Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pandelica a scris:Unde sunt cei care ii luau apararea nenorocitului zilele trecute?

Eu zic sa citesti cu atentie ce s-a scris, inainte sa faci remarci de genul asta. Ai vazut tu pe cineva care ii lua apararea ? Discutia s-a rezumat la a nu rupe capul cuiva inainte de a exista dovezi. Si chiar atunci cand exista dovezi, daca se alege varianta de a-ti face dreptate singur, capul trebuie rupt "cu atentie" ca sa nu dai de belele. Sa nu uitam unde locuim si ca, aici, infractorul caruia ii rupi capul in propria ta casa, te poate costa procese si cu ceva ghinion, chiar puscarie...

Iar referitor la partea cu pozele la TV, nicio televiziune nu va fi de acord sa le difuzeze; nimeni nu isi va risca licenta sau, in cel mai fericit caz, procese pierdute si amenzi/despagubiri ametitoare.
Skip ads

  • cat86

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca poate fi de folos cu ceva dar din analiza atenta a pozei pare ca individul ar are ceva intre degetele de la mana cu care se tine de bara autobuzului( pare ceva ascutit)
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am mai primit o confirmare:
Nu stiu daca informatia mea va ajuta cu ceva, dar am trimis link-ul catre mai multe persoane cunoscute. Am primit o confirmare din partea unei colege ca i este cunoscut individul. Acum 1-2 ani lucra prin zona ghencea - capatul lui 41. Dimineata cand se ducea spre serviciu se lua de ea. Banuieste ca are o problema psihica.


Am fost acuma dimineata la politie pt identificare dupa portret dar era cazut sitemul. (Vorba politistului: fug dupa hoti cu cai de lemn. In curnad o sa trebuiasca sa donam 5% si la politie nu doar la smurd ) A ramas pentru duminica, poate merge.

In schimb am facut plangere penala contra individului. Momentan se face pentru Infractiunea de lovire si alte violente (180 Cod penal) si poate primi 4-6 luni sau amenda iar ddupa terminarea analizelor daca doamne fereste are ceva se schimba incadrarea.
  • mihai1923

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
daca aveti drum cu 41 si daca memoria vizuala nu ma inseala uitati-va in fata tramvaielor ... tipul e genul prorocitor din biblie ... recita cu voce tare chestii si sta la prima usa. repet daca nu ma inseala memoria vizuala l-am vazut de mai multe ori.

ps: faptul ca un prieten din zona mi-a confirmat ce-am scris imi da certitudinea ca nu aberez. omul este bolnav mintal, cand vorbeste se uita pe geam nu intoarce privirea spre oameni - asa se poate explica si faptul ca atunci cand i s-a facut poza nu se uita la aparat sau n-a fugit.

later edit: si pe ruta 168/368 a fost vazut la fel citand din biblie (intre favorit si piata drumul taberei). Eu zic ca suta la suta poate fi gasit in zi de duminica la slujba undeva in spatiul asta favorit/plaza/brasov. Sunt mai multe biserici in zona: cea noua de la billa, cea din spatele parculuui, cea catolica dintre drumul taberei piata si 34.

Ce ai vrea sa facem daca-l vedem pe individ? Sa sunam la garda? Sa te sunam pe tine? Sa-l urmarim sa vedem unde sta? Sau ce?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
http://www.jurnalul.ro/obse...iul-41-601110.htm
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
tannu a scris:
Pandelica a scris:Unde sunt cei care ii luau apararea nenorocitului zilele trecute?

Eu zic sa citesti cu atentie ce s-a scris, inainte sa faci remarci de genul asta. Ai vazut tu pe cineva care ii lua apararea ?

Da, am citit cu foarte mare atentie si am vazut explicatii puerile cum ca poate omul a intepat-o din greseala prin haina groasa de iarna si prin pantaloni cu un obiect oarecare ce poate fi intalnit in mana unui calator obisnuit. Cred ca indivizii care au dat asemenea explicatii ar fi avut nevoie sa citeasca mai atent ce se scrisese inaintea lor!
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pandelica, eu cred ca pana nu te lovesti de genul asta de situatii nici nu o sa poti intelege.
Eu, personal, am fost lovit din greseala in autobuz, de servieta unui tip. Era aglomeratie, incidentul a fost absolut intamplator, fara nicio intentie din partea omului, care si-a cerut si scuze. Era o servieta colturoasa si lovitura am luat-o cu un colt al servietei in plin, apoi "tarsait" putin pe gamba piciorului. Nu a fost ceva foarte dureros si nici nu m-am gandit ca din atata lucru pot sa am mai mult de o vanataie. Eh, acasa m-am uitat si aveam un mic "crater" acolo unde se infipsese coltul servietei si o zgarietura continuata de acolo pe gamba de vreo 5 cm lungime (evident era sange inchegat pe toata lungimea ei si in locul intepaturii). Eram in blugi, iar blugii nu erau taiati, se vedea doar un mic punct mai alb acolo unde patrunsese coltul servietei. Deci, daca din coltul unei serviete se poate prin blugi....

Un al doilea incident mai "sangeros" pe care mi-l mai amintesc a fost tot in autobuz. La o frana mai putin prietenoasa, toti cei din autobuz am facut ca popicele lovite de bila de bowling. Incidentul a constat intro mica taietura (zgarietura mai mult) pe bratul unei tipe (era toamna si avea o geaca si un pulover pe ea... altceva nu stiu daca mai avea pt ca doar si-a suflecat maneca). Ea s-a dezechilibrat in momentul franarii si s-a dus gramada peste un tip care avea in brate o punga. In punga tipul avea niste cutite (gen de bucatarie, tocmai cumparate - nu va ganditi la altceva). Tipa s-a crizat putin cand a vazut ca s-a taiat, i-a reprosat tipului ca de ce umbla cu obiecte taioase in mijloacele de transport in comun, bla bla. Tipul si-a cerut scuze, a zis ca nu a fost ceva intentionat, ca abia le cumparase si se ducea acasa; si ca ea a venit gramada peste el, nu el peste ea. Intrun final, s-a linistit tipa, a realizat ca omul nu avea nicio treaba, si-a cerut scuze pentru iesirea de mai devreme si asta a fost tot.

Iar exemple de obiecte pe care le poti gasi in mana oamenilor (sau accesorii vestimentare), ce pot cauza diverse rani si pot trece prin vestimentatie... sunt destule. Lasand la o parte diversele tipuri de serviete/genti/cutii pe care le-am simtit pe propria piele, iti spun din vazute ca au fost cazuri de zgarieturi/intepaturi cu chei si brelocuri tinute in mana sau atarnate la gaica pantalonilor; am vazut incidente si pe strada cu julituri de la fermoare, brelocuri, chei, nu doar intrun mijloc de transport.

Ideea este ca persoana respectiva poate fi un redus mintal (in sensul propriu) si cauzeaza aceste evenimente cu buna stiinta (atat cat poti sa spui "buna stiinta" venind din partea unuia care nu se afla in deplinatatea facultatilor mintale), dar, pana la gasirea si dovedirea lui (a starii sanatatii lui mintale), trebuie gandit ca "nevinovat pana la proba contrarie". Nu poti acuza o persoana in lipsa dovezilor concrete si aici nu fac referire la cazul de mai sus, ci la orice caz de genul asta. Asa cum oricaruia dintre noi i se poate intampa sa fie lezat fizic printrun gest involuntar, asa si oricare dintre noi poate leza pe cineva, tot in urma unei situatii intamplatoare si sunt convins ca nimanui nu i-ar conveni sa se stie nevinovat (in sensul ca nu a facut-o intentionat sau nici macar sa nu stie ce s-a intamplat) si sa descopere ca este luat cu japca si batut la sange, urmand ca mai apoi sa i se puna intrebari.
Hai sa fim realisti si rationali; sunt convins ca pana la urma se va clarifica situatia, respectivul va fi identificat si se va stabili daca se afla in deplinatatea facultatilor mintale. Pana atunci, in lipsa de subiecte de conversatie, sa nu incepem sa ne aratam cu degetul pe aici cum ca unul ii ia apararea si unul nu. Mai bine ne rezumam la comentarii strict legate de situatia lui mctoto si nimic mai mult. Speculatiile sunt la indemana oricui, certitudinile mai putin, iar parerile de rau pot fi de prisos uneori.
Ajutati cum puteti la identificarea persoanei, iar mctoto trebuie sa creeze mici presiuni vis a vis de organele abilitate pentru a se lua atitudine (interesul in cautarea infractorilor si rezolvarea cazurilor este extrem de scazut; conditiile de munca si salariile din segmentul asta chiar nu reprezinta un stimul).
  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
tannu a scris:Pandelica, eu cred ca pana nu te lovesti de genul asta de situatii nici nu o sa poti intelege.

Stai calm ca am trecut si eu prin destule situatii de genul asta! Numai ca exemplele tale sunt cam fortat comparate cu situatia descrisa de initiatorul topicului. Vad ca tii sa ai dreptate intotdeauna, asa ca ma retrag inainte sa-i stricam complet topicul omului.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cazul a ajuns peste tot.

http://www.realitatea.net/o...ctate_903082.html
  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Incep sa apara date noi. E poreclit Elvis si sta prin zona Poiana Muntelui (Drumul Taberei). Politia ar putea sa faca niste cercetari in zona.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Tu de unde stii ca e poreclit astfel? Ca vad ca mergi la sigur...
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cam nesimtiti astia de la irealitatea! Asta-i titlu!?! Evil or Very Mad
Dar asa isi fabrica astia stirile: copy - paste si un titlu cat mai pompos!
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cristy_13 a scris:Tu de unde stii ca e poreclit astfel? Ca vad ca mergi la sigur...

scrie aici
  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cristy_13 a scris:Tu de unde stii ca e poreclit astfel? Ca vad ca mergi la sigur...


Cei de la Jurnalul au informatii de la Florin ca maniacul ar avea porecla Elvis. In plus, altcineva si-a amintit de el pe cand statea in zona
aici

Pe Libertatea se spune ca politia are deja un cerc de suspecti.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Tocmai au inceput stirile pe protv, la stirile pe scurt au prezentat si acest caz. Va fi detaliat mai incolo in jurnal...
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
a ajuns si la Antena 1 o sa-l arate in cateva min.
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nici nu ma mira modul in care s-a facut articolul de la Realitatea. Asa incep sa se vada efectele prostimii, care de 10 ani incoace trimite si retrimite massuri cu ajutorul oricarui program sau retea de socializare. Aici ma refer la toate stupiditatile de tipul "micul Rares cu nu stiu ce forma de cancer primeste de la Yahoo si AOL cate 1 cent pentru fiecare mesaj", "nu stiu ce copii mici cu diverse forme de cancer primesc pe Facebook cate 32 euro (!!!) pentru fiecare share". Astea sunt baza. Mai departe, au ajuns sa fie acoperite toate nivelele (furati si batuti in parcari de supermarket, trafic de copii, imprastierea de boli intepand oamenii pe strazi si in mijloacele de transport in comun, etc.). Din cauza acestor falsuri (care, culmea prostiei, plutesc pe internet de minim 5-6-7 ani si "micul Rares" are tot 2 anisori, traieste in continuare si primeste cate 1 cent pt fiecare mass), ajungem la o situatie (ca cea a lui mctoto) unde chiar este un caz real, ce necesita suport, dar unii refuza sa mai creada. Nici n-as putea spune ca pot fi invinovatiti dupa atatea tam-tamuri aparute de-a lungul timpului. Fix povestea ciobanasului care striga "lupul la oi !" ca sa faca misto de consateni, iar cand a venit lupul cu adevarat, nimeni nu i-a mai sarit in ajutor.
  • GIDEON

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2011

  • Mesaj Privat
O alta parere ... http://www.criserb.com/blog...c-in-autobuz.html


Ultima modificare facuta de GIDEON la Mie 11 Jan, 2012 9:01 pm, modificat de 2 ori in total
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
a aparut stirea la mai toate televiziunile ,la pro TV si la antena 1 am vazut eu ,numai ca cei de la antena 1 au pus pe fata agresorului o banda neagra ,in schimb cei de la pro TV nu au acoperit fata agresorului .
oare cum ar vrea sa il recunoasca lumea daca ai acopera fata .ce oameni ?
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
S-a dat si-n prosport .... e imposibil sa nu-l recunoasca cineva.
mctoto ... tine-ne la curent .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR