Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
si apoi unii se intreaba de ce politaiu e m**st si se ia de ei ca si-au pus alte roti sau alte taloane.
Pustiu, nu ma intelege gresit, masina e a ta si faci ce vrea muschiul tau cu ea, din partea mea poti sa-ti pui rachete sau altceva, insa drumurile publice sunt ale tuturor si nu vreau sa ma intalnesc cu tine cand iti crapa ceva pe la puntea spate din cauza stresului din metal, fie el brat sau ce mai pui tu sub stres pe acolo. sau sa ma intalnesc cu tine pe drum cand iti fuge spatele din cauza ca nu mai ai aderanta nici cat o bicicleta.
Eu cred ca unii au inteles prost democratia....
Iar politaiul ti-a pus tie cloarea albastra pentru ca asta e culoarea masinii tale, "Pearl blue metal flakes" ...
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Majoritatea au probleme cred:)), am cerut si eu un sfat o idee si ce primesc inafara de sfaturile de la 2,3 useri care pe langa recomandarea de nu au venit si cu argumente dar si cu ideea cum s-ar putea face ce vreau ..care le si multumesc pe aceasta cale
Nustiu unde am cerut eu daca este bine ce fac sau nu...ma rog
Restul...clar sunteti din categoria Tuning nu exista in dictionar, doar schimbarea de ulei si atat... si o placuta de frana cand s-a ajuns la fier...
Cat despre culoare, daca si masina mea este albastra:)) atunci nustiu de ce am ramas fara talon Smile))) albastra sa fie Smile)

Bafta la toata lumea!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
tuning exista, dar tuning omologat pentru circulatia pe drumurile publice.. nu tuning facut de cineva in spatele blocului doar pentru ca arata cul, fara sa respecte minimele norme de siguranta si fara sa aiba habar despre fortele mecanice ce sunt acolo si cum le influenteaza el.
in al 2-lea rand, arata-mi te rog in dicitionar in dreptul cuvantului cameleon, o explicatie a culorii, eu din ce stiam cameleon e o specie de animal..
faptul ca tu folosesti cuvantul pentru a defini o culoare e problema ta, unii folosesc cuvantul xerox pentru a defini fotocopiatorul si multe altele, insa in documentele oficiale, trebuiesc folositi termenii corecti.
EU ti-am zis cum se cheama culoarea ta, daca tu zici ca e cameleon asa o fi, poate ne arati si bidonul de vopsea pe care scrie cameleon, ca sa te cred.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,673
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Tuning-ul este inginerie aplicata + testare riguroasa, nu este doar hobby.
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
pustiu_pst a scris:
Cat despre culoare, daca si masina mea este albastra:)) atunci nustiu de ce am ramas fara talon Smile))) albastra sa fie Smile)

Bafta la toata lumea!


Omule, nu fii suparat...Eu am doua masini IDENTICE-IDENTICE(aceeasi motorizare-aceeasi culoare) Titaniumsilber cod culoare 146.Ambele sunt ,,trecute,, prin RAR(acelasi la ambele) sii aici fii atent faza...La prima facuta in RAR culoare trecuta in talon GRI...La cea de a doua trecuta prin acelasi RAR(6 luni mai tarziu) culoarea trecuta in talon MARO...Deci ce mai pot sa zic?...Meseriasi de Romania.
  • pinteaioan70

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
pustiu_pst asa iti stau rotile daca sunt uzate bucsile pe spate.
eu incerc sa le schimb acele bucsi sa imi pot indrepta rotile iar tu vrei sa iti stea cracanate..........
ale mele imi stau asa cum le vrei tu din cauza uzurii...daca vrei facemm schimb...glumeam
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am inteles ca la masinile cu suspensie independenta ca la Vectra B e mai usor.
http://www.dorfbrunnen-gara...e/camberkitEN.pdf
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pinteaioan70 a scris:pustiu_pst asa iti stau rotile daca sunt uzate bucsile pe spate.
eu incerc sa le schimb acele bucsi sa imi pot indrepta rotile iar tu vrei sa iti stea cracanate..........
ale mele imi stau asa cum le vrei tu din cauza uzurii...daca vrei facemm schimb...glumeam


Nu imi stau asa de la bucsi..EU LE VROIAM ASA si ASA LE SI AM! Explicatii sa dau de ce si alte nebunii nu am nici timp si nu vad nici rostul! este strict problema mea, daca am bani sa schimb bucsi si cauciucuri odata cu benzina! Cand vrei sa modifici o masina nu te uiti ca se uzeaza nustiu ce mai repede...placerea se plateste...de orice fel Laughing
Skip ads

  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@pustiu- sa vezi acum ce ne va sari lumea in cap

la mine stau rotile din spate ”cracanate” cum vrei tu,dar nu asa tare ca si la BMW
singura explicatie care am gasito este ca -eu am suspensie sport din fabrica si am observat ca cu cat roata este mai impinsa in interiorul aripii,adica este comprimata suspensia roata se cracaneaza mai tare,iar atunci cand se destinde sau o ridic pe cric unghiul scade si roata sta perpendicular pe drum.
Sambata cand ajung acasa o sa fac si poze pentru comfirmare
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Adrian , da, toate smecheria este din suspensie, treaba ca la bmw, doar cu "bascule custom" sau metode romanesti( acolo nu prea sunt de acord)
Eu inca am din suspensie, urmeaza sa mai accentuez dupa ce o mai las putin( teoretic ar trebui sa se si mai lase daca o mai cobor putin si se mai comprima) dar sa vedem...


  • pinteaioan70

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
nu am zis ca iti stau asa de la bucsi. am inteles ce vrei sa faci si sunt intru totul de acord cu tine e masina ta faci ce vrei cu ea si cu bani tai. eu ziceam ca asa se face de la uzura bucsilor. eu iti urez succes la tuning si mult noroc
  • SB46MRS

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
din ce am citit, se face cu piese gen. http://www.amazon.com/s?ie=...331011&page=1

nu e reclama, o zic doar preventiv.

http://www.4tuning.ro/masin...-extrem-9713.html
Skip ads

  • idadeva

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2014

  • Mesaj Privat
japonezi toti au pe masini asa ceva... prin germania la fel vezi destul de des asemenea masini nu inteleg de ce nu ar fi ok si la noi... eu totusi spun ca nu ai mai putina stabilitate ci din contra mai multa:)
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu te complica sa explici ca nu ai ce..spunea
Cineva odata ca forumul e batran comunisti multi...
Am avut camber negativ pe 3 masini pana avum nici o problema..
Dar ce sa vb cu pers care nu au bani de intrwtinere ok:) de schimbat cauciucuri anual nici vorba:))

Daca vedeau pocaiti poze faceau spume..Smile)

O vorba adevarata...


Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR