Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca in 24 milioane euro/km,e socotita si taxa pe autostrada pe 5 ani. Laughing Laughing
Skip ads

  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Inseamna ca va fi priceless sa merg de la Arad la mare. 1600 km dus-intors pe autostrazi o sa fie 80E Laughing . Si pe deasupra o sa mai am si placerea sa fac jaloane pe Pitesti-Bucuresti si salturi pe Bucuresti-Cernavoda.
Saptamana trecuta am facut 1700 km inafara tarii si am platit 202 RON. Si puteam sa fac oricati km voiam atata timp cat imi erau valabile vignetele.
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:Offtopic:
aurelio1 a scris:Mi se pare normal. Romanul s-a invatat sa circule moca...

replica cuiva care si-a pus GPL sa circule si mai moca Smile)

ontopic:
din cate am inteles, pe langa taxa de autostrada, vor mari si pretul vignetei ... deci si mai mult de platit pt drumuri si mai proaste pe zi ce trece ...

Spre surprinderea mea am aflat acum cateva zile ca pe la noi autostrazile ar fi facute din banii publici, contrar a ceea ce eram eu convins,ca erau construite din diverese fonduri sau imprumuturi pe termen lung. Deci, este normal sa-mi cer scuze fata de cei pe care i-am contrazis in aceasta discutie.
P.S.:Promit sa nu mai intervin in aceasta discutie.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@aurelio1, ba chiar te rog sa intervii cu orice informatii si pareri.
Skip ads

  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ce bine ca sunt doar 2 Very Happy
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Da pe A2 deja se plateste o taxa... si ca sa fie siguri ca te jupoaie au pus si pe drumu vechi o ghereta unde cica platesti o "taxa de pod". ( evident ca podul zici ca e bombardat )
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Da, da ! Acum 2 ani am fost pe podul ala. Defapt tot drumul e dezastru ! M-am simtit ca in Evul Mediu. Si cireasa de pe tort a fost taxa aia de pod de care ati pomenit si voi. Parca am trecut dintr-un stat in altul si o trebuit sa platesc vama.
Una peste alta, cum mai zicea cineva, autostrazile momentan sunt facute din bani publici, deci...
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daci a scris: Asa ca o sa imi "dresez" masina pe urmatoarele trasee: Arad-Nadlac, Arad-Turnu, Arad-Moravita si evit autostrazile autohtone. Degeaba platim taxa de drum in rovinieta, taxa de drum in benzina ca nu e suficient.

Skip ads

  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
aurelio1 a scris:
darius 15 a scris:
aurelio1 a scris:Mi se pare normal. Romanul s-a invatat sa circule moca...

Oare tu esti constient de citi bani trebuie sa cheltuie un roman sa circule pe drumurile noastre? ,sau probabil ca tu chiar circuli moca .
Ti se pare normal sa platesti RO vignieta si daca intri pe autostrada sa o mai platesti iar? + multe alte cheltuieli OBLIGATORII pentru maisna ?
Pretul benzinei e asa cum e la noi .O parte din pretul benzinei se aloca pentru infrastructura ( sosele autostrazi drumuri ) + rovignieta platita de noi toti si circulam pe asemenea drumuri.
Sau ai spus-o asa sa nu te ,,bata vintul in gura"?
SPER ca nu esti rupt de realitate!

Prietene, conecteaza-te tu la realitate! Mai circula putin pe afara si vei vedea ca se platesc taxe pe autostrazi. Daca nu vrei sa platesti, poti circula pe drumuri nationale. Dar cred ca acestea nu sunt pt jmecherasi ca tine si masina ta bengoasa de mor dujmanii Laughing



bai prietene atotstiutor, in alte tari europene platesti ori vigneta, ori taxa pe autostrada, ori pretulbenzinei/motorinei, numai in romania ta, aia normala, le platesti pe toate si nici nu ai sosele, ce sa mai zic de autostrazi, asa ca du-te
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Reducere la taxa de pod de pe A2, 5lei e acum. In aceeasi bani primiti si un pliant cu trasee alternative in judet pt duminica seara cand va intoarceti Smile
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu n-am primit pliantul Evil or Very Mad
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu mi se pare normal sa platesti rovigneta deoarece banii nu seduc in mentenanta...A1 e praf, denivelata si cu gropi!
La Cernavoda iar nu mi se pare normal sa platesti din ambele sensuri...ca daca te duci, cred ca te si intorci...
Skip ads

  • adinan_superstar

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
la cernavoda nu se plateste nimic ...la fetesti da
  • Melchiade

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mar77 a scris:
aurelio1 a scris:
darius 15 a scris:
aurelio1 a scris:Mi se pare normal. Romanul s-a invatat sa circule moca...

Oare tu esti constient de citi bani trebuie sa cheltuie un roman sa circule pe drumurile noastre? ,sau probabil ca tu chiar circuli moca .
Ti se pare normal sa platesti RO vignieta si daca intri pe autostrada sa o mai platesti iar? + multe alte cheltuieli OBLIGATORII pentru maisna ?
Pretul benzinei e asa cum e la noi .O parte din pretul benzinei se aloca pentru infrastructura ( sosele autostrazi drumuri ) + rovignieta platita de noi toti si circulam pe asemenea drumuri.
Sau ai spus-o asa sa nu te ,,bata vintul in gura"?
SPER ca nu esti rupt de realitate!

Prietene, conecteaza-te tu la realitate! Mai circula putin pe afara si vei vedea ca se platesc taxe pe autostrazi. Daca nu vrei sa platesti, poti circula pe drumuri nationale. Dar cred ca acestea nu sunt pt jmecherasi ca tine si masina ta bengoasa de mor dujmanii Laughing


bai prietene atotstiutor, in alte tari europene platesti ori vigneta, ori taxa pe autostrada, ori pretulbenzinei/motorinei, numai in romania ta, aia normala, le platesti pe toate si nici nu ai sosele, ce sa mai zic de autostrazi, asa ca du-te


Se plateste si in afara vigneta si taxa pentru autostrada... problema este cat din pretul combustibilului se regaseste in "taxe de drum"...
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Eu n-am primit pliantul Evil or Very Mad


Cred ca dadea la cei de CT ca sa evite turistii Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR