Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:tot nu v-ati dat cu parerea cam cat ar costa masina mea?

alba , fara jenti ... max 7500... e bun kilometrajul ca pe la 150-200 de mii cum sunt in targ gasesti cu 6500
Skip ads

  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
pentru km garantez 100% cu orice test...daca tu imi aduci din Germania caravan alb cu ac la 70.000 km cu 7500E io iti fac cadou un set de gume... Smile
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:pentru km garantez 100% cu orice test...daca tu imi aduci din Germania caravan alb cu ac la 70.000 km cu 7500E io iti fac cadou un set de gume... Smile


Multumesc mult , esti dragut dar nu am ce face cu ele am jenti de aliaj si gumw Toyo Road Pro


PS du-te targ cu masina si spune celor care intraba ca ai 70 de mii de km , cred ca se sparg pe ei de ras, oricum kilometrii aia nu ii crede nimeni in afara de tine , asta in cazul ipotetic in care ai incerca sa o vinzi
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Iti dai seama ca glumeam cu gumele, iar in ceea ce priveste targu' n-ai sa ma prinzi p-acolo ca nu sunt indeajuns de bronzat si n-am nici vrajeala proasta cu mine. Dar tot nu mi-ai raspuns: aduci tu din Germanica caravan la km astia cu 7500E?
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:Iti dai seama ca glumeam cu gumele, iar in ceea ce priveste targu' n-ai sa ma prinzi p-acolo ca nu sunt indeajuns de bronzat si n-am nici vrajeala proasta cu mine. Dar tot nu mi-ai raspuns: aduci tu din Germanica caravan la km astia cu 7500E?


Coincidenta sau nu nici eu nu sunt prea bronzat si nici nu ma ocup cu masini, eu ti-am spus cat valoreaza, in Germania gasesti incepand cu 150 de mii de km , si ajungi cu ea aici la 6500 in ro masina identica cu a ta dar 150 de mii km

Ps eu am adus caravan argintiu 2.0 DTi 152 de mii de km jenti aliaj aer, oglinzi el geamuri el fata , comenzi volan, din 2001, si am iestit cu ea la 7600, am dat in DE 5500 + 200 acte iar in
autohaus era si un 1.7 alb fara jenti geamuri oglinzi ,doar 2 airbaguri la 3800 de euro adauga si tu vama si restu ochiometri si ajungi pana in 6000 pentru o masina de 170 de mii de km... deci cat vrei pentru a ta si asa e mult 7500
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca tu pui egal intre 70.000 si 170.000 km?
  • axl666

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Va multumesc tuturor, inca odata pt. ideile primite de la voi. In final am luat masina, este o Astra G Elegance, model 2003, motor 1.7 dti, 97000km pe bord, nu are computer de bord intradevar, dar in rest are cam totul, mai putin ESP. Are clima automata, geamuri electrice fata spate, cass vdo, nu stiu cate air bag-uri, volan piele, comenzi pe volan, inele cromate la ceasuri in bord, insertii de mahon in bord. Culoare albastru metalizat, undeva spre culoarea aia de pe logan Albastru Egee parca ii zice. Are cauciucuri noi pe fata Michelin, pe spate Dunlop, jante aliaj originale Opel.
Masina merge si arata super, ii finalizez actele de inscriere zilele astea. Am cartea de service de la ea, ultima revizie a fost facuta la90.000 km, trebuie sa vad ce o sa-i schimb si eu pe la ea.
Per ansamblu ma declar multumit, pretul a fost de 9200 euro. Sincer nu prea ma mai intereseaza daca am dat mult sau putin pe ea, pt ca dupa cum arata si merge chiar nu mai conteaza.

Sper ca nu am scris prea mult si nu am plictisit.

Numai bine,

Axl
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Bun si pretul, sa o staspanesti sanatos si fara evenimente. Wellcome to club.
Skip ads

  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos. chiar ca nu mai are rost sa te gandesti la pret acum... bucura-te de ea!
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
S-o conduci sanatos, shefu, FARA EVENIMENTE! Doamne-ajuta! Bafta!
  • Stelian Raicu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Direct Germania: Astra 1,7 CDTI 2003, 7550 EURO, 60 000KM. Cu multe insistente la haendler. Factura etc, cu atat am luat-o. Dac-o vand sunt sigur ca nu ma crede nimeni in Romania ca am 60000 km. Si totusi atat are. Ce ziceti?
  • macandrew

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Pitesti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa nu deschid un topic nou, intreb si eu aici: Astra G Caravan 1,7 DTI, 07/2003, climatronic, 4 geamuri el., oglinzi el., CD cu comenzi pe volan, senzor de ploaie, oglinda interioara heliomata, 10 airbag-uri, jante aluminiu.
Adusa in iulie 2006 de un prieten... cere 9000 pe ea. Merita? Merci.
Skip ads

  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ofera 8500 . poate cine stie , oricum la anul se pare ca o sa fie mai mult deci si la 9000 cred ca e ok
  • dom79

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare eu sunt destul de nou in club si vreau sa va spun un lucru, eu am cumparat de la un prieten in septembrie 2005 o Astra G, 2+1 usi, fabricatie an 2001, motor 1.7 Diesel(Y17DT), are Clima, 4 airbag, radio CD cu Navigatie si comenzi pe volan, schimbatorul+volanul din piele, roti aluminiu, Halogene, Servo, ABS, central cu telecomanda pe cheie, etc avea cam 152.000 km reali iar acum are 186.000 km, sunt foarte multumit de ea si nici nu am degand sa o vand, apropo am dat pe ea 6.600 euro, ce spuneti e mult ? .....
  • hoinarel

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am dat 7800Euro + 350 lei in octombrie 2007 pe Astra G 2001 1.7 DTI adusa din Germania cu Clima, 4 airbag, radio CD, comenzi pe volan, jante aliaj, ABS cu 110700 km la bord dar ea era de fapt 215000 km dar merge bine si nu am avut probleme mari cu ea decat am facut un schimb de ulei, filtru ulei filtru motorina si am schimbat 4 oringuri
  • ddumyy

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu am luat in mai anul trecut un Opel Astra din Germania, edition 2000, 1.7 DTI, 156.000km 7000 euro (cu taxa de inmatriculare inclusa). Acum am 182.000 si am schimbat ulei + filtre, lipit calculator si schimbat o bujie si placutele de frana
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut si eu am cumparat de vreo 3 luni un opel astra caravan 2000 din bulgaria inscris acolo cu aer conditionat, scaun reglabil, inchidere centralizata, ABS ,proiectoare,credeti ca am dat mult?4.700 euro


Ultima modificare facuta de antone mihai la Vin 14 Mar, 2008 9:33 pm
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
antone mihai a scris:salut si eu am cumparat de vreo 3 luni un opel astra caravan 2000 din bulgaria inscris acolo cu aer conditionat, scaun reglabil, inchidere centralizata, ABS ,proiectoare,geamuri electrice fata credeti ca am dat mult?

  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Cat as putea lua pe un Opel Vectra B combi, 2001, negru metalizat, inmatriculat RO, in tara din oct 2005, 140.000km,xenon, proiectoare ceata, computer bord, scaune recaro - piele, volan piele, folie omologata RAR, geamuri el fatza, AC.
  • adyzug

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am cuparat si eu recent un OPEL ASTRA CLASSIC HATCHBACK 1,7 CDTI 80CP din 2004, 38500 km, ABS, AC, 2 airbag, servo-directie, geamuri electrice pe fata, oglinzi electrice si incalzite, inchidere centralizata, LINIE AUDIO ORIGINALA-CD + 8 BOXE, desigur cu volan (piele) si scaun sofer reglabile, alarma, proiectoare + bonus :un rand de anvelope de iarna si o pereche de oglinzi. Masina am luat-o de la un prieten (care pleaca in SUA pentru cativa ani); masina rulata in Romania cu service-uri la zi, fara probleme; cu filtre, ulei schimbate anual (~ 8000-10.000km/an). Pretz 7300 euro.
A folosit motorina sprint deasel. Am inteles ca consumul e mai mare la motorina asta dar se si simte.
Ce tip de morina imi recomandati?Si ce parere aveti despre pret?Ce sfaturi imi da-ti pentru viitor in privinta unei intretineri cat mai corecte? Vreau sa-i pun si jante aliaj si cotiera. Rog sfaturi. Va multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR