Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • ady_11

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema cu usile din fata am un opel omega b di 1996 si am cumparat unul din 2002 am luat usile de pe cel din 2002 si leam pus pe a mea acum mam lovit de legaturile de la usi cele de pe fata avind alta mufa leam taiat pe cele de pa masina si cu gindul sa le pun mufele de pe cea din 2002 nu mai nimers legaturile pe usa adica geamurile oglinzile lumina si alarma inchiderea daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu legaturile pentru usile fata adica ce reprezinta fiecare culoare care iese de la masina la usi mersi
Skip ads

  • marian12

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
trebuia sa iei instalatia cu totul
  • ady_11

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
marian12 a scris:trebuia sa iei instalatia cu totul

nu cred ca trebuia instalatia cu totul nu stiu la ce te referi instalatia de pe usi este toata intreaga trebuie doar legaturile la firele care ies din masina ca si masina are instalatia trasa deja dar nu stiu fiecare fir ce face asta este tot oricum mersi pentru interes
  • marian12

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
pai nare mufa...a mea are o mufa mare intre usa si caroserie la balamale acolo
Skip ads

  • ady_11

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
marian12 a scris:pai nare mufa...a mea are o mufa mare intre usa si caroserie la balamale acolo
pai are o mufa pe usa si una pe masina dar aia dupe masina este prea mica nu se potriveste modelul de mufa din 2006 cu cel din 2002
  • marian12

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
nai de cat sa desfaci si mufa dupa masina aia si so pui pe asta a ta
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
n ai avut de lucru Smile .Acum singura posibilitate este sa desfaci ambele fete de usi , cea veche si cea noua .te uiti care fire vin la inchidere si motoras geam la cea veche ,notezi culorile le dezlipesti sau le tai ,dupa cum crezi , si transplantezi capul de cablu cu tot cu mufa veche astfel incit sa nu fii nevoit sa faci cirpeli si sa dai foc la masina Confused Asta este singura varianta eleganta si sigura
  • ady_11

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1994 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cata a scris:n ai avut de lucru Smile .Acum singura posibilitate este sa desfaci ambele fete de usi , cea veche si cea noua .te uiti care fire vin la inchidere si motoras geam la cea veche ,notezi culorile le dezlipesti sau le tai ,dupa cum crezi , si transplantezi capul de cablu cu tot cu mufa veche astfel incit sa nu fii nevoit sa faci cirpeli si sa dai foc la masina Confused Asta este singura varianta eleganta si sigura

eu stiu ce spui tu dar am taiat mufa veche de pe masina sa o pun pe asta noua si nici usile vechi nu le mai am deci singura solutie ar fi un electrician bine priceput care are habar de asa ceva sau o schema a firelor ce face fiecare culoare in parte
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cel din 2002 il dezmembrezi?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR