Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
OK, hai sa ne asezam putin pentru ca asa cum suntem obisnuiti intotdeauna lucrurile se pierd si se deraiaza de la subiect.

In primul rand de asta iubesc eu aceasta comunitate, pentru ca in situatii critice suntem o forta si asta este bine pentru ca ati dat dovada de unitate, pana la punctul de a face promovare la violenta si deconspirarea unor date personale pe un forum fara permisiunea acelor persoane.

Subiectul acesta cerea sa ajutam la identificarea unui individ,restul hai sa invatam ,sa lasam justitia sa-si faca treaba,stiu nu intotdeauna este dreapta,dar trebuie sa invatam si sa respectam, acest aspect.

Am cenzurat datele expuse, nu-si au rostul si nici regulamentul acestui forum nu prea o permite.

Fiti cumpatati si sunt in asentimentul tau mctoto, imi pare rau pentru cele intamplate, dar ai dat dovada de responsabilitate prin modul in care ai construit toata strategia de a-l prinde pe acel individ,felicitarile mele si multa sanatate .
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@cangri
1. probabil nu foarte buna sau poate as fi spus ca a fost dreptate. sa nu uitam totusi ca te-am intrebat altceva.ieri nici nu credeai ce spune mctoto
2.presupun ca datele cabinetului de avocatura se gasesc foarte usor la o cautare cu google.intradevar nu are nici o vina sotia.nu am scris nicaieri ca trebui sa sufere familia lui.
  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
cangri a scris:
Ce vina are sotia incat sa faceti atata antireclama cabinetului de avocatura si sa o discreditati pe biata femeie?Daca un alt bolnav se duce si-i face rau acelei femei?


Se pare ca moderatorul v-a ascultat si a sters adresa cabinetului.

Ce vina are "biata" femeie? Fie vorba intre noi, de la ea pleaca toata nebunia individului... Pana acum se pare ca tipul era normal, fara antecedente penale, licentiat ASE, functionar banca.... Sotia i-a pus interzis sa mai intre in cabinet si asta a innebunit, mergea pe strada si intepa fetele (toate victimele au intre 20 si 30 de ani). Tot ea il va aproviziona cu ace de-acum incolo, nu cred ca el va mai lucra la banca. Ai vazut cum de la ea pleaca toata nebunia?

Bineinteles, in cazuri serioase sau nu, romanul deja scoate bancuri cu personajul "Intepatorul"

- Adevarul e ca la cata plictiseala e in banci iti mai vine sa intepi cate-o pustoaica
- io cred ca vroia sa grabeasca urcarea in tramvai (ceva de genu : hai baaa, ca se-nchide usileeee!)
- Care aveti depozite la Unicredit, scoteti-va banii, ca va "intzeapa" astia
- My name is Bold. James Bold.


Ultima modificare facuta de astralu la Joi 12 Jan, 2012 9:33 pm, modificat de 2 ori in total
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@marian_sro am mai spus ca situatia nu este placuta deloc.Daca s-ar fi intamplat in familie si eu as fi fost alertat.
EU nu m-am referit la comportamentul lui mctoto .Ci a altor persoane,care s-au isterizat si mai ca incepeau o vanatoare ca pe vremuri cu furci si topoare ca sa-l prinda pe acest individ.
Nu am zis niciodata ca nu-l cred pe mctoto ci doar ca povestea mi se pare dubioasa si cam cusuta cu ata alba.
Dupa cum s-a dovedit toata isteria a fost o alerta falsa.(nu zic ca nu sunt bune unele masuri luate:analize medicale si plangere)

Omul este un bolnav mintal care a vrut sa se bage in seama cu fetele dragute.Si atat l-a dus capul.Sa le intepe cu un ac cu gamalie.End of story.
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
la ora 21 pe realitatea se discuta cazul
  • anonim2011

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Mai bine nu vedeam mesajul.

Mentionez ca sunt de sex masculin.

Eram in tramvaiul 41 (mergeam inspre piata presei) si am simtit ca ma impinge ceva in picior si s-a simtit o intepatura. Ma uit in spate si vad o femeie in varsta pe scari cu o umbrela. Nu puteam sa inteleg cum de o umbrela putea sa intepe precum o aschie. M-am uitat sa vad daca mai e cineva foarte aproape de mine. Mai era un barbat inalt care statea ancorat si nemiscat de o bara care arata ca cel din poza. Pacat ca nu se inregistreaza convorbirile telefonice, pt ca am vorbit cu cineva in ziua respectiva si i-am povestit ce si cum. Asa aveam si eu o dovada ca nu vorbesc prostii. Cu toate ca femeia in varsta era mai aproape, pe el l-am suspectat dupa modul cum statea agatat de bara si nemiscat. As dori sa aflu mai multe informatii de la persoanele care au fost intepate cu mai mult timp in urma. La mine sunt cam 3 luni de la incident.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@ anonim2011 daca citesti topicul ai sa vezi ca era doar un fetis fara alte intentii de a face rau.Deci cred ca poti sa stai linistit.
  • GIDEON

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Uite asa in "ClubOpel" s-au inregistrat "n" membri , care dezbat problema !

In 1988 , eram in tramvai (1, care mai nou este Dusmanul lui IL LUCE) si un domn avea o sacosa , pe care o tinea intre picioare .. O Doamna , l-a lovit , omul a reactionat:

"Stai Doamna ca imi spargi ouale ! "

"Nesimtitule ! Nu iti e rusine ? "

"Stati Doamna ca nu am 2 , am 40 ! "
Skip ads

  • anonim2011

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
cangri a scris:@ anonim2011 daca citesti topicul ai sa vezi ca era doar un fetis fara alte intentii de a face rau.Deci cred ca poti sa stai linistit.


Linistit nu am cum sa fiu. Ce fetish? Sunt de sex masculin. Trebuia sa ii faca analizele politia si sa ii publice rezultatele. Nu are importanta ce declara. Importante sunt analizele. Si ale sotiei, si ale lui. Poate are pe cineva in familie bolnav.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
astralu a scris:Unul care este in stare sa intepe cu un ac va fi capabil sa intepe si cu un cutit...


Asta e o constatare tare interesanta. Te intreb: Daca ai curajul sa intrii cu masina intr-un perete, cu 20km/h, stiind consecintele ce urmeaza, atunci la fel de usor o faci si cu 180km/h? cunoscand consecintele?

Just asking... ce e cu membrii noi care au aparut ca ciupercile expre pt acesta problema?
  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
@Lotg

Faci comparatii intre mere si pere. A face rau unui om (chiar si prin intepare poti sa terorizezi o persoana) nu are legatura cu accidente la diferite viteze...

Membrii noi au aparut tocmai pentru ca exista acest topic in care se cere ajutorul si care are linkuri pe internet.. stai linistit ca nu te-a invadat nimeni. In plus, eu citesc forumul de prin 2007 fara sa am cont aici, doar pe probleme tehnice
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cangri a scris:....care s-au isterizat si mai ca incepeau o vanatoare ca pe vremuri cu furci si topoare ca sa-l prinda pe acest individ.

Mi se pare cel mai corect!
Skip ads

  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
@anonim2011

Daca intr-adevar nu faci misto si ai fost victima a acestui individ, atunci cazul tau schimba radical si declaratiile lui si apar noi intrebari in acest caz. Dementul a declarat ca vroia sa atraga atentia fetelor tinere (toate aveau intre 20-30 de ani). Pe prima pagina gasesti numarul de telefon al lui Florin (prietenul ultimei victime, prima care a depus plangere la politie si de la care s-a ajuns la arestarea tipului). Suna si depune si tu plangere la politie sau afla care sunt pasii si ce examene medicale trebuie sa faci
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu mi-e frica de invazie. Very Happy
Recunosc ca aceea comparatie era un pic copilareasca, dar ceea ce am vrut sa subliniez, e PASUL mare de la ac, la cutit, mai ales cand cunosti efectele pe care le produc.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
cangri a scris:@ anonim2011 daca citesti topicul ai sa vezi ca era doar un fetis fara alte intentii de a face rau.Deci cred ca poti sa stai linistit.

offtopic, intelegem cu totii ca ai prea mult timp liber si citesti 24/24 forumul, dar cateodata chiar e cazul sa te abtii. Vorbesti mai mult decat toti care au postat in topicul acesta la un loc si inevitabil vor iesi balarii pe alocuri. Nu o lua ca pe o ofensa, dar chiar exagerezi.
  • anonim2011

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
astralu a scris:@anonim2011

Daca intr-adevar nu faci misto si ai fost victima a acestui individ, atunci cazul tau schimba radical si declaratiile lui si apar noi intrebari in acest caz. Dementul a declarat ca vroia sa atraga atentia fetelor tinere (toate aveau intre 20-30 de ani). Pe prima pagina gasesti numarul de telefon al lui Florin (prietenul ultimei victime, prima care a depus plangere la politie si de la care s-a ajuns la arestarea tipului). Suna si depune si tu plangere la politie sau afla care sunt pasii si ce examene medicale trebuie sa faci


Ca sa ce? Sa distrug familia? Chiar si asteptarea poate crea sechele celor din jur. Stiu cam ce analize trebuiesc facute. In ce priveste numarul de telefon nu am certitudinea ca apartine victimei.
Este cam dificila situatia. Aleg linistea familiei. Gandesc pe termen lung.
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:
astralu a scris:Unul care este in stare sa intepe cu un ac va fi capabil sa intepe si cu un cutit...


Asta e o constatare tare interesanta. Te intreb: Daca ai curajul sa intrii cu masina intr-un perete, cu 20km/h, stiind consecintele ce urmeaza, atunci la fel de usor o faci si cu 180km/h? cunoscand consecintele?

Just asking... ce e cu membrii noi care au aparut ca ciupercile expre pt acesta problema?


Parerea mea e ca nu a intepat peretele ci a intepat oameni. Deci problema, zic eu, se pune asa: daca cineva are curajul sa dea peste oameni cu intentie cu 20 km/h atunci oare cat de greu o sa-i fie sa o faca cu 180km/h?
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:
cangri a scris:....care s-au isterizat si mai ca incepeau o vanatoare ca pe vremuri cu furci si topoare ca sa-l prinda pe acest individ.

Mi se pare cel mai corect!

Nu e chiar asa de corect. Daca fiecare ar cauta sa isi faca dreptate singur in baza unor suspiciuni/presupuneri/exagerari, fara dovezi concrete, unde am ajunge ? Hai sa punem altfel problema... Tu te contrazici cu mine pe forum si ajungi sa ma injuri, dar eu nu te injur pt ca sunt mai finut (Laughing). Acest lucru nu are nicio solvabilitate prin lege; nimeni nu va da importanta, nimeni nu va lua masuri, nimeni nu te va amenda (iti iei cadou interdictie pe forum vreo saptamana si gata), dar eu, mai slab dpdv emotional, ma consider grav lezat de injuriile pe care mi le-ai adus si sunt in pragul unor crize de isterie, in particular. Cativa prieteni de ai mei, vazandu-ma in situatia asta, iau hotararea sa te gaseasca si sa te cazeze la spital pentru cateva saptamani, in ideea ca poate data viitoare o sa fii mai politicos cu oamenii. Ti se pare corecta decizia amicilor mei ? Si nu imi spune ca exista o diferenta pentru ca tipul asta e nebun, a intepat mai multe persoane cu un ac si ca acul poate e infectat si bla bla. Pt ca, in primul rand, starea emotionala a unei persoane nu este general valabila, asa ca acolo unde pe unu il afecteaza serios o injuratura, poate pe altul il face sa se tavaleasca pe jos de ras; nu toti percepem si reactionam la fel, iar in al doilea rand, nici in momentul asta, nici tu, nici nimeni de aici (inafara de mctoto) nu poate garanta 100% ca stirile sunt reale si corecte (stiri care se preiau de la site la site si de la TV la site si viceversa si se mai "incarca/ajusteaza/presara cu imagini de arhiva" putin, sa para originale - astea nu sunt stiri, e tiraj online si audienta, adica rezultatul aglomerarii de prestari servicii pe segment - concurenta acerba si lupta pentru supravietuire, cu alte cuvinte). Mass-media nu a reprezentat si nu reprezinta o sursa de incredere. Prefer sa asteptam aparitia lui mctoto pentru a confirma tot ce spune presa si TV si abia atunci putem fi linistiti ca respectivul este adevaratul faptas si ca se vor lua masuri.
Exact cum s-a ajuns din "prispa" in "prispa" la acuze impotriva ambulantelor si oamenii de buna credinta, "doborati" de gravitatia situatiei s-au apucat sa vaneze ambulantele si medicii de pe strazi !
Gandirea asta de a "vana" POSIBILII vinovati si de a ii "invata minte" este tipica omenirii, foarte adevarat, mai ales in cazurile in care oamenii se simt lezati in vreun fel sau se intampla lucruri inacceptabile. Sunt intru totul de acord; aproape toti simtim asa uneori. Important este sa judeci la rece situatiile si sa iti pastrezi controlul. Trebuie sa fii constient ca decizia ta nu este, obligatoriu, intotdeauna cea mai buna, mai ales intrun moment "anume". Daca nu-ti da prioritate cineva in trafic, nu trebuie sa ii rupi piciorul drept pe motiv ca nu a calcat frana si nici sa ii notezi numarul de inmatriculare si sa ii cauti masina, dupa 2 zile, pentru a-i taia cauciucurile; s-a inventat claxonul, amenda si retinerea permisului pentru astfel de situatii.

Daca toate deciziile omenirii ar fi luate in baza corectitudinii, a bunului simt si a rationamentului, abia atunci ai putea spune ca este corecta procedura "vanatorii". Din pacate, in acel moment nu ar avea cine/ce decizii sa mai ia pentru ca oamenii ar fi altfel si nu ar mai exista situatii care sa poata genera tendinta de "a vana".

mitz1982 a scris:Parerea mea e ca nu a intepat peretele ci a intepat oameni. Deci problema, zic eu, se pune asa: daca cineva are curajul sa dea peste oameni cu intentie cu 20 km/h atunci oare cat de greu o sa-i fie sa o faca cu 180km/h?
Nici exemplul lui Lotg nu este chiar ok, dar este real. Exemplul lui astralul este ok daca este pus pe seama unei persoane ce sufera de anumite boli mintale pentru ca exista posibilitatea de a nu constientiza efectele folosirii unui ac, a unui cutit sau a altor obiecte. In schimb, raspunsul tau e total anapoda; unul care da cu buna stiinta in oameni cu 20 km/h intentioneaza sa ii raneasca, sa ii faca sa sufere, sa ii pedepseasca si nu sa ii omoare (ceea ce s-a intampla la 180 km/h).


Ultima modificare facuta de tannu la Vin 13 Jan, 2012 12:04 am
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
elegance a scris:
cangri a scris:@ anonim2011 daca citesti topicul ai sa vezi ca era doar un fetis fara alte intentii de a face rau.Deci cred ca poti sa stai linistit.

offtopic, intelegem cu totii ca ai prea mult timp liber si citesti 24/24 forumul, dar cateodata chiar e cazul sa te abtii. Vorbesti mai mult decat toti care au postat in topicul acesta la un loc si inevitabil vor iesi balarii pe alocuri. Nu o lua ca pe o ofensa, dar chiar exagerezi.


Mai bine ramaneai offline decat offtopic.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@tannu , nu ma obosesc sa inteleg cauza ta insa incerc o explicatie. Acum citesc pe forumuri mai multe informatii despre caz, dar tocmai am vazut la TV pe nenea din prima poza cu "bratari" la maini si o domnita ce spune ca isi recunoaste activitatea de a intepa femeile din placere. Mi se pare demonstrat ca topicul nu e in zadar sau la misto.
Cat despre partea psihologica, pune-te in locul domnitei intepate si incearca sa dormi noaptea, apoi vei intelege.
Din cate vad, incerci sa-i iei apararea dezaxatului, mai exact ii doresti o pedeapsa mai blanda. De ce?
Treaba cu potera e o expresie. Normal ca nu putem face asa ceva, daca puteam, respectivul era ars pe rug demult, si uneori, crede-ma, e mai bine. Din punctul meu de vedere, tipul ar putea sa omoare pe cineva, sau cel putin incearca. Inepaturile sunt premeditate, implicit are discernamant si merita sa suporte consecintele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR