Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare, daca a fost cineva recent pe drumul judetean DJ711 Moroieni - Bolboci - Padina - Hotel Pestera rog sa imi spuna si mie cam cum se mai prezinta.
Multumesc frumos
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am fost acum 2 saptamani...drumul se prezinta mai bine ca in alti ani in sensul ca l-au mai indreptat si nu mai sunt gropi asa multe
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sambata dimineata plec spre Bolboci-Padina prin Moroieni. Cu o masina cu garda mai joasa se poate ajunge? Sunt bolovani si sleauri mari? Am inteles ca au bagat autogrederul si s-a mai indreptat, acum 4-5 ani era destulde rau, de atunci nu am mai fost. Indy, tu ai ajuns acolo?
  • Meuu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Acum o luna am fost si e destul de rau,am urcat doar pana la Bolboci.Sleauri destul de mari,grija mare.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Drumul este practicabil. Se poate merge pe el fara probleme, insa pe timpul asta e mai dificil. Mult noroi, sleauri, gropi si alte asemenea.
Sambata si duminica e furnicar pe el. Daca veti o sufa si ramaneti impotmoliti se gaseste cineva sa va scoata. Nu apelati la Bucuresteni ca nu se murdaresc! Atentie mare la viteza. Prea repede inseamna RAPA sau prea incet ramai blocat in sleau.
Recomandabil e sa aveti scut metalic.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mai are cineva impresii recente despre acest drum?
As vrea sa plec cu cortul in w/e acolo si nu stiu daca "sportiva" mea face fata la gropi.

Ati mai vazut oameni cu cortu p-acolo?
Stiu ca e cazare la o cabana prin zona (de altfel singura) dar am un golden retriever cu mine si nu stiu daca ma primeste. Smile
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Acolo, unde?

Bolboci sau Padina?
La Padina, pe langa cabana veche, mai sunt inca vreo 2, Diana si o pensiune mai noua. La Bolboci parca nu mai e si altceva.

Pe Moroieni e ok drumul, s-a mai stricat putin, dar inca practicabil.
Pe Cuibu Dorului, numai daca ai chef de dat cu burta masinii pe sleauri. Eu am avut Smile
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@pony_burn - de Bolboci intreb.Acolo stiu ca este si o cabana(nu prea am auzit lucruri bune de ea).
Oricum vreau sa merg la cort.In ultima vreme tot la pensiuni am stat.Am tot cautat info si pe alte forumuri si de drum nu sunt feed-back-uri bune.Avand in vedere ca merg doar cu iubita si cu cainele nu as vrea totusi sa n-am pe nimeni in jur.

Mai am in ultima instanta doua optiuni

- cheile dambovicioarei - nici aici n-am fost de cand eram in generala Smile
- cheile rasnoavei - aici stiu traseul si sunt convins ca va fi si lume campata.Totusi as vrea sa evit portiunea de drum DN1.Duminica la intoarcere e criminala.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Poti merge linistit pe Moroieni. E aglomeratie ca in Bucuresti, pe acel traseu in weekend. Chiar si in cursul saptamanii. Drumul este practicabil cu turism, dar nu te astepta sa nu dai de gropi, mai ales la cat a plouat in ultima perioada. Pe varainta Cota 1000 Cuibul cu dor nu se circula cu nimic.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am fost de curand pe acest traseu. Se poate merge dar cu mare grija ca sunt destule sleauri. S-a cam dus buna dispozitie la intoarcere datorita starii drumului. Daca ai mai multe masini alege-o pe cea mai ieftina. Wink
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pai intre Twingo si Astra(una a mea alta a iubitei),cred ca am sa aleg sa merg pe cheile Dambovicioarei Smile
Nu ma indur sa dau cu nici una in gropi Crying or Very sad

De un an ma tot chinui sa fac acest traseu si nu ma lipesc la program cu un prieten care are un L200.

Multumesc de info.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Merge cu astra, chiar si cu twnigo si corsa cu roti de 13”
Skip ads

  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Pe varainta Cota 1000 Cuibul cu dor nu se circula cu nimic.

Se poate, dar dai masina de cateva ori cu burta de pamant. trebuie totusi sa ai mintea creata ca s-o iei pe acolo. Eu cam asa sunt, din pacate pt masina...chiar 2 coborari in 2 zile consecutive, de se crucea salvamontistul cu care m-am intalnit pe drum.
@gobelu
la Bolboci, in afara de cabana Bolboci, nu ai alta varianta de cazare. Daca mai mergi insa inainte 30 min ajungi la Padina si Pestera, unde ai ca variante de cazare 2 cabane, o pensiune (asta e construita destul de recent, deci nu poate fi prea darapanata) si chiar hotelul de 3*(parca) de la Pestera...
PS: cu un L200 se ducea salvamontistul cu care m-am intalnit pe coborarea spre cuibu dorului si se ducea spre piatra arsa Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
pony_burn a scris:
DB77AAA a scris:Pe varainta Cota 1000 Cuibul cu dor nu se circula cu nimic.

Se poate, dar dai masina de cateva ori cu burta de pamant. trebuie totusi sa ai mintea creata ca s-o iei pe acolo.


Inseamna ca am de lucru in weekend Very Happy Ultima oara am suit pe acolo cu un oltcit, acum 7-8 ani.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A fost fratele meu in weelend pana la piatra arsa si e cam rupt pe platou. A urcat pe cuibu dorului dar a coborat pe Moroieni si a fost mai bine. Intre sanatoriu si moroieni iarasi este rau drumul.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Anul trecut am zabovit ,cu cortu', la Zanoaga 10-15 august si a fost excelent.As dori sa repet figura si in saptamanile urmatoare cu buburuza si mai multe detalii despre drum ar fi ok.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca poti repeta figura linistit. Ei au fost cu un vw Bora care are garda destul de joasa si oricum la Piatra Arsa e mai nashpa drumul decat la Zanoaga.
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am fost si eu cu tigra cu pe la moroieni-bolboci- si apoi cuibul cu dor spre sinaia si s-a descurcat foarte bine. am atins de vreo 2 ori dar nu grav... deci cu o masina normala gen astra se poate merge fara pb
  • Gusfrababa

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara tuturor,

Vad ca nu s-a mai postat demult timp. Va rog sa-mi spuneti daca ati fost pe drumul spre Padina/Pestera in ultima perioada. Am inteles ca s-a asfaltat pe Cuibul cu Dor, dar nu stiu pana unde...

Multumes anticipat!
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Maine va spun eu ca iar a fost fratele meu in acest weekend dar nu am apucat sa il intreb.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR