Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mctoto, cum s-a finalizat povestea?
Skip ads

  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am auzit pe nu stiu unde ca se vorbeste si scrie peste tot ca iau dat mandat de retinere 29 de zile pentru moment
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
L-au prins, e clar ca omul are probleme psihice, e de ajuns sa ii vezi mutra, bine ca s-a apucat de intepat si nu de omorat.
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Avem si noi un topic cu tepari. Smile
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Eu cred ca subiectul ar putea fi inchis, pentru ca e rezolvat.


Subscriu, bine ca l-au prins, obiectul temei e gata.

Eu unul, incetez a mai urmari aici.
Felicitari initiatorului topicului de ideea cu mediatizarea.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu as fi interesat de rezultatele finale in cazul situatiei prietenei lui mctoto; abia atunci putem spune ca s-a terminat cu bine. Din pacate, exista boli pentru care, mai devreme de 2-3 luni de zile, nu se vor putea obtine rezultate concrete in urma analizelor.
Sugestia mea ar fi fost ca topicul sa ramana deschis, dar sa nu se mai comenteze asupra subiectului (pentru ca nu prea mai avem ce) si sa asteptam informatii de la mctoto. Din pacate, e mai greu de realizat pentru ca mereu exista persoane care duc lipsa de ocupatie si tin sa mai spuna cate ceva (lipsit de importanta, evident).
In concluzie, cred ca cel mai bine ar fi sa se inchida topicul si mctoto va posta, chiar el, cand are noi informatii. Este moderator, nu cred ca va intampina dificultati in a posta si a readuce topicul in primul rand al forumului pentru ca noi sa il putem citi Wink
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si eu sunt pentru inchiderea topicului. Pe langa faptul ca si-a indeplinit menire (a fost prins autorul) indiferent daca a avut sau nu o contributie esentiala, este mai bine sa nu fie facute publice rezultatele analizelor medicale.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum banuiesc ca ati aflat deja autorul a fost retinut si acum este cercetat pentru acuzatiile aduse in stare de arest preventiv.
Din cate se pare persoana incerca sa atraga atentia fetelor.
Persoana pare a fi sanatoasa fizic deci din acest unghi putem exclude ipotez unei imbolnaviri, dar nestiind unde a fost depozitat si folosit obiectul ascutit vom continua cu tratamentul si analizele.

In zilele dinaintea arestarii am primit sute de telefoane de la persoane care si-au oferit ajutorul atat moral cat si cu informatii.Ajutorul si suportul oferit a fost foarte bine venit si apreciat.
Nu ma asteptam ca lumea sa se asocieze aceste cauze.

Printre cele mai importante telefoane primite au fost cele de la fete care au fost atacate de aceeasi persoana dar nu au avut dovezi pentru a depune plangere. Le multumesc pentru ca au fost de acord sa vina la politie si sa ne ajute in demersurile intreprinse.
Fara ajutorul lor nu am fi putut duce la bun sfarsit acest caz.

Deasemenea, trebuie mentionat ajutorul indispensabil al sectiei 22 de politie care a rezolvat acest caz si sper ca ofiterii implicati sa se odihnesca dupa acele ultime nopti nedormite cu ture de peste 24 de ore. Avand in vedere dotarea tehnica a politiei s-au miscat repede si sper ca pe viitor sa aiba si ei o dotare tehnica cat de cat adapatata vremurilor moderne.

Multumesc pentru ajutorul comunitatilor: clubopel.com, motociclism.ro, macuser.ro, astraclub.ro si tuturor celor care au postat pe Facebook.
Desi nu ne-am dorit ca aceasta cautare noastra sa ia o asemenea anvergura cred ca o rezolvare nu ar fi fost posibila fara asemenea amploare.

Sunt sigur ca atat prietena mea cat si celelalte fete vor fi in final sanatoase.

Multumesc,
Florin si Paula


Voi inchide astazi acest topic dar voi vosta update-uri referitoare la caz.(daca e nevoie il voi redeschide)
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Totul e bine, cand se termina cu bine, si sper sa fie bine pana la capat.
Bafta. CIP.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
mctoto
Se pare ca omul e iar liber pe strazi. Cel putin pana la judecata. Sper.
Ia uitati ca am gasit pe net: Articol din EVZ
  • dec67

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Condamnat la 1 an si 10 luni cu suspendare conform articolului de aici
http://www.hotnews.ro/stiri...ni-suspendare.htm
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut

Da, a primit 1 an si 10 luni cu suspendare cu mentiunea :

Sã anunþe, în prealabil, orice schimbare de domiciliu, reºedinþã sau locuinþã ºi orice deplasare care depãºeºte 8 zile, precum ºi întoarcerea; c) sã comunice ºi sã justifice schimbarea locului de muncã; d) sa comunice informaþii cu privire la mijloacele sale de existenþã; Conform art.863, alin.3 C.pen., pe durata termenului de încercare, impune condamnatului respectarea urmãtoarelor obligaþii: a) sã nu intre în legãturã cu pãrþile vãtãmate b) sã se supunã mãsurii de îngrijire constând în urmarea unui curs de consiliere individualã a infractorilor în ceea ce priveºte comportamentul social, de grup ºi individual, în cadrul Serviciului de Probaþiune.

Si s-a facut un nou dosar pentru acþiunile civile.

A stat doar 2 luni inchis Smile

Acu na , sunt altii mai periculosi care sunt liberi. Macar sa il oblige se trateze pentru problema lui si sa nu devina violent in viitor.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
http://www.realitatea.net/i...-lei_1049659.html
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, s-a terminat si procesul civil. este decizie definitiva. Asta nu inseaman ca fetele vor si primii compensiile. Se poate ajunge la executare silita etc, care e alta distractie Smile
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ideea e ca banditu' o sa se gandeasca de 2 ori inainte sa mai bage scobitori in fesele cuiva. Tot e ceva..
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
o sa se gandeasca o laie de doua ori [scuzati expresia]
aceste lepre si scursuri ale societatii sunt tinute in brate chiar la propiu si de politie si de justitie.si noroc de opinia publica,forumuri si de toti oamenii de rand care s-au implicat ca nu stiu daca era gasit de politie vreodata!
regret ca o spun si ca sunt mai radical, dar numai niste batai pana la desfigurare poate i-ar face sa se gandeasca de doua ori inainte sa mai faca ce a facut.
aia cu 1 an si 10 luni cu suspendare e adevarata INCURAJARE de a mai face de astea,pentru aceste lepre .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR