Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Amandoi va atacati, problema este ca aici este topicul referitor la Dacia Renault VS Ope, lvoi aveti amandoi Opel si nu aveti de ce va juca aici.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Bai, dar terminati naibii odata cu "performantele" supercarurilor voastre? V-a lovit astenia de primavara chiar asa de tare?
Pe cine mama naibii credeti voi ca intereseaza zecimile de secunda la acceleratie pt niste masini banale facute sa te care la tara, sa cari mielul, porcul si ceapa?
Luati-va mai intai masini care se preteaza la liniute si apoi va certati.
Kaspic-ule, tu mai asteapta nene sa se usuce cerneala pe carnet si apoi vorbesti de soferie. Stai naibii la un loc, nu mai incerca sa demonstrezi nimic, risti sa dai subiecte alora cu stirile de la ora 17. Chiar nu stiu ce vrei tu sa demonstrezi, motorul tau, fara si cu chip tot petarda ramane. A fost proiectat sa te duca din A in Z cu consum mic si chiar cu softul de 100 cp tot in reluare se misca.
Valabil si pt cel de 1,6, chiar nu inteleg ce performante visati voi la drujbele astea?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Visse, Dl. Olteanu e un om care a fãcut extrem de multe pentru acest forum. Niciodatã nu s-a întâmplat sa vorbesc de rãu pe cineva. Mai ales pe dl. Olteanu pentru care nu am niciun motiv câtuși de mic sa fac asta. Eu am cumpãrat de la dansul la început mai multe interfețe de o calitate extrem de buna și bag mana în foc pentru dansul la oricine de calitatea lucrurilor pe care le vinde. O sa caut înregistrãrile convorbirilor. Mi-ai pus in gura vorbe pe care nu le-am spus. Și nu îți face cinste.
Interfața pe care ți-am vândut-o e la mine. A avut un releu defect. E reparata și eu fac diagnoza cu ea. Dacã ți se pare nelalocul lui ca ți-am oferit banii pe loc fãrã sa ajungã interfața inapoi, tu ai acceptat sa mai aștepți o luna dupã ea ca erau sãrbãtorile și eu depind de furnizorul din Germania și te-am rugat sa te gândești cum am putea sa ne recompensam pentru întârziere. Lucrurile electronice se strica și se vor strica mereu. Eu zic ca am fost mai mult decât fair play și nu meritam ironia și rãutatea ta. Dar știi cum e, clientul are întotdeauna dreptate și îmi pare rãu cã ai rãmas dezamãgit ca ne-ai ales.
Te lãmuresc și cu facturile fiscale. La noi se rãspunde la 3 numere de telefon. Noi nu știm ce vindem unul și ce vinde celalalt. De asemenea se aleargã foarte mult pe teren prin service-uri. Facturile fiscale se fac doar pentru societãți și ce se da chitanțã în timpul zilei. De asemenea tu dacã faci comanda la 5 noi nu avem timp sa îți facem factura dacã vrei sa prinzi Fan Courier un sau Posta la 6. De aceea peste 80% din facturi nu sunt puse în plic și se fac seara. De aceea și am fãcut apel în topic ca cine are nevoie sa ne dea email sa le-o trimitem.
Și eu am încheiat aici. Așteptãm run-ul cu interfața pe care i-am trimis-o azi colegului Kspic.
Sa ne întoarcem la Renault vs Dacia.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu nu ma atac deloc ; puteti sa-mi spuneti voi ca am cea mai proasta si lenta masina, asta e ; daca pe mine ma multumeste e tot ce conteaza ; asta i-am spus si lui kspic in primele posturi ; ca important este sa il multumeasca pe el masina nu ce zic altii ; dar se vede cat il duce pe el mintea..oricum si eu eram putin curios sa vad in cat timp face a mea 0-100 ; si cu 100kg + in ea chiar am ramas uimit sa vad ca scoate sub 11 sec.
Sa vedeti cand face kspic soft in 120-130 cp...atunci chiar ca numai are sanse niciun benveu de 105 cp Smile)))))
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pana la urma ce interfata i-ai trimis Daniel? Da un link in PM! Mersi!
  • marius_george

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Renault nu are cum sa fie peste opel orice a-ti zice. Numai cand ma gandesc cat de proaste sant renaulturile alea facute in
turcia de li se cojeste volanu dupa 2 ani
Opelu meu are 19 ani si arata IMPECABIL la interior si arata mai bine ca un renault turcesc nou
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:Pana la urma ce interfata i-ai trimis Daniel? Da un link in PM! Mersi!

S-a dat la fund. Vrea sa mai fac un filmulet in care sa filmez gumele, dupa masina, dupa drumul si ceasurile. Ceea ce eu nu mai fac. Om serios nu e pentru ca una vorbim si alta facem. Oricum nu plang eu dupa o interfata de diagnoza, am spus mai sus ca am 3 in casa.

Forbiden ai mare dreptate. Sunt constient ca isuzu de 1.7 nu e un motor conceput pentru curse. Sunt multumit de el la capitolul consum si de modul in care trage.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu sunt la munca nu clasa a 12-a sa stau toatã ziua ca tine pe forum. Vezi când îți vine interfața joi.
pirvu_daniel a scris:Eu zic ca nu o sa terminam niciodatã asa. Dacã e de acord putem face în felul urmãtor. Colegul Kspic a zis mereu ca el ia suta în 10.7. A refuzat mereu sa punã o aplicație banala pe telefon. Ii trimit eu o interfațã cu softul aferent sa mãsoare acceleratia. Dacã ia suta în 10.7 i-o fac cadou. Dacã scoate mai mult de 10.7 mi-o plãtește dublu. Adicã 200 Ron. Aștept adresa colegului pe privat dacã e de acord.
Hai sa revenim la Opel vs Renault.

Mi-ai trimis adresa sa îți trimit interfața. Faci run-ul. Tu chiar îți închipui ca îți bați joc de noi? Și dacã pierzi vreau sa vad cum te duci și cumperi ciocolata și dulciuri de 200 Ron pentru o casa de copii sau ii pui în cutia milei la o Biserica.
Marius, îți trimit mai încolo PM.
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
OK Daniel! Stiu ca esti de garda! Nu-i nici o graba! Cand ai timp! Wink
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Da Marius. De-ai stii cât entuziasm am. Înafara de programul de spital si 3 cabinete, mai bag 144 de ore de munca din 6 garzi(4 ale mele si 2 in locul la colegi).
Nu reusesc sa îti dau mesaj privat. Când intru pe profilul tãu nu vad butonul de mesaj privat. Dacã nu îți e greu, te rog sa îmi trimiti un mesaj tu sa pot sa îti rãspund la el.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Hai ma gata cu prostiile..dati mana cu mana si lasati raliurile si contrazicere..
@kspic : te astept la o liniuta ca intre prieteni oricum Smile
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@Kspic

Vad ca nimeni nu ti-a zis aici ca pleci gresit de pe loc. Trebuie sa dai drumul la ambreiaj la 3.000rpm pentru ca in momentul in care masina se pune in miscare sa ai 2.400rpm cu turbina la boost. Si pe urma iar te grabesti : incearca sa faci tot posibilul sa schimbi la 4.500rpm, nu mai jos. Daca run-ul e pana in 130km/h si poti sa atingi viteza asta in treapta 3 (eu cred ca pot si o sa fac un test, sigur daca eu pot si tu trebuie sa poti) nu mai schimba in 4m da-o in podea pana in 5.000rpm cu treapta 3.

Colegul bgd92 a plecat foarte bine de pe loc, fa si tu la fel.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Lun 14 Apr, 2014 11:19 pm
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Dublu post... dupa ce mi-a dat eroarea asta :

Cred ca trebuie sa mai umblati pe la proceduri, traiasca noua interfata! (cea care este).
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
L-ai pus pe treaba:)))
mai are de invatat .. cum ce si cat .. va face mult burnout .. pana se invata:)
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mai... asa e situatia pana la urma, de ce sa nu scoti din motorul de 1.7 tot ce poate el, acolo la 2.400rpm e turatia de boost pe motor stock, poate 2.250rpm pe motor remapat. Problema e (ca si la mine) cum sa dai in podea acceleratia intr-a 3-a si sa se si duca usor pâna acolo, daca nu dai in ea pâna in 5.000rpm toata ziua ? Asta e greu de atins, daca mergi prin oras toata ziua cu gandul la consum (sa zicem, ca mine...). Dar poate ca pe motoare cu injectie directa e mai usor de indreptat sitiuatia asta.

Eu as demonta catalizatorul pentru acest run. Sau macar l-as sufla invers cu un compresor de 8bari, sa se mai curete de funingine.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Mai scoate mufa de la debitmetru ....egr sa bage acolo motorina zdravan ...putina benzina si ulei ... si mai castiga 5 6 cai Smile
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:
Nu reusesc sa îti dau mesaj privat. Când intru pe profilul tãu nu vad butonul de mesaj privat. Dacã nu îți e greu, te rog sa îmi trimiti un mesaj tu sa pot sa îti rãspund la el.
trebuie sa intri pe versiunea de desktop.
Pe cea de mobil nu ai buton de pm...
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Oricum se descurca bine pt varsta lui ; si incapatanarea + boala contrazicerii sunt specifice varstei ; el crede ca daca schimba peste 4000 ( acolo unde are puterea maxima ) va pierde timp intrucat numai are cuplu acolo..mai are de invatat, dar hai sa nu fin rautaciosi si sa ii dam sfaturi nu sa il criticam
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Chestia cu timpul atins in 0-100km ese relativa, cand testul se face in localitati diferite, cu drum si conditii meteo diferite, panta/rampa si vant fata/spate, dar asa cum am spus si in alta postare anterioara, nu se merita sa omori masina pentru a demonstra ca masina ta are cu 1-2 cp mai mult decata a celuilalt, mai ales ca masinile sunt cam batraioare, important sa fi tu multumit de ea si nu colegii de forum sau prietenii.
  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Total de acord cu ultimul post al lui @Visse. Si aici chiar ma opresc in a posta aici in legatura cu masina lui @Kspic vs restul.
Bafta tuturor si la cat mai multi km fara evenimente! Drumuri bune!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR