Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • BogdanCiucur

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut prieteni! Am o problema va rog daca ma puteti ajuta cu o parere. Am un vectra z19dth automata 150 cai si de ceva timp masina scoate fum negru si nu trage bine, mi-a crescut si nivelul in baie. Am fost la un mecanic si a zis ca am filtrul de particule infundat si ca calculatorul masinii ii da regenerare deci injecteaza mai multa motorina, dar filtrul fiind foarte inbacsit nu se regenereaza si motorina nu o arde si ajunge in baie.A mai zis ca trebuie anulat fltrul si facut un soft nou fara filtru de particule. stie cineva daca e bine si cat costa? Am auzit ca 1200 lei.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Preferi sa cumperi un filtru de particule NOU ? stii cam cat costa ... 2500 euro adica aproape 12.000 lei !

CristianTM.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
BogdanCiucur a scris:Salut prieteni! Am o problema va rog daca ma puteti ajuta cu o parere. Am un vectra z19dth automata 150 cai si de ceva timp masina scoate fum negru si nu trage bine, mi-a crescut si nivelul in baie. Am fost la un mecanic si a zis ca am filtrul de particule infundat si ca calculatorul masinii ii da regenerare deci injecteaza mai multa motorina, dar filtrul fiind foarte inbacsit nu se regenereaza si motorina nu o arde si ajunge in baie.A mai zis ca trebuie anulat fltrul si facut un soft nou fara filtru de particule. stie cineva daca e bine si cat costa? Am auzit ca 1200 lei.
De ce nu mergi cu el in parametri de regenerare?????E mai ieftin si mai sigur!!!!!
  • BogdanCiucur

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspunsuri. NU vreau sa iau un filtru nou. As vrea sa fac masina sa mearga cat mai bine si sa nu ma coste foarte mult. Mecanicul mi-a zis ca filtrul de particule este foarte uzat si nu se mai poate regenera, ca masina a incercat singura regenerarea dar nu merge si de aceea imi baga motorina in baie si ca il demonteaza il sparge pe interior si imi face alt soft fara filtru si ma costa 1200 lei. ce credeti este bine?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mai precis masina ta nu mai are evacuare, filtrul fiind foarte imbacsit.
Daca face treaba buna si nu rade toate codurile de eroare/senzorii + sparge doar filtrul nu si catalizatorul e can can pretul.
  • BogdanCiucur

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc. Sper sa faca treaba buna. Masina o am la mecanic cred ca sambata este gata.
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Te costa 300 de euro la iasi (CompleteChip) cu tot cu remap la ~200 CP
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

Cam mult 1200ron dezactivarea de DPF. Cauta-i la sectiunea de publicitate pe cei de la EDS si MBTuning si vezi ce oferte iti fac.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR