loc un incident, imi gasesc bara si aripa zgaraita + indoita. Bun, de aia am CASCO, merg la asigurator, face poze, deschidem doua dosare, unul pt aripa si unul pt bara. Duc masina in service, se schimba bara, se repara aripa, suna reprezentatul service-ului ca sunt problema cu asiguratorul si sa le rezolv cu el ca nu da acceptul de plata Shocked
Vorbesc cu asiguratorul la telefon, ...si vine duma ... ca vede el din pozele initiale (alea care le-am facut cand masina nu avea nici o problema si cand am incheiat polita), deci vede el in poze ca existau de atunci ! ? O sa va pun poze in curand cu incidentul si incerc sa obtin si acele poze initiale sa vad ce vede el acolo, ca ii trebuie clar ochelari de CAL ! Niste nesimtiti ! Adica repara masina, de ce nu au verificat inainte ? si dupa ce e gata.. stai ca nu ti-o dau ca sunt probleme ! Cu mine nu o sa le mearga ! Merg pana in panzele albe chiar si judecata !
Va rog sa ma sfatuiti ca m-au inervat astia la maxim !

CristianTM.
confirm si eu,au mari probleme cu platile,in mod normal trebuie sa plateasca dupa 10 zile dar ei platesc si dupa 90 de zile,sunt mari banditi!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR