Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mrcapris

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
am si eu o rugaminte
cunoaste cineva firme sau experti auto abilitati care un urma unui accident service-ul respectiv nu au inlocuit piesele desi ele erau pe lista?
astept raspunsurile voastre
Multumesc!
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai sigur te duci la reprezentanta tipului de masina care trebuie expertizata ei nu cred ca ar gresi la o expertiza... nu ar fi in avantajul lor
  • mrcapris

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
am fost
nu au o astfel de acreditare....Sad opel dibas.... mai ales ca din cauza lor.. mi-a sarit furtunul de apa
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Atunci poate stie cineva si te poate ajuta ,ma asteptam sa gasesti la orice reprezentanta un nene ,,doxa,, care sa poate da un verdict
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca ai avut accident, ai reparat-o pe asigurare intr-un service autorizat, si ti-au pus piese aiurea, carpite, iar tu vrei acum stampila cuiva in masura sa spuna ca piesele schimbate sunt aiurea ca sa poti sa ii dai in judecata. Asa e? Incearca la un inspector de asigurari Wink. Ii bagi ceva in buzunar si sigur se poate rezolva.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Expertul de la asigurari habar nu are de calitatea pieselor...unii nu stiu nici denumirea corecta a pieselor de pe masina,de fapt majoritatea,sunt patit eu
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
"ca sa poti sa ii dai in judecata"..

ti-ar trebui un expert auto autorizat de ministerul justitiei. pe site-ul just.ro gasesti lista cu expertii autorizati. daca faci singur o expertiza va fi una extrajudiciara si va fi greu acceptata de o instanta. daca ii dai in judecata, instanta va numi un expert care va face o expertiza JUDICIARA care are efect in instanta. din pacate dupa cum merge justitia in Ro ai sanse mici de reusita. daca ai bani si nervi tari poti reusi.
  • mrcapris

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
stiu ca sansele de reusita sunt mici.avocata mi-a spus sa facem inainte o expertiza ca sa putem depune dosarul in instanta chiar daca instanta ne va mai pune inca o data sa repetam expertiza.ideea este ca pe formularul care a iesit de la asigurari cu piesele ce trebuiau schimbate nu era semnatura mea si asta ma duce la gandul ca ar putea fi un atu.problema este ca nu gasesc un expert si de aceea rog cine cunoaste un asemenea expert daca ar putea sa posteze nume si numar de telefon. multumesc
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Inprimul rand, schimba avocata cu altul(alta) care stie meserie. Pe ala nou, il pui sa promoveze o actiune "in asigurare de dovezi", actiune care se solutioneaza in procedura de urgenta ca si ordonantele presedintiale si in care efectuezi expertiza judiciara. Abia apoi faci actiune in despagubire. In felul acesta, platesti o singura data expertiza si ai si perioada cea mai scurta in care nu folosesti masina.
Iti urez bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR