Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
in priimul rand imi cer scuze ca incep o discutie noua dar este un fel de urgenta Very Happy ....maine vreau sa merg pana in targ sa ma uit dupa o masina si m-am gandit si la o corsa 2001-2002(b/c din anii aia?). Problema este ca nu stiu foarte multe despre acel motor (1.2 benzina). Drumuri se vor face majoritatea prin oras in afara maxim 100-200km.
am cautat pe forum dar nu am gasit foarte multe informatii...cum sta cu fiabilitatea? la ce pret duce o revizie la un motor din asta? distributia este pe lant?(parca asa am vazut pe undeva). si inca o intrebare: conteaza ce scrie pe capacul de la motor? opel/ecotec?
pe moment nu mai am intrebari ....
va multumesc si scuze daca mai exista un astfel de topic.
  • k3nt

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Detin eu o astfel de masina(corsa C), reviziile sunt chiar acceptabile la pret,undeva la 200lei ulei+filtre, distributia da, e pe lant si a costat cam 1000lei(GM) si am facut-o la 200k pentru ca se auzea lantul.Masina destul de economica si siletioasa,alte probleme intalnite, compresor AC(partea electrica),in general piesele nu sunt scumpe,care este bugetul tau?(nu doresc s-o vand).De capac sincer nu stiu ce sa spun, alte detalii cu mare placere.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR