Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • livach3

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut ! Am si eu o problema cu servo directia la un Opel Omega B motor 2500 Benzina.
Ma introceam acasa de la munca nimic deosebit parchez masina , iar a doua zi cand vreau sa plec se misca volanul mai rau decat pe un tractor trebuie sa ma fortez sa misc de el Smile , am verificat la servo lichidul este ok , si pompa la fel de la ce mai poate fi?
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
s-a dus pompa de servo Sad
  • deleted-11331

  • Mesaje scrise: 768
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
oooo... nasol... te sfatuiesc sa cumperi pompa ( care e formata din 2 bucati, din care una este si suportul de compresor AC ) si te sfatuiesc sa cumperi cu tot cu suport AC pt a nu desface pompa ( multi nu stiu ca are un miez care se echilibreaza singur si acel miez are niste lamele fine bagate pe canalele lor, iar daca o lamela din aceea cade sau mai mule si isi schimba pozitia e nasol ca nu se mai echilibreaza si automat pompa nu va mai face presiune) multi spun ca nu domle' ca desfac 4 suruburi o schimb cu alta si gata, de ce sa mai dau si compresoru' AC jos si ce mai e de dat jos... stiu asta fiindca am schimbat o pompa CU TOTUL ! dar cel care mi.a vandut.o o desfacuse... si deje se dezichilibrase acel miez... poate gresesc insa eu asa am patit. mai mult de 200 ron nu e sh. atentie sa nu functioneze motorul fara ulei servo ca tis-ul e foarte precis sa nu funtioneze pompa( automat si motorul) DELOC fara lichid servo !
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
eu am patit ceva asemanator, era o siguranta arsa.
Skip ads

  • livach3

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
eu am intrebat de la ce mai poate fi ? Daca pompa este in regula si lichidul de servo la fel e ok Very Happy . Multumesc pentru raspunsuri.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu prea mai are ce... daca lichid nu pierde si pompa e ok. cand se arde siguranta aia merge mai greu volanul ca nu mai functioneaza servotronik-ul dar merge, tu spui ca tragi ca de tractor deci nu mai ai servo deloc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR