Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • bayatul_xxl961

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut am un opel vectra b din 2001 2.0 tdi am suspensia de fabrica,in prezent am jante pe 16 si anvelope 205/55/16.Intentionez sa mi pun anvelope mai late.Vreau sa stiu care ar fi dimensiunea max pe care o pot monta fara sa am probleme in viraje sau sa-mi atinga de caroserie.Astept sfaturile voastre stima!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am 225 dar pe 17" si nu ating deloc.
Desi cred ca va fi foarte greu si chiar mai scump sa gasesti ceva atat de lat pe 16"
Cu cat sunt marimine mai ciudate cu atat sunt mai scumpe.
  • Bebin

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu am suspensii sport din fabrica cu aceleasi tipuri de cauciucuri ca ale tale si am impresia ca mie imi ating la cocoase d'alea pe asfalt. Am distanta intre cauciuc si aripa doar de un deget. Eu ma gandesc sa imi iau 205/50 sau 195cu 55
Deasemenea ma gandesc sa revin la niste genti pe 15 ca am masina destul de rigida (sport) iar daca mai pun si cauciucuri pe 50 o sa fie si mai nasol..
Ca o concluzie....daca nu iti atinge lasa-le asa. Eventual cauta pe 50.. se vad mai bine, mai ales cu un profil frumos Wink

PS asta e masina mea de pe vremea cand vroiam sa o vand Smileclick aici
  • bayatul_xxl961

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am ascultat parerele voastre si ma gandesc sa-mi pun 225/55/16 sper sa nu atinga
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
O anumita dimensiune de anvelopa atinge sau nu in functie de et-ul jantei sau daca are sau nu protectie de janta. Spre exemplu, eu am 205/55/16 pe jante de 7j, et33 iar anvelopele cu protectie atingeau in aripa. Noul set le-am luat fara protectie si am si saltat spatele putin mai sus din telescopate asa ca sper sa nu mai atinga indiferent de cat de incarcata este.
Sfatul meu este sa nu pui o dimensiune pentru care nu ai omologare.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR