Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • osanadrian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am observat ca la apasarea franei stopurile nu functioneaza , primul meu gand a fost la siguranta , dar nu am reusit sa gasesc siguranta pentru stopuri. stie careva care e ?

care dintre ele e pentru stopuri ? http://postimage.org/image/1m6r39x6s/
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
e cam greu sa ne dam seama care este siguranta eu zic ca daca este arsa siguranta o gasesti daca le iei si le scoti pe fiecare sa le verifici
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Verifica becurile sa nu fie arse, sint becuri cu doua filamente unul pe pozitie si unul pe frine , se mai ard citeodata daca nu ce sa spun ,ar trebui sa aiba aceiasi siguranta de pe pozitii 8 si 23 pe capacul de la sig.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@blackshaddow: Hai sa nu postam ca sa postam! Asta stie toata lumea. Omul vrea o identificare dupa manualul de utilizare (in care e imposibil sa nu fie identificate sigurantele), dupa scheme electrice sau manual de service. Asta inseamna o identificare rapida, nu sa iei la rand la verificat puzderia de sigurante. Sunt de acord ca in lipsa oricaror surse, asta e solutia, dar...
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
LDivora a scris:@blackshaddow: Hai sa nu postam ca sa postam! Asta stie toata lumea. Omul vrea o identificare dupa manualul de utilizare (in care e imposibil sa nu fie identificate sigurantele), dupa scheme electrice sau manual de service. Asta inseamna o identificare rapida, nu sa iei la rand la verificat puzderia de sigurante. Sunt de acord ca in lipsa oricaror surse, asta e solutia, dar...


cea mai rapida solutie e sa se ia o sububelnita cu bec si se verifica rapid toate sigurantele ... pana te uiti sa vezi care siguranta e pe schema, le verifici pe toate de 3 ori Smile Asa poate afli si daca mai ai altele arse! Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR