Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • cypryx

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2014

  • Mesaj Privat
am o problema privind un vauxvall vectra c 1.8 z18xe af 2003 ,gpl montat din fabrica -masina fiind in actele originale gas bi fuel(nu petrol-benzina).
problema consta in faptul ca instalatia gpl(originala din fabrica) montata pe masina, la prezentarea la Rar pt a se face cartea de identitate(masina e importata) nu mi s-a trecut in cartea de identitate ca fiind gpl ci benzina motivandu se ca rezervorul gpl e expirat (mai mult de 10 ani) si nu mai poate fi omologat trebuind sa fie schimbat.
am cautat service uri pt gpl ,dar pt tipul de rezervor pt gpl ce il am eu montat(toroidal avand inscriptionat numele INCOM) nu am gasit ,la opel nu aduc pt Europa de est acest rezervor(pretul e unu prohibitiv aprox 8500 ron).
cunoaste cineva vreo modalitate de punere in legalitate a unei instalati gpl INCOM cu varsta de peste 10 ani ,in Romania?sau este vreun service gpl pt marca INCOM in Romania?
momentan nu am inmatriculato si nu as mai investi intr o instalatie gpl noua (deoarece cea originala merge f bine),asa cum au indicat cei ce detin serviceuri gpl in zona,m ar interesa omologarea gpl original (e mai de increderea si e dedicat,taxa de mediu e mai mica omologat gpl,costuri carburant mai mici).
daca are cineva relati despre rezolvarea acestei probleme as fi foarte interesat,eu fiind din hunedoara.eventual la tel 0764222905
Skip ads

  • Augustin73

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cred ca poti schimba doar rezervorul cu unul nou si cam atat ... La instalatiile montate in romania rezervoarele de gpl sunt alta marca decat restul instalatiei deci nu vad nicio problema in a ti schimba rezervorul
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
apropo, dar la rar ai intrebat? daca montezi alt tip de rezervor? vorba aia am vazut si in praktiker buletii de GPL!
  • cypryx

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2014

  • Mesaj Privat
la rar imi spun ca e expirata butelia,deci trebuie schimbata dar cei la care am apelat din judet(hd) spun ca nu lucreaza cu acest tip de instalatie ca sa imi schimbe doar rezervorul ca ar fi o instalatie mai deosebita,cu tur retur ,,,bla,,bla,,, si imi indica doar schimbarea intregi instalati altfel ei nu pot da nici o hartie pt rar.
Skip ads

  • Augustin73

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Cauta altii
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai nu asta face omu' acuma? Mi se pare cel putin inutil sfatul tau.

Cypryx, incearca la astia:
SC Panea Junior SRL
Strada Ecaterina Varga (George Georgescu), nr. 36 (zona Freidorf)
Timisoara, jud. Timistel
(+4) 0723 384158
Fax nr.: (+4) 0256 221926

Sunt dealeri Vialle, nu au nicio treaba cu Incom, da' mie mi s-au parut deschisi la minte.
Daca nu, ii spui doamnei ca te-ai gandit sa ii faci cadou o plimbare pana la Viena
http://www.icomeurope.com/i...=48&Itemid=64

Sa ai spor
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR