Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • deleted-18718

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Exista solutie pt amplificarea semnalului radio, mie mi se pare ca prinde foarte prost semnal FM acest player, am totul montat original din fabrica. Mai conduc si un Renault Megan2, tot cu sistemul original, acela e cel putin dublu la claritatea semnalului receptionat.
  • RaduAL

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
kzz a scris:Exista solutie pt amplificarea semnalului radio, mie mi se pare ca prinde foarte prost semnal FM acest player, am totul montat original din fabrica. Mai conduc si un Renault Megan2, tot cu sistemul original, acela e cel putin dublu la claritatea semnalului receptionat.

Salut,
Exista la magazinele de profil sau la cei care monteaza sisteme audio/video auto, amplificatoare pentru antenele auto. Se monteaza in spatele aparatului intre aparat si antena......va imbunatati semanlul primit de la antena dar va mari si zgomotul de fond....cel putin eu asa am sesizat.
Un model anume nu stiu sa iti zic, deoarece tot ce am vazut eu sunt facute de diversi producatori de care nu am auzit. Ma exista astfel de amplificatoare, produse de Sunker ( cel care face antene CB).
Pana la montarea acestuia, incearca sa verifici spicul antenei ( eventual il schimbi si vezi daca e mai ok) sau sa apelezi la cineva (radioamator) care iti poate verifica daca cablul antenei este afectat sau ba....
Numai bine,
Radu
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR