Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
jok3r -mar bucur, felicitari. H-urile nu stiu de ce , dar in afara designului exterior ( care bate la fund orice competitor ) nu prea ma incanta ... ca de altfel nici vectrele C.
Skip ads

  • swiss

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
si eu am avut o asemenea dilema si pana la urma am ales classicul pentru ca la banii de astra new cu motor 1,4 benzina, am luat classic 1,7 cdti. am facut drive test cu amandoua, si cred ca mi-a placut mai mult (clasicul), insa daca aveam bani de diesel pe astra new(si obligatoriu de 1,7 sau 1,9) probabil ca luam new, asa de idee.
motoarele 1,7 diesel de pe opel, incepand cu anul 1997 s-au facut in polonia. asa ca chiar daca iti luai astra g facuta in germania dar avea motorizare 1,7 motorul era tot polonez by isuzu. cea mai mare parte a subansamblelor masinii se fabrica tot in germania, iar masina este asamblata in polonia. am deja 15k de km cu ea si cred ca si polonezii fac treaba buna. pana la urma decizia o ia tot buzunarul...cred io.
  • extruder

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
andrei006 a scris:in 13.000 de euro, la o classic care probabil are: climatronic, proiectoare, jante, inchidere, alarma, geamuri electrice, comenzi volan si eventual casetofon .. eu zic ca e alegerea potrivita. un h cu aproximativ aceleasi optiuni e pe la 16.000 ...


Da, si inca ceva in plus, am ales pachetele Beauty, Adria, airbaguri laterale, CD Player cu 6 boxe si pachetul de drumuri grele.

Comenzi pe volan la Astra Clasic? M-am interesat, imi place mult volanul de pe New, dar mi-au zis ca (virgula) clasicul nu are asa ceva. Imi dai un pont?
  • cristi_kenzo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu mi-am luat saptamana trecuta un clasic nou, cu toate k as fi vrut astra h, dar...de unde bani.oricum sunt super incantat de masina (aspect, performante---e 1.6 16 v)inca nu am putut sa o testez k lumea la drum caci vreau sa fac macar 1000 de km (am 400) si apoi sa vad cum se comporta.dar oricum astra h...e super masina.
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu cand am comandat-o pe a mea era optiunea de comenzi pe volan ... si costa aproximativ 50 de euro ...
  • extruder

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos! si cat mai putine probleme Smile

de la ce dealer ai luat-o si in cat timp ti-a venit?

ca si asta e o problema, cu dealerii (mie mi-a placut la radacini si la gtt).
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu am luat-o de la di-bas. initial mi-au spus ca vine in aproximativ 3 luni ... dar a venit dupa 2 luni. la nivelul vanzari sta foarte bine di-bas, dar la service nu ma prea incanta.
  • bigman

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2006

  • Mesaj Privat
andrei006 a scris:in 13.000 de euro, la o classic care probabil are: climatronic, proiectoare, jante, inchidere, alarma, geamuri electrice, comenzi volan si eventual casetofon .. eu zic ca e alegerea potrivita. un h cu aproximativ aceleasi optiuni e pe la 16.000 ...

La 13.880 de euroi an luat un new enjoy cu o dotare corecta , airbag frontal si lateral,radio cd cu mp3,suspensie drumuri grele ,aer conditionat (ramin la parere ca pentru clima sunt bani aruncati) , scaune reglabile ,volan la fel .
Masina face fara reducere 15.400 parca, ca m-a prins la casco.
La banii de 13000 ia new,e altceva ,sa nu se supere clasicistii pe mine ,diferenta e net in favoarea lui new , clasicul e o masina austera cu finisaje cam grosiere.
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
asa o fi. dar eu cand am luat-o pe a mea ... a costat aproximativ 12.800 si cu adaosu de leasing a urcat in 13.800, iar ca dotari are: geamuri el fata, climatronic, proiectoare, alarma + inchidere, jante, vopsea metalizata, 2 airbag-uri, volan + schimbator in piele ... deci o dotare acceptabila.
nu contesta nimeni ca nu e diferenta in h si g (ar fi culmea) dar nu poti sa zici de clasic ca e o masina proasta.
  • bigman

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2006

  • Mesaj Privat
andrei006 a scris:asa o fi. dar eu cand am luat-o pe a mea ... a costat aproximativ 12.800 si cu adaosu de leasing a urcat in 13.800, iar ca dotari are: geamuri el fata, climatronic, proiectoare, alarma + inchidere, jante, vopsea metalizata, 2 airbag-uri, volan + schimbator in piele ... deci o dotare acceptabila.
nu contesta nimeni ca nu e diferenta in h si g (ar fi culmea) dar nu poti sa zici de clasic ca e o masina proasta.

Nu am zis asta , am zis ca e vechiul cu noul .
Plecasem sa iau clasic din cauza banilor si cind l-am dotat , vinzatorul inspirat m-a intrebat daca nu mai pun 200 de euro sa iau unul new si uite asa am luat un new enjoy ,rosu,superb.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu cand am luat-o era diferenta ceva mai mare intre cele doua modele. asta si din cauza ca era "proaspat" lansat h-ul. era cam cu 2000-2500 mai scump ... cu aceleasi dotari sau chiar unpic sub ...
  • swiss

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
si acum diferenta este tot de 2000 de euro sau chiar peste intre ele. daca comparam astra new cu classic la aceeasi motorizare. daca comparam astra classic diesel cu astra new pe benzina s-ar putea ca diferenta sa fie mai mica, de cateva sute de euro, insa nu e totuna.
Skip ads

  • extruder

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Gata, am facut-o si pe asta. Pana la urma am comandat o Astra New, varianta Enjoy, 1,6 benzina. Am mai pus si ceva optiuni pe ea.

Insa trebuie sa astept, rabdare si tutun, pana vine din Russelheim.

Multumiri pentru sfaturi si opinii si revin cu poze.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
3 luni ai de asteptat ?
baftas si sa o stapanesti sanatos
  • extruder

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sper sa nu fie chiar 3 luni Sad

Mi-au zis ca sunt sanse sa vina intr-o luna jumate, dar oricum pana la jumatatea lu noiembrie nici nu-mi fac sperante.

Multumesc de urari. Stii cumva cat ar putea sa ma coste revizia?
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
6mil Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR