Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu ca m-ar durea, sunt doar curios. Cautati pe Gogu', unii le injura si arunca cu rahat in ele. Altii zic ca Vectrele sunt din cea mai joasa speta de masini. Declara ca au probleme cu motorul, cu partea electrica, cu suspensia etc... Sau, ca sunt urate. (sa fim seriosi, Vectra C GTS sau OPC este pur si simplu superba). Cunosc alte masini care sunt urate ''cu balauri''.

De ce? Eu cu a mea Vectra n-am avut probleme aproape deloc. Doar niste cacaturi(scartaia ceva, un senzor si cam atat). Eu sunt mai mult decat multumit de ea.
Eu am venerat dintotdeauna Opelul pentru motivul: ''More bang for your buck'' si nu numai...

P.S. Scuze pt dublu post. Rog un moderator sa stearga unul din ele.
  • tomescuadi

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Hmmm...pai tine si de mediul in care a "crescut" cineva. Aveam un coleg in facultate care spunea ca Opel e caruta europei si el avea Oltcit...nu stiu daca tine neaparat de invidie sau de ignoranta si informatii incomplete sau prost interpretate.
SI sa fiu on-topic, cred ca englezii au perceput de la bun inceput Vauxhall-ul ca fiind o masina care nu iese cu absolut nimic in comun, nu exceleaza la niciun capitol, doar ca are o doza moderata din fiecare caracteristica. Banuiesc ca asta ar fi motivul pentru care le-au folosit (si inca le mai folosesc, daca nu ma insel) ca masini de politie.
Eu asta am putut sa deduc din ce am mai vazut si auzit de afara.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Bun, intervin si eu aici.

Ia cautati la Reliability Survey pe ambele site-uri dedicate posesorilor de Vauxhall : http://www.vauxhallownersne...k.co.uk/forum.php si http://www.migweb.co.uk/ si o sa vedeti ca Cavalier/Vectra modelul 1.7TD sunt cele mai votate pentru ca sunt 'very reliable' and 'cheap to run'.

Bw, bine vazuta este si Calibra.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR