Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Daca sa mai postat nu stiu daca da sa se muta sau stearga!Very Happy
Ma intereseaza un cont,invitatie pe un torrent bun gen filelist..
Multumesc !


Cine mai vrea sa doneze invitatii de torente e rugat sa o faca aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=88514



Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Sam 28 Aug, 2010 12:01 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • nyckolae

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pe filelist nu se pot crea conturi momentan nici cu invitatii : "Limita de utilizatori a fost atinsa. Peste aceasta limita, pot face invitatii numai pentru clasele VIP+ si donatorii.".
Te pot ajuta cu o invitatie pe iplay sau scenefz.


Ultima modificare facuta de nyckolae la Sam 28 Aug, 2010 11:56 am
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu am inteles niciodata de ce atata agitatie cu filelist-ul. In momentul de fata se poate gasi totul si pe site-urile de torrente fara inregistrare. Iar viteza de download(reteaua metropolitana) e mult mai mare decat poate hard-ul sa scrie.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Majoritatea is limitatea , vor bani, dupa o luna nu mai functioneaza asa am patit cu icetorrent...abia imi facusem cont aveam ratie buna etc si a cazut!
Skip ads

  • nyckolae

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:Majoritatea is limitatea , vor bani, dupa o luna nu mai functioneaza asa am patit cu icetorrent...abia imi facusem cont aveam ratie buna etc si a cazut!

Daca vrei invitatie pe iplay sau scenefz astept un raspuns.
  • kid_alex

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2000 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
poti sa imi dai mie pe iplay? kid_alex18@yahoo.com . multumesc anticipat
  • nyckolae

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pe iplay mai am doar una si momentan nu vreau sa o trimit,daca vrei pe scenefz te pot ajuta dar pe iplay nu pot momentan.
  • kiry

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Tracker is the file manager and desktop in the Haiku operating system, which is based on OpenTracker.

A torrent file stores metadata used for BitTorrent. It is defined in the BitTorrent specification[1].
A torrent file contains the URLs of multiple trackers and integrity metadata about all the pieces. It can also contain additional metadata defined in extensions to the BitTorrent specification[2]. These are known as "BitTorrent Enhancement Proposals". Examples of such proposals include metadata for stating who created the torrent, and when.

on topic: am invitatii (coduri pentru sign in) pe mazetorrents PM care vrea.
Skip ads

  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu m-am lasat de mult de cele cu login. Publicele sunt cele mai bune ... pana se inchid Laughing
Folosesc : 1, 2 si 3.
Pentru marea majoritate a torentilor gasesc si seederi din RDS cu fiberlink si copii la viteza de metropolitana.
  • ovidiuvuia

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@ExpressVectra daca vrei iti dau o invitatie pe Explor Torrents.
Lasa pe PM adresa de mail.
Numai bine.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Eu nu am inteles niciodata de ce atata agitatie cu filelist-ul. In momentul de fata se poate gasi totul si pe site-urile de torrente fara inregistrare. Iar viteza de download(reteaua metropolitana) e mult mai mare decat poate hard-ul sa scrie.


In momentul in care descarc de pe filelist cu 6-7 mb/s iar de pe cele publice cu 150-300k...hmm.....mda, e agitatie.
Iar viteza de download din metropolitan cu odc - prind maxim 2-3 mb/s. Deeeeeciiiiii..............
Legat de public vs privat, sunt multe avantaje la privat. Poate in primul rand viteza datorata numarului mare de seed-eri (trebuie sa ai ratie buna deci sa stai la seed). In al doilea rand este disponibilitatea inclusiv a torentelor vechi (multi tin pentru ratie). Apoi ai certitudinea ca ce scrie in titlu aia e, nu pacaleli. Cand apare ceva, in mod sigur gasesti pe tracker-ele private, in cele publice e confuzie.
Eu am renuntat - am facut cadou - toate conturile de track-ere, am pastrat doar filelist si iplay. Iar filelist este zeul lor Smile
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Apropo, nu imi place sa stau la seed. Am stricat deja un HDD (uzat prematur a fost diagnosticul) din cauza ca stateam la seed cu multe torente care aveau trafic de 8-15 kilo.
Pe torentele publice poti face "hit and run" in voie, fara sa suporti nu stiu ce consecinte .... Rolling Eyes
Skip ads

  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Avantaje si dezavantaje - pe publice descarci incet, torente unreliable, etc dar faci hit&run, pe private stai la seed dar ai "garantia" calitatii (ce comercial suna) Smile
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ludi_f, eu am viteze de peste 5 MB/s in mod obisnuit la torrente-le sa zic publice. Frecvent vitezele depasesc 10-20 MB/s. Am o poza pe undeva sa vezi cand aveam 64 MB/s pe download. A durat cam 30 de secunde apoi s-a restartat Windows-ul. Laughing Tinand cont de multiplele dezavantaje ale torrente-lor private, de-aia am zis ca nu se merita.
Ca si torrente folosesc torrentfinder si torrentscan.
  • rCiprian
  • **
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca intereseaza pe cineva, apropo de seed, se poate folosi lejer Ratio Master un soft micut pentru a fenta trackerul, eu mi-am facut ratie buna cu el.

Ratio: 4.106 Uploaded: 1.98 TB Downloaded: 492.64 GB

L-am setat sa faca acel upload fals cu 4 mbps la un torrent de la un film sau un joc cautat in prezent.

Mai stau si eu la seed in mod real cand sunt la Bucuresti si sta laptopul deschis muult timp. Iar acum in vacanta n-am stres de ratie.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuie facuta diferenta clara intre bytes si biti. Eu cand am vorbit de 7mb/s m-am referit la megabytes (MB), aia inseamna 56 megabiti/s (mb corect). O viteza de 64 MB/S (nu vorbesc de pre-cache sau alte accidente) este hmm......astronomica? 10-20 MB/s...pe publice....hmm....ok, poate chiar esti un isp Smile.
Spre exemplu rds (blabla) are ca viteza maxima pe fibra optica 100Mb/s ~ 12 MB...teoretic (diferenta intre reclama si realitate).
Oricum ar fi, torentele ne dau posibilitatea sa avem/folosim soft-uri diverse, greu de procurat prin alte metode. Sa le folosim sanatosi si sa multumim uploader-ilor si seed-erilor. Fara ei - nexam torente.
Referitor la upload fals, nu am incercat niciodata, daca ma prind aia imi pierd contul si in mod clar nu vreau sa risc asa ceva.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ludi_f, vorbeam de megabytes. Uite




O sa o caut si pe cea de pe torrente. Wink
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
your result-average isp Laughing

74 de megabiti/s ai tu. Uita-te ca 35 MB iti da jos in 4 secunde. deci undeva sub 10MB/s

Deci, se pricepe ludi_f
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Tonytm, poate ca are dreptate ludi_f. Nu stiu care e metoda prin care calculeaza acest site viteza. Cu siguranta insa nu stai sa downloadezi 800MB. O sa mai pandesc viteze de-astea mari pe torrente. Daca se mentine pe 1 min si ai downloadat 1GB si ceva poti spune ca e reala. Oricum nu are importanta daca gresesc.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
E reala, dar e megabiti nu bytes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Folosesti torrnet?
Da 93%
Nu 2%
Nu stiu cu ce se mananca! 3%
151 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR