Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Oricum, ai pierdut timp pretios cu plecarea aia! Sad

@Kspic - n-am zis de x2 ci x1,1; x1,2 - Nu toate releele de semnalizare au acelasi timp de lucru!
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Kspic, stai liniștit ca interfața primita de tine citește viteza de la senzorul ABS. Joi o primești.
Așteptãm run-ul.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si unde aratam cat de tare e Opelu' nostru in fata Renaultului....? Off cumva?
Hai ca citind aici ma gandeam sa ma dau cu vecinu' care are un A8 W10 cu motoru' ala de l-au pus pe Lamborghini ce ziceti daca-i dau 3 gauri in tobe si pun in loc de filtru ciorapii nevestii....il fac ori ba? Very Happy


Ultima modificare facuta de mecaNIK la Lun 14 Apr, 2014 11:54 am
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Kspic a scris:Filmarea e cu avariile on deci se poate vedea ca e fara x1 x2 x3.
Acum si cu gps-ul ? Daca nu faci calibrarea corecta poti sa furi secunde.

Oricum poti fura secunde doar ca, am facut ceea ce mi s-a cerut si nu se respecta promisiunea.
Asta este caracterul lui Daniel Parvu. Promite ceva si nu se tine de promisiune. La fel cum a promis ca vine la buzau pentru liniuta si nu a aparut asa a promis si acum ceva si nu s-a tinut de promisiune.


pirvu_daniel a scris:Eu zic ca nu o sa terminam niciodatã asa. Dacã e de acord putem face în felul urmãtor. Colegul Kspic a zis mereu ca el ia suta în 10.7. A refuzat mereu sa punã o aplicație banala pe telefon. Ii trimit eu o interfațã cu softul aferent sa mãsoare acceleratia. Dacã ia suta în 10.7 i-o fac cadou. Dacã scoate mai mult de 10.7 mi-o plãtește dublu. Adicã 200 Ron. Aștept adresa colegului pe privat dacã e de acord.
Hai sa revenim la Opel vs Renault.


pirvu_daniel a scris:Nu sunt atât de prost sa nu îl pun sa filmeze drumul în timp ce face run-ul.


Conditia 1 : http://www.youtube.com/watch?v=BQB10IAUijA - ok 10.74 - aproximat matematic pentru a respecta xy.z 10.7 Wink
Conditia 2 : http://www.youtube.com/watch?v=BQB10IAUijA - minutul 1:13

Asta e run-ul cerut de tine. Acum vrei sa vezi si cauciucurile inainte de filmare ? Imi pare foarte rau, ai promis ceva pentru cele doua conditii de mai sus.
Oricum nu ma mai intereseaza, intentia mea a fost sa te umilesti singur aici. Te lauzi ca ai milioane de euro in conturi, si promiti o interfata de diagnoza de 100 lei pentru ca unul sa scoat 10.7 cu masina de la 0 la 100. Dupa te lingi in dos ( scuzati expresia ) si mai ceri cateva lucruri si inca o filmare. Dupa o sa vrei sa vezi si motorul si iar o alta filmare.

Daca as fi avut eu banii tai, numai pentru a pastra o imagine cat mai curata nu ma umileam in halul asta.

Suntem foarte offtopic. Mai tarziu vine si silviu cu 1.5dci-ul.
Skip ads

  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daniel, daca-mi aduc bine aminte, la prima discutie avuta prin telefon, afirmai cai ai interfete de buna calitate, facute in Germania si software imbunatatit de cei doi prieteni ai tai care lucreaza la Audi, calitatea lor fiind mult mai buna decat a interfetelor aduse de domnul din Dambovita care aduce clone de slaba calitate din China.Tot telefonic afirmai ca ai o Astra J motor A20DTH, iar la aproximativ o saptamana cand ti-a sosit interfata, mi-ai spus ca astepti putin sa cauti o masina ca a mea sa faci probe la interfata,sa fi sigur de ea, de ce cand conform spuselor tale aveai deja una.Pe aici pe forum afirmi ca dai factura la ce vinzi, la mine nu a sosit nici o factura, deci cine face afirmatii nesimtite?Sa mai continui cu gogosile scoase de tine ?Cred ca nu mai are rost sa lungim discutia.
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Varianta Buzaului :


Oameni mai ai ... ca aici n-am vazut( bgd, silviu, parvu si domnu ala care organizeaza opel fest ) . Te contrazic pana la prostie. E pacat ca sunt atatia oameni la locul lor, destepti si care stiu sa poarte o discutie civilizata in haita asta de mancatori de shaorma.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Iar e nesimțire crunta, Visse.
În nicio discuție nu am vorbit în rãu un competitor din piațã. Cu atât mai puțin pe dl. Olteanu. As vrea sa îți ceri scuze public pentru minciuna asta. Toate telefoanele au aplicații de call recorder și o îți demonstrez minciuna. De asemenea cred ca ți-am zis ca doresc sa îmi spui cum crezi ca ne-am putea recompensa pentru faptul ca ai ales sa aștepți interfața înlocuitoare și nu banii pe loc.
Nu știu ce interfața ai primit tu. Întrucât vorbești de Germania presupun ca e vorba de Opcom Pro. Ca de acolo iau Opcom Pro și VAG Com Pro. Acele interfețe le iau de la cineva din Germania. Acele interfețe sunt alta calitate decât clonele aduse din China. Poți sa le desfaci sa faci diferenta.
Am mai explicat. Eu cumpãr mașini executate silit. La fel cum am cumpãrat și alte lucruri. Asa au fost cumpãrate și cele 2 mașini.
Ți-am emis factura și ție. Se întâmplã de foarte multe ori sa nu le trimitem din dorința de a le trimite în aceeași zi. O sa ți-o caut și o sa ți-o trimit.


Ultima modificare facuta de pirvu_daniel la Lun 14 Apr, 2014 12:15 pm
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ma mancatorule de pufuleti, te intreb a mia oara : UNDE STERGE PE JOS 1.7 LE TAU CU ORICE 1.6? RASPUNDE LA CE TE INTREB DE 3 PAGINI INCOACE SI NU O MAI DA COTITA ; am scris cu caps ca observ ca ai probleme cu vederea sau citesti doar ce iti convine
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Lãsați-l pe colegul Kspic.
Joi primește interfața, face run-ul ala de 10.7 cu filmarea anvelopelor și a drumului și lãmurim problema.
Hai sa revenim la Opel vs Renault.
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
bgd92 a scris:Kspic, ti-am mai zis ca stai prost cu vederea ;
http://www.youtube.com/watc...tube_gdata_player
Ba omule eu te intreb altceva? Unde kkt faci tu orice 1.6 ma ? Cum ziceai in primele posturi? macar tineti gura si numai abera in continuare ca te faci si mai mult de ras ; raspunde la ce te intreb eu si nu o mai da cotita ; ti-am zis din primele posturi in care aberai ca nu faci 1.6 ; tu ziceai ca il lasi in urma mult si bine ; ti-am pus dovada, asa ca shut up


Corecteaza-ma daca gresesc dar in filmarea din citat acul nu atinge 100, e pe undeva intre 90 si 100.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Este la 100; in a 2a la 6500 rpm am 95km/h ; oricum numai conteaza.. sub 10.8 sec clar nu am..idee era ca el comenta intr-una sus si tare ca sterge pe jos cu orice 1.6...acum de 3 pagini inciace e mielusel, tace si se face ca nu imi vede posturile..dar deh..are o scuza baiatu : se simte umilit..
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daniel,eu nu aveam de unde afla de unde aduce domnul din Dambovita si tu interfetele, decat de la tine, nu am de ce sa-mi cer scuze, faptul ca negi ce ai spus candva spune ceva despre tine, daca ai inregistrarea audio a discutiei telefonice, te rog sa o postezi, cat priveste trimiterea facturii aceeasi scuza daca nu ma insel ai avut-o si in discutia cu domnul din Dambovita pe topicul Opel vs Golf 7, i-mi cer scuze domnului Olteanu ca l-am bagat in discutia mea cu Daniel, iar aici inchei discutia .


Ultima modificare facuta de Visse la Lun 14 Apr, 2014 1:38 pm
Skip ads

  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Bgd





ai 0-100km/h in 11.7 secunde
Am cu 1 secunda mai putin ca tine, o volanta mai usor atacata si niste gume mai intregi. Deci frustratule, vezi ca se poate ? Abia ce am zis acum cateva pagini ca fac motoarele de 1.6 si tu ai luat foc.
Deci da sunt mai rapid ca tine Smile

Ai 4:17 strat - 14:00 90km/h - 15 87 100km/h
15.87 - 4.17 = 11.7 secunde 0-100 iar in cartea masinii tale scrie ca ai 12sec 0-100.
Traiasca uleiul de drujba baaaaaaa !
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
15 sec - 4.2= 10.8 ;
In foto 3 am fix 100km/h nu in foto 4;
Deci 10.8 sec concluzia finala, cu tot cu 100kg in + ;
Asa ca te mai intreb o data : unde stergi tu pe jos cu un 1.6?
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Omule acul tau e pe 100km/h in poza 4. Din pozitia pe care o ai se vede cel mai bine unde este acul. Daca aveai acele OEM mai ziceam dar cu acele alea se vede clar ca este pe 100km/h

15.30



15.43 - si inca se mai vede dunga alba de la 100km/h deci mai ai putin pana o atingi.



16.13.- se vede clar cum ai depasit putin dunga alba deci esti cam la 102-103km/h

Opel spune ca masina ta face 0-100 in 12 secunde. Au fost prosti rau. Tu scoti 10.8 si ei s-au chinuit cu 12. Ti-am spus masina ta face 0-100 din mizeria de filmulet pusa de tine in 11.7 secunde hai sa zicem 11.5-11.6 ca sa se mai vada ceva din dunga alba de la 100km/h
Daca plecai la fel ca mine sareai de 12.5 sec.

Deci atatea pagini pierdute degeaba. Intr-un final s-a dovedit ca am scos un timp mai bun ? Bravo. Le multumim membrilor de forum ca au avut rabdare cu noi. Vezi sa nu iei la bataie monitorul sau tastatura acum ....
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Da asa iti place tie sa mananci intr-una? Opel spune ca face 0-100 in 11.5 ; s-a mai scris asta de 5 ori ; tu te chinui aici sa duci in favoarea ta si 0.002 secunde dar cand vine vorba de altii rotunjesti ; lasa ma ca o sa iti mai fac altele cand am chef si timp ; ca daca iti filmam din partea stanga aveam 0-100in 9 sec ; uitete la alte opeluri pe youtube sa vezi la cate rpm au 100km/h in treapta 3 si te vei convinge ca 0-100 a fost in 10.8 sec
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bogdane, stai omule calm, nu ai de ce sa omori masina, atat timp cat tu esti multumit de ea, putin conteaza in cat timp ajunge de la 0 la 100km, te incaleste mai mult ca ajunge in 10,5 sau in 12 secunde?


Ultima modificare facuta de Visse la Lun 14 Apr, 2014 2:05 pm
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Pofta mare
http://www.ultimatespecs.co...16v-Twinport.html
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Deloc, imi place ca se ataca tovarsul Kspic Smile))))))) am specificat de la inceput ca nu ma intereseaza...nu am luat-o pt curse si liniute ;
sa-ti fie de bine
http://www.informatiiauto.r...hnice-mid252.html
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Kspic, astra1.6 are 100km/h la fix 4500 rpm in treapta 3; rezulta ca eu am 100km/h in foto 3 nu 4, rezulta ca face 0-100 in 10.8
http://www.youtube.com/watc...tube_gdata_player
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR