Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
thx "popescu iulian" !
Skip ads

  • deleted-3115

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mi se pare destul de mare diferenta de pret dintre amortizoarele tale si cele din magazine.Sunt amortizoare made in germany sau made in poland?
Pe mine ma interesau si cele pe fata sau macar fata.
Astept preturi.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
coatu catalin a scris:Mi se pare destul de mare diferenta de pret dintre amortizoarele tale si cele din magazine.Sunt amortizoare made in germany sau made in poland?
Pe mine ma interesau si cele pe fata sau macar fata.
Astept preturi.


intreaba pe lexxx sau sabin de pe forum...in seara asta au cumparat de la mine cate un set pt spate...pe cutie scrie ca sunt din Germ...mai mult nu am de unde sa stiu...iar pt preturi, ca sa nu ne bagam mai mult in topicul omului, te rog posteaza aici
https://www.clubopel.com/vie...=6412&start=0

scuze de offtopic
toate bune
  • deleted-3115

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La AlPadrino scrie Made in Germany si pe amortizor nu numai pe cutie si pe mine ma interesau in mod special cele pe fata.
Skip ads

  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
La mine daca e soseaua denivelata putin si vin cu viteza mi se cam face frica, zici ca-i barca pe valuri...am scurse amortizoarele, daca imi iau unele pe gaz se intareste putin suspensia ca nu-mi place kiar asa de moale, da impresia de instabilitate. E suspensia standard...
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Fara sa fac reclama aiurea, bune amortizoarele de la Edy, intr-adevar Sachs Super Touring made in Germany pe gaz, plus ca mecanicul a bulbucat ochii cand a auzit cat am dat pe ele..... acum nu mai am barca Very Happy
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Doamne-ajuta atunci...strang banutu' si iau si io unele pe gaz ca m-am saturat sa fiu marinar... Smile
  • theMask

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eduard33 a scris:
andrei006 a scris:da asa ... de simpla curiozitate cam cat rezista niste amortizoare (in medie) de astra G (classic) rulata 60-70% in bucuresti...
oare or trece de 60.000 Smile ?


de ce n-ar rezista? daca mergi cu masina intr-un mod civilizat si atent, in asa fel incat sa ocolesti gropile...si chestia cu gropile bucurestiului a ramas un mit inca in voga...nu mai e asa de rau cum a fost acum cativa ani, sa fim totusi realisti...situatia s-a imbunatatit considerabil.


te contrazic, eu am 65.000 si s-au dus amortizoarele pe spate, in conditiile in care rulez 40-50% in buc. si fac tot posibilul sa evit gropile... oricum, chiar daca eviti gropile nu ai cum sa eviti intersectiile cu linii de tramvai unde e rupere... parca treci prin santuri...
  • deleted-3115

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am fost acum ceva vreme la DiBas si erau ridicate pe rampa masina mea(Astra G-2001), iar langa o Astra H (2006) in garantie.Masinile sunt IDENTICE la articulatii!!
Eu unul am ramas mut de uimire pentru ca ma asteptam sa fie ceva schimbat la H, but...
Pe spate si H are punte rigida, asta daca nu sunt mai multe variante.
Eu nu am amortizoarele scurse si am primit un sfat referitor la inlocuirea flanselor.Care ati inlocuit aceste flanse de la amortizor? preturi, montaj etc.
  • virus100b

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu am inlocuit flansele, rulmentii si amortizoarele pe fata. Amortizoarele pe fata erau GM si erau pe gaz. Dreapta uzat rau dar nu era curs, il apasai pana la max si revenea imediat. LA flanse nu am observat rupturi dar erau tasate. Dupa schimbare masina s-a mai ridicat cam cu 1-2 cm se fata.
  • costy_cernat2008

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am o astraG din 98,si amortizorul spate-dreapta nu mai are camasa(se vede pistonul).mai tine,sau trebuie skimbat? face zgomot la gropi mai mari,atat...multam.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR