Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
GIDEON a scris:O alta parere ... http://www.mariciu.ro/parer...tepatura-tramvai/

Omul s-a exprimat impecabil dupa parerea mea. Exact asa cum ar trebui atunci cand nu esti sigur ca este real 100%, dar nici nu inlaturi posibilitatea. Fara referire la subiectul in sine, articolul lui este mai bine realizat decat orice articol apare in publicatiile din ziua de azi.

claudiu-cld a scris:a aparut stirea la mai toate televiziunile ,la pro TV si la antena 1 am vazut eu ,numai ca cei de la antena 1 au pus pe fata agresorului o banda neagra ,in schimb cei de la pro TV nu au acoperit fata agresorului .
oare cum ar vrea sa il recunoasca lumea daca ai acopera fata .ce oameni ?

E mai problematic cu afisarea pozelor si acuzatiilor la TV, mai ales in cazul in care exista multe necunoscute.
Priveste partea buna, stirea este mediatizata puternic. Acest aspect, pe langa ajutorul pe care il poate primi de la cetateni, va apasa pe umerii anchetatorilor, care, in cazul in care se insista, vor fi nevoiti sa isi dea putina silinta in investigarea cazului si sa nu trateze situatia "ca de obicei".
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
http://stirileprotv.ro/stir...t-de-politie.html
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
a ajuns si pe facebook e peste tot

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca usor usor o da in mit urban.
Mai aparuse acum ceva timp unu prin regie in cluburi care te intepa si zicea ca ai SIDA.
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu e mit urban o data ce si alti oameni au confirmat ca omul pare/este dubios. Nu e mit urban o data ce si altii zic ca sotiile/partenerele lor au avut de a face cu astfel de oameni. Nu e mit urban o data ce mctoto a zis ca intepatura se vedea cu ochiu liber. (iar eu unul cred ca nu minte).
Mitul urban poate consta in "temerile" care au fost enumerate. Dar pana la proba contrarie, cred ca-s fondate, nu?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu zic ca nu se poate sa fie adevarat.
Dar daca te uiti la mai mult de jumate din oamenii de pe strada o sa gasesti ceva care da semne ca ar fi un psihopat/a.
Altii zic ca au vazut porci zburand s.a.m.d. ,asta nu inseamna ca o sa-i cred.
Momentan exista un singur caz "concret" Toate celelalte cazuri se folosesc de aceleasi 2 poze.Ceea ce face ca aceasta poveste sa fie cumva neverosimila.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am vazut si postarea de pe facebook si acolo s-a distribuit stirea de vreo 2000 de ori ,acelasi lucru l-am facut si eu si alti prieteni de ai mei.Nu sunt din bucuresti dar am destui prieteni de pe acolo . Cine stie poate ,poate se afla ceva .Multa bafta si mult succes in gasirea psihopatului .
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Nu zic ca nu se poate sa fie adevarat.
Dar daca te uiti la mai mult de jumate din oamenii de pe strada o sa gasesti ceva care da semne ca ar fi un psihopat/a.
Altii zic ca au vazut porci zburand s.a.m.d. ,asta nu inseamna ca o sa-i cred.
Momentan exista un singur caz "concret" Toate celelalte cazuri se folosesc de aceleasi 2 poze.Ceea ce face ca aceasta poveste sa fie cumva neverosimila.

It's all about the same case here.
Doar ca e preluat de mai multe site-uri/forumuri/canale TV. Ca ai auzit tu ca altii au vazut porci zburand...o fi adevarat. Ideea e ca aici e vb de relatarea in sine, poze, clubopel, omul in sine (cel in cauza), asemanari, confirmari, relatari ale oamenilor din cartierul "faptasului"
Iti zic sigur ca e adevarat, doar ca nu e confirmat. Smile
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stirea deja se vehiculeaza cum ca ar fi intepat multe persoane si ca-i un psihopat.Cand defapt este doar un singur caz.
Si eu pot sa iau poze de pe net si sa zic ca omul ala a facut cine stie ce.
Oricum cam ciudatica povestea.A simtit o intepatura.A scos aparatul si a facut poza.Ati vazut cat de focalizate sunt pozele alea?Pei dupa asemenea experienta oare nu tremuri tot?Omul nu s-a simtit deranjat.Macar ca spunea altor persoane din tramvai.Cred ca l-ar fi linsat aia pe loc.
Ambulante care fura copii pentru organe si alte dastea am mai auzit.Ca doar nu ne-am nascut ieri.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
BOLD

cangri a scris:Stirea deja se vehiculeaza cum ca ar fi intepat multe persoane si ca-i un psihopat. (degenerarea stirii, gen irealitatea) Cand defapt este doar un singur caz.(is mai multe, nu neaparat de intepare; vezi paginile anterioare, postatat de mctoto de pe forumul motoci....)
Si eu pot sa iau poze de pe net si sa zic ca omul ala a facut cine stie ce.(ai dreptate, in cazul asta te-as crede si pe tine, depinde cum relatezi)
Oricum cam ciudatica povestea(nu-i confirmata, de aia ti se pare ciudata).A simtit o intepatura.A scos aparatul si a facut poza.Ati vazut cat de focalizate sunt pozele alea?(zi-ne tu cat de focalizare sunt. In ce unitate de masura le masori ? -focalizarile-)Pei dupa asemenea experienta oare nu tremuri tot?(ba da)Omul nu s-a simtit deranjat.Macar ca spunea altor persoane din tramvai.Cred ca l-ar fi linsat aia pe loc.(tu ai fi zis/sarit? in alea 3 minute de mers, 2 in care ai tremurat?)
Ambulante care fura copii pentru organe si alte dastea am mai auzit.Ca doar nu ne-am nascut ieri.


Ideea e ca am incercat sa ma pun in situatia de fapt. Poate de asta ti-am si raspuns.
Pune-te si tu, incearca sa vezi cum ar fi fost...Neutral

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
NU zic ca nu e naspa ce s-a intamplat, daca s-a intamplat.
Dar daca NU s-a intamplat?Asa cum nu s-a intamplat nici faza cu Ambulanta care fura copii.Stiai ca o ambulanta a fost devastata si medicul si soferul au fost batuti in cartierul Ferentari in vreme ce circula vestea asta?
Cum te-ai simti daca careva ar fi linsat pe strada de oameni care au auzit povestea si mai incolo sa se afle ca defapt nu era ala,poate doar semana cu el,sau daca povestea nu e adevarata?
Povestea deja a degenerat in isterie.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Asta e mass media, nu ai ce-i face. Si astia-s oamenii daca n-au minte. Eu unul inclin sa cred povestea, dar asta nu inseamna ca daca-l vad, il bat.Smile Si tu ai dreptate, n-am negat asta. Insa nu ai adus in vorba detalii care pot infirma cele zise in poveste. Ai dreptate in cazut in care omul e nevinovat (n-o sa se afle niciodata) sau mctoto a mintit.
Pana una alta, vad ca totul e in standby. Hai sa vedem ce mai zice mctoto maine, nu irealitatea.

Ps: eu am citit doar forumuri+cateva comentatii. N-am citit titluri isterice.
Skip ads

  • Leet

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
cecenia a scris:
bx3m a scris:
@cecenia

Faci cumva parte din echipa doctorului Cristian Andrei ? E o simpla parere prietene , eu daca te vad pe strada si esti putin mai tuciuriu zic ca esti tigan , e vreo problema? Asta e parerea mea . Hai sa le facem statuie ...ala nu trebuie batut,ala nu trebuie criticat .. eventual sa'l cautam pe "vinovat" si sa'i dam bani de ace ..
Scuze de offtopic , ultima postare , deja lumea incepe sa'i planga de mila celui vinovat , in loc sa se puna in situatia lui mctoto .
Mult succes toto ..


Intervin si eu dupa cateva decenii, te citez: "Eu daca te vad pe strada si esti putin mai tuciuriu zic ca esti tigan". Pai, avand in vedere ca ai un caracter si o gandire tipic romaneasca, fiind 'blocat' (psihic si fizic) in aceasta tara de rahat, neluand contact cu alte nationalitati, ai o gandire vaga, juvenila, si de prost gust. (o simpla parere)
Daca eu sunt arab (exemplu) si am o complexie mai inchisa, inseamna ca-s de etnie rroma? Daca din punctul tau de vedere raspunsul este "da", atunci esti intr-o situatie mult mai grava decat credeam, si apropos, deosebesti nationalitatile cu ochilul liber datorita trasaturilor, nu a pigmentatiei.

Ontopic: Iijos fie cu el, lumea-i plina de sociopati.
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
O CAM IA RAZNA TOPICUL ... !
  • Bodo.vectra

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
noutati mctoto ?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Acuma 5 minute am venit de la politie.....mai multe detalii in cursul zilei de maine.... se pare ca e de bine.
  • Analia

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
mie mi se pare ca seamana cu acest Dan chiriac....are cateva puncte comune..Nu stiu, poate ma insel ..sau poate nu...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cangri a scris:NU zic ca nu e naspa ce s-a intamplat, daca s-a intamplat.
Dar daca NU s-a intamplat?

Din ce scrii tu aici, eu inteleg ca tu nu o crezi pe prietena lui mctoto. Ce te-a facut sa ajungi la o astfel de concluzie? Ce te face sa crezi ca s-a intepat singura (doar au constatat medicii urma intepaturii) si cam ce motivatie ar putea avea sa faca plangere la politie impotriva unui nevinovat si sa-i puna in carca o fapta imaginara?
Incerc sa-mi imaginez cear fi daca tie ti-ar fura cineva portofelul in tramvai iar politistul la care ai merge sa reclami furtul te-ar pune sa faci dovada ca ai avut un portofel si cu cati bani etc.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@cangri ai persoane apropiate pe langa tine?( mama, sora , iubita). daca era una dintre ele? o credeai? oare noi te credeam?

il cunosc personal pe florin(mctoto) si nu am pus niciodata la indoiala ce a spus aici. de ce ar minti?

parerea mea ca ala a facut intentionat ce a facut.si merita pedepsit chiar daca politia nu poate dovedi.cred de asemenea ca nu e singurul caz, dar lumea nu prea are incredere in politie. poate nici eu nu am.
@mctoto a facut foarte bine ca a scris aici. cu mediatizarea actuala oamenii vor fi mai atenti la ce se intampla in jurul lor.
  • astralu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Se pare ca a fost gasit si luat la intrebari... De cand practica acupunctura? Are ceva in capul ala? Daca ii place mai mult la Socola, la Obregia sau la Tichilesti... s.a.
citeste aici
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR