Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Anul asta de revelion mergem la Hajdúszoboszló in Ungaria in special pentru Aqua Parc. Intr-o zi ne vom plimba si pana Budapesta daca vremea va fi frumoasa.
Skip ads

  • CEZAR82

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Timis
  • Masina: Combo 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce vor sa mearga in austria,iarna,o zona superba este hallstatt.Partii,lacuri,aer curat,tot ceea ce iti doresti ptr o sejur de relaxare.55 km de salzburg
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu am decis sa merg la Munchen. In concluzie, ce traseu sa aleg (avand in vedere ca este iarna, ies din tara pe la Nadlac)?
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai eu ti-as recomanda ²clasicul² traseu,pentru a sta fara nici o grija in privinta zapezilor si/sau daca nu vrei sa mai vizitezi si alte zone pe drum;mai exact:
Nadlac->Budapesta->Viena->Passau->pe A3 pana la Deggendorf->pe A92Landshut - München.
Traseul din tara depinde mult de vreme,cu sau fara zapada.
Skip ads

  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Care ar fi diferenta fata de traseul prin Salzburg? Nu ma refer la distanta, ma gandesc la vreme. Merci.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Diferenta ar fi ca nu ninge atat de mult ca in zona Salzburg;cred ca cel mai indicat ar fi sa verifici prognoza meteo cu 1-2 zile inainte de a face traseul.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pe de alta parte daca treci pe langa Salzburg e mai frumos drumul. Face parte din Romantische Straße. Merita chiar daca esti pe autostrada, poate chiar faci un popas in oras. Cateva ore ai ce vedea. Casa lui Mozart, cetatea ..f foarte frumos. Sau daca nu, poti face o excursie intr-una din zile.
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Am fost in Salzburg de Anul Nou trecut, stiu ca este superb orasul. Ningea in fiecare seara cate putin si a doua zi toate strazile erau curate....Am plecat spre tara in 3 sau 4 ianuarie si pe autostrada a nins ceva mai tare un timp. Intrebarea mea se referea la vreme, dar voi studia pe net cum e vremea in final de an. Cred ca am postat si cateva poze din Salzburg, mai pe la inceputul paginii.
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai cum sa stii cum va fi vremea, dar in general cam ninge in zona. Oricum se ocupa autoritatile bine de curatenie, insa cu totii stim ca mai sunt probleme daca ninge in cantitati mari. Eu am stat acum 2 ierni in jur de 6 ore pana a fost curatata o bucata de autostrada langa Viena.
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
alre a scris:Pe de alta parte daca treci pe langa Salzburg e mai frumos drumul. Face parte din Romantische Straße. Merita chiar daca esti pe autostrada, poate chiar faci un popas in oras. Cateva ore ai ce vedea. Casa lui Mozart, cetatea ..f foarte frumos. Sau daca nu, poti face o excursie intr-una din zile.


Si in apropiere de Salzburg este regiunea Mondsee... chiar pe autostrada se vede pe stanga, cum mergi spre Salzburg, un lac si in spate muntii... e ceva de vis si e parcare mare, iesire din autostrada, unde poti opri, manca, face poze, bucura de peisaj cateva minute (zeci de minute ca te captiveaza zona) Shocked
  • octaviantomescu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Desi mi-ar fi placut sa merg in Austria, din cauza bugetului limitat voi petrece Anul Nou in tara. Impreuna cu grupul de prieteni, am rezervat o vila in Rucar la pretul de 100 RON/persoana/noapte numai cazare. Vila are 6 dormitoare, living, 2 bai si incalzire cu centrala pe gaz.
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Corect , si eu petrec sarbatorile in tara , in zona Vatra Dornei. Cabana cu 6 camere, 4 bai, bucatarie cu loc de luat masa si living cu semineu. Pretul de de 500 lei pe zi toata cabana, caldura de nu mai poti (centrala pe lemne), gratar afara, loc de parcare.
Tuturor celor care-si petrec sarbatorile afara sau in tara le urez SARBATORI FERICITE!
Skip ads

  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara!
Hai sa-i ajutam pe toti posesorii de Opel (si nu numai) , cu recomandari (tara sau strainatate) pentru a petrece sarbatorile cat mai bine. Va rog sa postati si poze. Multumesc.
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salutare ! Iata cateva variante : Ati ghicit :Budapesta ! Pentru cei mai cu dare de mana : Viena Praga sau de ce nu Frankfurt am Main Desigur ca sunt si alte locatii ca de ex . Maramures sau nordul Moldovei dar totul depinde de bugetul fiecaruia Very Happy Very Happy Very Happy
  • boris

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ca si in ultimii 3 ani voi merge in acelasi loc... Zell Am See, Austria! Pe langa Salzburg! In aceasta statiune exista aproximativ 200 km de partie..... intr-o zi nu treci de 2 ori prin acelasi loc! Mi se pare senzational!

Pretul este de 38 euro/ persoana cu mic dejun inclus. O asemnea pensiune cu aceste conditii nu exista in Romania... si daca exista te rupe la bani! Coada la telegondola nu exista fiind foarte multe.... Ce mi se pare cam scump este cardul cu care ai calatorii nelimitate cu orice (telescaun, telegondola, telecabina, autobuz). Pretul lui este de 202 euro pe 7 zile!

Oricum decat sa dau sute de euro pe 3 nopti la Predeal si sa dau 80 de lei pe un card cu 10 calatorii la telegondola pe care nu le pot consuma pentru ca este coada de o ora mai bine ma duc in Austria!

Anul trecut am cheltuit 700 de euro! Deci decat 1000 de euro la Predeal, Busteni, Azuga si sa ma dau pe 3 partii aglomerate si pline de cocalari aleg in Austria!


  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Sarbatori Fericite tuturor! Sa aveti drumuri bune! voi reveni cu poze din Munich!
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sarbatori Fericite tuturor si un Craciun bogat cu tot ce va doriti !!!

@boris : total de acord cu tine Laughing
  • boris

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ina o zi si am intins-o la drum spre Zell am See!

Sarbatori Fericite Opelisti!
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Te asteptam cu poze cand te intorci Boris , numai bine , salutari .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR