Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Incep acest topic un pic neobisnuit pentru un forum auto.
Cum stiu multi, sunt medic si in momentul de fata unul din studiile pe care il fac este despre neoplasmul rectal(cancerul rectal). Ma poate ajuta cineva cu o informatie despre care e procedura de aflare a datei mortii a 34 de pacienti(sau daca mai traiesc)? Imi trebuie pentru realizarea curbelor de supravietuire Kaplan Meier(ma intereseaza durata de supravietuire dupa interventia chirurgicala si daca e vreo legatura intre stadiul bolii, anumiti markeri imunohistochimici si aceasta). Chiar nu vreau "sa le bag din burta" cum se practica.
Cei de la Evidenta Populatiei din Craiova nu m-au putut lamuri prea bine si mai e problema ca numai jumatate sunt din Craiova(restul din localitati din Dolj, Olt, Valcea, Gorj). La Politie ma pot ajuta doar cu mentiunea decedat/in viata iar mie imi e necesara data mortii.
O sa mai insist insa daca aveti informatii sau cunostiinte pe la Evidenta Populatiei care m-ar putea lamuri va raman dator
Skip ads

  • virgil grigoras

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
se poate afla adresandu-te serviciului de stare civila unde a fost inregistrat desesul persoanei respective, adica persoana poate fi din localitatea x, dar daca a decedat in spitatalul din localitate y, decesul a fost inregistrat acolo si inclusiv data decesului.
  • GIDEON

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2011

  • Mesaj Privat
@pirvu_daniel

Nu pot da PM , dar sunt curios care e speranta de viata ... Banuiesc ca stii la ce ma refer !

Am pe cineva drag mie in situatia asta, purtator de stoma ! Daca poti sa imi trimiti PM !

Multumesc !
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din cate inteleg trebuie sa fac o cerere in fiecare judet la Evidenta Populatiei. O baza comuna de date care sa fie accesata dintr-un singur loc nu exista? Asa mi s-ar parea normal. Ipotetic vorbind, daca unul din acesti oameni ar face o infractiune cum poate stabili Politia daca el e faptasul daca nu se cunoaste decat daca e decedat sau nu si nu si data decesului? Suna pe la Evidenta Populatiei? Rog moderatorii sa mai aiba un pic de ingaduinta si sa nu il inchida. Stiu ca nu prea e in tema forumului si promit sa nu mai postez prostii. Very Happy GIDEON, o sa primesti MP cu adresa de mail ca sa imi trimiti scrisoarea medicala si rezultatul examenului histopatologic.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@pirvu_daniel
baza de date exista chiar la nivel european, de vre-o jumatate de an- un an, de cand era vorba sa intram in Spatiul Schengen, atat politisti cat si cei de la jandarmerie au fost dotati cu niste statii nu stiu cum le zice dar cu ajutorul lor pot afla in cateva minute orice data despre o persoana sau autoturism, asa ca daca ai vreun prieten la politie(cei care lucreaza pe strada) si vrea sa te ajute rezolvi repede problema
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
lucio, si eu la politisti am apelat. Dar stii cum sunt ei, ca nu pot, ca trebuie sa gaseasca o solutie. Oricum nu le port pica prea rau(da in ei vreodata ulcerul Very Happy). Datoria noastra e sa ajutam pe toata lumea fara a cere ceva sau a astepta ceva vreodata. O sa incerc sa vad ce mai pot rezolva pe la Evidenta Populatiei.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pe site-ul primariei din Sibiu exista la rubrica "Starea civila" o evidenta a nasterilor si a deceselor foarte bine strcturata pe ani si saptamani incepand cu 2003. Posibil ca si alte primarii sa aive asa ceva .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR