Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
e bun de urmarit acest topic...
chiar nu aveam idee ca in zonele unde sunt pietre nu sunt alge...
e o chestie de tinut minte...

cam cat e o camera in vremurile astea pe la mare?
sa stiu sa pregatesc bugetul din timp Very Happy
Skip ads

  • roxanica_gtc

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2011

  • Mesaj Privat
iti recomand daca detii ceva buget: pensiunea/hotel de 3 stele Roxy and Mario (Eforie Nord) cu preturi fixe, AFISATE frumos la receptie.
Eu am fost weekendul trecut, o singura noapte, desi in mod normal cazarile se fac pentru minim 3 nopti. Dar am insistat la telefon si oricum le ramasese camera libera!
Site-ul este : http://www.talpac.ro/hotel.php
Frigider, AC, telefon si TV: functionale, mobilier in stare impecabila, balcon imens cu uscator de haine, baie cu cabina de dus, curatenie impecabila, cate 3 proasoape imaculate/ persoana : 230 RON per noapte/camera (TVA SI mic dejun/2 persoane), parcare mare, piscina ptr copii langa hotel, personal ff amabil!
Nu credeam ca in Romania au ajuns sa se respecte cele 3 stele (normalitatea e inca un lux in romania)

daca ai timp, cauta pe booking.com si selectezi acolo oras Eforie si perioada in care vrei sa mergi, si iti scoate hoteluri serioase, intr-adevar si preturi cam maricele.n-am gasit sub 50 euro/camera/noapte si nu erau cine stie ce conditii, ca sa nu mai zic de mic dejun ...inca un vis..

update:m am uitat acum pe tarifele lor, si dupa 20august, camera dubla cu mic dejun este 180RON...acceptabil
  • roxanica_gtc

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2011

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:e bun de urmarit acest topic...
chiar nu aveam idee ca in zonele unde sunt pietre nu sunt alge...
e o chestie de tinut minte...

cam cat e o camera in vremurile astea pe la mare?
sa stiu sa pregatesc bugetul din timp Very Happy


tocamai am raspuns eu, ptr perioada asta, un loc mai mult decat decent, 180 RON/camera duble /noapte cu mic dejun (per 2pers).
Am uitat sa zic ca restaurantul pensiunii e format din clasicul restaurant la parterul cladirii, lg receptie dar si terasa in curtea interioara, cu loc de joaca ptr copii, masa de ping pong, gradinita de flori..chiar relaxant.Ce-i drept cam 10minute de mers pe jos pana la plaja....
Probabil acceleasi conditii in Mamaia, ar fi dublu..gen 400 RON/noapte.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu la 230 ron (53 euro) ma astept la 4 stele sau demipensiune la 3 stele. Ne multumim cu putin, asta e o problema.
Skip ads

  • SayCheese

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu sunt la mamaia si apa este foarte foarte curata... plajele... deh sunt putin cam murdare dar apa este cristalin de clara! recomand. Wink
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Daca nu ar mai veni cei din Bucuresti la CT/ mare , preturile vor trebui mcsorate cu mai mult de 50 %, cam cit ar trebui de altfel. Am vrut sa ne cazam weekendul trecut la o vila in Eforie N si proprietarul a ridicat pretul convenit cu o saptamina in urma pe motiv ca "weekendul asta avem cerere"- mi s-a facut greatza.


Multi din cei care ofera cazare in Eforie sunt de prin alte "localitati" inclusiv capitala , goana dupa bani face ca bunul simt sa fie ceva foarte rar .
Preturile prin Eforie incep de la 50 de lei camera ( in general cu baie la comun ) 70-80 ron conditii bunicele cu baie in camera ,100-150 deja apare aerul conditionat , plasma si alte conditii de genul si micul dejun , 150 -200-250 , ar trebui as fie minim conditii de 4 stele sau demipensiune cum bine spunea cineva . Este o "arta" sa te cazezi la mare mai ales la particular si nu este prost cine cere ci ... Mai ales in Eforie , Costinesti unde ofertele de cazare sunt foarte multe .
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut , eu sunt la Eforie N , si am luat cazare... o camera cu 2 paturi , baie si e chiar fain...ca la mine acasa...familia la care stam e super....60 lei pe noapte
  • roxanica_gtc

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2011

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Eu la 230 ron (53 euro) ma astept la 4 stele sau demipensiune la 3 stele. Ne multumim cu putin, asta e o problema.

asa este, este scump, dar la mare la noi este cererea f mare(si prostia la fel).
oricat ar cere, tot se va gasi cineva sa dea!
Multi au tupeul nici sa nu iti zica pretul pana nu zici pentru cate nopti vrei, asa ceva nu este legal, inteleg sa fie mai ieftin daca stai in interes de serviciu, la un training, cate 2-3 saptamani...dar asa, indif daca stai o noapte sau 3 pretul ar trebui sa fie acelasi.
Ca sa nu mai zic ca multi cer 100/150 RON/ noapte si este o mizerie de nedescris, nici hartie iginenica nu ai la baie.
Si eu ma asteptam la banii aia sa fie macar demipensiune...la munte sunt aceleasi conditii la jumatate de pret ...chiar si in statiuni tot asa vanate(Sinaia, Predeal, Bran).
@AndrewBv, nu se compara a sta in gazda, cu a sta la o penisune/hotel. Ai alta intimitate dar si preturile sunt altele.
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Anunt pt membri din tara care ajung la mare weekendul acesta, sambata seara va asteptam la un gratar pe plaja Corbu, luati legatura cu mine cine vrea sa vina Smile
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
intr-adevar luni [20.08] ora 10.00 AM, ultima basculanta[plina cu alge] pleca de pe plaja de la navodari[hanul piratilor] .
soferul ei se da jos si imi zice :,,va salut si va doresc sedere placuta inclusiv din partea lui @Victor_n,,[cta]
omul s-a tinut de cuvant si intr-adevar apa era curata ca lacrima Very Happy
e la ,,racorica,, observasi, dar daca nu ai ajuns pe acolo, poti sa zici ca te-ai inscris degeaba pe CO Very Happy
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu acum sunt la costinesti... Plaja e la fel ca peste tot... Plina de coji de seminte, mucuri de tigari, si tot soiul de resturi...
Pana ieri apa a fost curata insa azi au aparut niste valuri destul de mari si s-a cam tulburat...
Apa destul de agitata...
Nu sunt alge, nici in apa si nici pe mal.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In august sansele ca algele sa apara sunt destul de reduse pentru ca apa in general este mai rece decat in iulie . victor soare rar sa vina lumea cu dorinta sa plece de la mare asa repede Smile.
In perioada asta marea este foarte agitata datorita vantului puternic deci atentie mare ca nu prea e de joaca . Toate cele bune
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pana joi am fost si eu in costinesti, apa e curata. In schimb plaja e mizerabila, zeci de mii de mucuri de tigara, pahare de bere aruncate peste tot...
Am fost si in mamaia, nici acolo nu sunt alge, iar plaja e ceva mai curata.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu am vrut s-o zic pana cand nu plecam de acolo poate ma razgandeam
insa acum nu mai se poate
e ultima vacanta la mare petrecuta in romania...
in afara de marlaneala cu muzica la maxim (sincer sa fiu daca vreau muzica imi pun castile si ascult), mizeria de pe plaja, ingramadeala de pe strazi de nu puteam trece cu carutul cu copilul pe acolo, marlania de la cei care practica agroturismul (pentru o camera obosita iti cer o gramada de bani, conditiile nefiind extraordinare) ramai doar cu peisajul marii care pot zice ca e superb...

concluzie:
avem o tara frumoasa
pacat ca e locuita.
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Haideti ca imi dau si eu cu parerea , am fost in statiunea NEPTUN timp de doua zile 22-24 august , numai cuvinte de lauda: apa curata ca lacrima, plaja curata, berea ieftina Smile) , mancarea destul de ok si la pret foarte decent, foarte multumit de conditiile de la hotelul CALATIS - 120 de lei pe noapte, nu am avut parte de marlani chiar pot spune ca in aceasta statiune vine lume foarte ok. RECOMAND sa incercati si voi la anu` daca in acest an nu mai aveti timp.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai in Costinesti te astepti sa fie Riviera ? Platesti pentru ce doresti Wink
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sunt si eu de 5 zile in bulgaria la nisipuri, sunt putine alge in mare. in ultimile 2 zile au fost valuri f mari, dar nu m-au deranjat, in general prefer piscinele hotelului unde apa e mai calda si mai curata. la nisip merg seara cu copiii sa se joace. singurul stres e cel legat de masina, in fiecare dimineata cobor la subsol sa vad daca e acolo Laughing
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:sunt si eu de 5 zile in bulgaria la nisipuri, sunt putine alge in mare. in ultimile 2 zile au fost valuri f mari, dar nu m-au deranjat, in general prefer piscinele hotelului unde apa e mai calda si mai curata. la nisip merg seara cu copiii sa se joace. singurul stres e cel legat de masina, in fiecare dimineata cobor la subsol sa vad daca e acolo Laughing


Multi prieteni care merg la bulgari prefera sa inchirieze o masina ptr respectivul drum . Si cu adevarat sunt probleme la bulgari cu furturile auto ptr ca totul pleaca de politisti care sunt in "alianta" cu hoti de pe acolo .
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai sunt alge Very Happy ?
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
O sa raspund tot eu.
Alge nu, sunt doar meduze gigant si gunoiae cat cuprinde.

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR