Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • skmadtm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut baieti sunt nou pe forum si am si eu o problema tehnica zic eu destul de mare !
Am o Vectra A din '91 motor C20NE cutie F16 ! Toate bune si frumoase pana intr-o zi cand i "s-a taiat" ! Am pus benzina de la o benzinarie proasta !
Si masina nu se mai accelereaza in gol dincolo de 5300 de ture -5500 si in mers la a-1 a a murit la 3500 de ture la a -2 a a -3a nic nu mai vb si viteza maxima este de 110 km/h la 1900 de ture in treapta a -5a ! Ce cauze ar putea fi? Crying or Very sad ! Deci masina are probleme clare de alimentare ! Cand ii dau in gol spre 5000 si i-au piciorul brusc de pe acceleratie da sa se opreasca .Astept parerile voastre ! multumesc anticipat! Crying or Very sad
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am avut si eu niste benzina proasta in a mea da nu facea chiar asa.

curata si tu regulatorul de relanti.(chesta aia ca un tubulet de inox cu 2 furtune in ea) cat si in galeria de admisie la clapeta de accelaratie(dupa ce scoti furtunul ce vine dinspre debitmetru o sa o vezi).Altfel ce sa-ti mai zic acu....baga benzina buna peste(eu am bagat numai de 98 pana s-a dus aia proasta) si ne mai tii la curent.
  • Lucix

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
inante de toate astea vezi sa nu fie filtru de benzina.....am patit eu dupa ce am alimentat de la peco a inceput sa dea in nas...chiar mi s-a oprit motorul si dupa ce am schimbat filtru parca alta masina....sper sa o rezolvi doar schimband filtru.
Succes
  • skmadtm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc baieti ! Insa am fost la mecanic am verificat filtrul de aer nu este ! Am verificat oarecum si pompa dar nu prea relevant pentru ca eram pe rosu si avea un debit bunicel ! Mecanicul meu inclina 70% catre calculator Sad cica e in jur de 100 de euro ! zilele astea o sa incerc sa ajung la un tester sa vad exact care e problema ! Alta persoana mi-a zis ca ar fi vorba de senzorul de la clapeta de acceleratie!
Voi ce pareri mai aveti ! deci masina pur si simplu nu se alimenteaza sau mai nou cand ii dau tare si o las la liber mi s-a oprit si motoru Crying or Very sad
  • skmadtm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc mult baieti de sfaturi ! Insa problema a fost rezolvata ! Nici prin cap nu poate sa va treaca de la ce era ! Toba finala era infundata si nu evacua ! Acum e ca noua cu o toba home made sport ! Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR