Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • danzog

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Agila 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2013

  • Mesaj Privat
@CSN:
Urmeazã sã mai demontez fulia cu ,,bucșa,, , sã verific jocul în ax al celorlalte fulii,rola întinzãtorului, rulmenții lor și sã fac rost de o cheie dinamometricã.
@mariustintea:
Cu toate cã am trusã KM,nu am calat motorul,un vecin a ținut contra de fulie cu o cheie specialã pt.fulii iar eu am desfãcut și ulterior am strâns șurubul central.Nu cred cã am decalat distribuția pt.cã am menționat într-un post anterior cã având zgomotele menționate,am fãcut un drum de 630km dus/întors pe A2 pânã la Constanța 3 persoane +bagaj fãrã sã am niciun fel de sincope motor, putere scãzutã motor sau martori aprinși în bord(cãldura la 2--->consum 6,5%).
@cdsoul:
Menționeazã concret cine este ,,inculpatul,, de la care venea urgia de sunet de la rulmenți ?!
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Nu are treaba decalatul distributiei cu pinionul asta, se vede pe el ca e fix.
Verifica la cati Nm este strans surubul si restul pieselor ce sunt in miscare in zona respectiva.
  • cdsoul

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2012

  • Mesaj Privat
rulmenti de la alternator
  • Turturica George

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2012

  • Mesaj Privat
@PL500: am facut cum m-ati sfatuit si anume sa dezarmez intinzatorul.Concluzia: rola intinzatoare era deja rasnita.Am gasit numai rola simpla fara tot ansamblu intinzator fabricata de BTA Poland.Pun poze aici pentru cine mai intereseaza.A costat 54 ron.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR