Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
La sfarsitul lunii trecute am comandat un Opel Mokka 1.7 AWD start/stop.
Era deja produs, am de asteptat pana la sfarsitul lunii august/inceput septembrie pentru a intra in posesia lui.
O sa revin cu detalii/impresii dupa ce ajunge in tara,
Skip ads

  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Se pare ca urmatorul transport cu vaporul atunci va fi (sfarsitul lui august). Mai are cineva masina comandata cu termen sfarsitul lui august? Sau stie cineva masina cu predare mai repede de sfarsitul lui august? Si eu am termen 25 august si am primit informatia ca in 22 august va ajunge masna in depozitul central din Ungaria.
  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Eu am primit data de productie 22.07.2014 si au zis ca din momentul ala mai dureaza 2 luni pana ajunge masina in Bucuresti. Cica sunt intarziati si de vacanta opel din august.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Deci au avut livrari in iunie si vor avea in august si septembrie. Este cineva care a primit de la dealer livrare iulie sau stiti pe cineva? Ma refer la sfasitul lui iulie sau inceput de august.
Skip ads

  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall...
Domnilor...Andreih cum ai dat comanda si masina era deja gata? nu lnteleg ce vrei sa spui.. Question
Salageanr..cum adica ai primit data de productie? reprezentanta nu are de unde sa stie cand masina urmeaza sa fie fabricata... sau asa am fost eu informat de Radacini Constanta..
ei au informati despre masina ln momentul cand iese din fabricatie ..
eu am termen de livrare 31 Noiembrie.. dar cei de la reprezentanta au spus ca cel mai probabil masina va veni pana la sfarsitul lui Septembrie.. ei spun ca problema este cu transportul.. probabil ca vaporul pleaca ln momentul cand au un anumit nr. de masini .. 2000...3000..
cei care lucreaza ln domeniu au idee cate autoturisme intra la un anumit transport..
daca am cunoaste nr. de masini fabricate pe zi si cate auto intra pe vapor... am avea idee la ce perioada se face acest transport..
toate bune..
  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut, eu am spus exact ce mi-a scris dealerul in mail. Uite un citat:
           " Masina are ca data de productie 21.07.2014. Pana va ajunge la noi vor mai trece aproximativ 2 luni. Acest interval este conditionat de luna de concediu. In luna august in fabrici nu se lucreaza. Ramane sa tinem legatura."

Acum pe cine sa crezi? Pe cei de la radacini din Constanta sau pe cei de la radacini din Bucuresti?
Oricum eu nu sunt asa nerabdator sa imi vina masina! Cand vine vine Smile bafta!
  • mudpie

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
O intrebare pentru colegii "mokkangii" cu motoare de 1.4T: ce benzina folositi? Ma refer la cifra octanica - 95, 98 sau 100?
  • astragZ18XE

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alba
  • Masina: Mokka 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@mudpie
producatorul recomanda cifra octanica 95, dar este admisa si 98. personal am folosit si 100.
Skip ads

  • mudpie

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc!
Intreb pentru ca in mod normal eu alimentez cel mai des de la OMV, unde au de 95 si de 100, iar eu bag de 100. Ma intrebam daca asta poate avea efecte negative asupra motorului, pe termen mai lung.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Benzina cu cifra octanica mai mare detoneaza mai greu si e mai scumpa, in rest....
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Va rog colegi posesori de Mokka sa imi dati si mie o dimensiune la masina si anume de unde se termina parbrizul pana unde uncepe antena sa stiu si eu ce cutie sa-mi comand. De asemenea ce bare transversale ati achizitionat?
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nimeni nu vrea sa ma ajute?
Skip ads

  • cmusat2000

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor,

Sunt posesor de Antara, insa masina ma dezamagit crunt, am motorul de 2.2 Diesel, iar filtru de particule este un cosmar. Ma regenerez in fiecare saptamana. Masina am luat-o acum o luna, dupa ce am asteptat 5 luni sa-mi vina cu transmisie automata.

Acum, intentia mea, oricat de stupid ar suna, este sa o bag in vanzare (am un sentiment ciudat ca nu voi avea cumparator si tot la dealer-ul Opel in buy-back voi ajunge), si astfel voi fi nevoit sa ma arunc catre un Mokka benzinar.

Intrebarea mea este:
Detine cineva de pe forum un Mokka, versiunea 1,4l, benzina cu transmisie automata.
Ma intereseaza cum este masina, daca este multumit de ea si ce probleme a intampinat.

Va multumesc tutror.
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Contaural
Distanta parbriz / antena 170 cm. Eu recomand Thule. Poti intra pe pagina lor si dupa selectarea Opel Mokka ai numeroase variante, Eu as alege Thule WingBar Edge 9591 si Kit 4032 Flush Railing, asta pentru bare transversale (sunt foarte joase si arata OK, nu iti da impresia de bare cocotzate) iar cutia, intrucat eu am culoarea Alb Perlat Snow, as opta pentru Thule Motion 800 White edition (toata distractia cam 3000 lei). Bafta!
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc de dimensiune si sfat. La bare tot la 9591 m-am gandit si eu si am gasit cu 888 ron (noi nu second). Cat despre cutie, nu e cam mare Thule Motion 800?
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Este cam mare... insa antena este flexibila...cutia sta foarte bine pe masina si arata OK. Pretul este bun pentru bare...cat despre cutie, o poti inchiria (asta daca o folosesti doar odata pe an). Bafta!
  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut baieti, am si eu o curiozitate, care aveti pe masina Radio CD400 BT, mufa USB, 6 difuzoare, interfata wireless , are cumva car kit? adica se poate vorbi la telefon prin sitemul audio? Sau pot sa fac doar streming audio din telefon? Defapt la ce foloseste "interfata wireless si bluetooth-ul?
Masina imi ajunge in Romania la sfarsitul lunii septembrie asa ca nu mai am chiar atat de mult de asteptat Smile

Mersi
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
AMR 8-14 zile
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ehheeee... frumos AMR... imi aduc aminte cu emotie... Bafta multa!
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am cumparat caruta inaintea calului (covoare, bare, portbagaj etc). Acum astept calul..... care m-a imbatranit cu 6 luni
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR