Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Astazi masina mea - de fapt trenul cu toate masinile-a ajuns la gara bascov. Garnitura nu a ajuns in triajul de la Hoddlmayer pentru descarcare.
Eu sunt avocat si credeti-ma ca le-am atras atentia asupra faptului ca in contractul meu nu este stipulat termen de livrare, ci faptul ca livrarea se face dupa efectuarea platii. Aici se profita de faptul ca exista oferta la concurenta.Daca eu renunt la masina, tot vanzatorul profita peu ca gaseste un alt cumparator care doreste masina si i-o ofera pe loc, iar eu nu am decat sa mai scot niste bani din buzunar sa- mi iau altceva, similar nu exista, alti dealri nu au reducere de 7000 euro la o masina. Eu atat am scos. Cosmo 4x4 benzina fara incalzire in scaun, fara camera pe spate si faruri xenon. Daca nu ar fi vorba de o lipsa de oferta pe piata si de faptul ca raportul calitate - pret obtinut dupa negociere este unul foarte bun, maine mi-as ,ua inapoi banii si cu despagubiri si cu lipsa de folosinta, cu dobanzi penalizatoare, cu tot ce vrei, dar am stat 6 luni dupa o masina si fac pe nebunul acum cand mai am o zi si o primesc?!
Skip ads

  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Colegul contaural, merg in gara bascov sa vad masinile, nu mai am rabdare. Postez mai tarziu constatarile
  • cmusat2000

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Problema cu intarzierea am trait-o si eu.
Eu am comandat o Antara 2.2 Diesel Enjoy AT AWD pe 19.02.2014 si mi-au spus ca livrarea se va face undeva in jurul lui 15 iunie. Masina a venit in 4 iulie. In afara intarzierii, timbrul de mediu care in toate reclamele lor si in oferta era 896 euro, de fapt a fost 1250 euro!, argumentand ca fata de valoarea emisiei de CO2 cat era scrisa pe site (205 grame), pe certificatul masinii a venit cu 225 grame de unde si diferenta de pret.
Am achitat in plus diferenta doar dupa ce mi-au oferit SD Cardul cu navigatia pe RO si prima revizie gratis.

Acum dupa 2 luni de utilizare a masinii si aproape 2500 de km, ma declar dezamagit de alegere. Am oscilat intre Mokka si Antara. Mokka mi s-a parut mai mica si cu un portbagaj aproape inexistent. Imi doream motorizare pe benzina, cu cutie automata, insa mi-au spus ca la Mokka astept cel putin 7-8 luni, si mi-au recomandat Antara, motorina nu benzina datorita motorizarii de 2.4 cu un consum mult prea mare, si ca o primesc in 3-4 luni si cu discount de aproape 11000 euro.

Din pacate, am pus deja masina la vanzare si daca reusesc sa o vand ma indrept catre o motorizare mai mica, pe benzina, transmisie automata, emisie sub 200grame....

Toate cele bune.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
La Bascov este o garnitura cu vagoane speciale pentru transport auto, dar nu mai e nici o masina pe tren. La Hoddlmayer in curte nu sunt decat Dustere si doua trailere care au pe ele 6 masini mari,Honda dupa aspect exterior. Mai sunt cateva masini de vulori jnchise dar la care nu am putut observa marca fiind foarte departe de poarta si mai erau trei trailere goale. Unde or fi "moacele"? Dealer-ul meu nu mai da nici un semn de viata. Cred ca saptamana viitoare vom intra in posesia masinilor, iar de acum in colo, trebuie negociat mai bine, ca negociem pe banii nostri. Daca stiam ca astept 6 luni, mai negociam,insa eu voi face cunoscut tuturor ca la opel se asteapta mult si-i voi sfatui pe toti cei care doresc opel sa negocieze inclusiv termenul de livrare cu daune.
Skip ads

  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Voi posta pe retelele de socializare, pt ca semenii nostri nu stiu sa intee pe forumuri si oricum cand eu am facut cercetari cu privire la opel, nimeni nu scrisese ca asteapta 3-5 luni pentru masina. Nici macar sora mea nu mi-a spus cat a asteptat pt vectra.
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu ar fi rau sa postati si aici. Pe retelele de socializare ne este mai greu sa gasim informatiile in timp ytil. Multumesc.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am ramas mut. Nu e tipenie de Mokka in Bascov? Dar ce naiba s-a intamplat? Dealerii vostri ce spun?
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Dealerul meu spune ca Hoddlmeyr i-a spus ca au ajuns masinile dar nu le-au descarcat. Acum am vorbit cu d-nul Marius care mi-a spus ca nu a vazut masknile. L-am rugat sa se duca sa le vada pentru ca eu sunt la o expertiza si nu pot pleca. I-am spus ca am fost in badcov si ma mai duc odata dupa expertiza. Voi mai posta ceva mai tarziu
Skip ads

  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Dealerul m-a sunat si mi-a zis ca s-au descarcat masinile. Trec pe la Hoddlmeyr sa vad cand se termina expertiza
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Dealerul meu din Bucuresti nu stie nimic, transportatorul refuza sa ii raspunda la telefon. Informatia despre care vorbesc este de la ora 18:00. Se stie ceva de masinile care trebuiau livrate azi in Bucuresti si pentru care reteaua de distributie GM a depasit termenul?
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Au ajuns, le-am vazut, suntvincarcate pe trailere, saptamana viitoare ne luam masinile
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Super veste, preferam sa o fi avut in weekend, dar e bine si asa rau. Dar acum au sosit ca parca mai ajunsesera mai demult?
Skip ads

  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Trebuie comunicat undeva mai sus de dealeri. Nu cred ca e vina lor. Cum e posibil ca transportatorul sa nu livrze maine? Dealerul meu a fos sunat sa se duca sa ridice masinile pe roti in seara asta la 17,45? Cu cine? Programul la service era terminat de la5, mai erau doi agenti, iar la Hoddlemeyr nu se lucreaza maine. S-a dus si agentul meu sa vada daca au ajuns, pentru ca i-am spus ca la ora 15 nu era nici o mokka in curte. Acum m-a sunat sa-mi spuna ca luni imi iau masina si chir cred, pentru ca le-am vazut. N-ar strica sa mai cerem cate ceva suplimentar ca sa compenseze intarzierea.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Le-am vaxut cu ochi mei sunt 10 trailere cu mokka, astra corsa si antara, corsa si astra sunt 3-4, antara 3, restul mokka, pe trailere pe care le poti vedea din strada.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
De unde sti ca Hoddlemeyr nu livreaza la noapte sa fie maine in tara? De ce le-a incarcat daca nu livreaza? De unde ai aceasta informatie? Speram totusi sa ridicam maine masinile
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
De pe site-ul lor:
http://www.hoedlmayr.com/EN...e_dienstl/85.html

"Hödlmayr delivers the vehicle to the right place at the right time in the promised quality and with the right information, all at a fair price. "
Comentariu: nu cunosc pretul dar in nici un caz la timp!

"The vehicle is delivered to the vehicle dealer exactly according to customer specifications. The Vehicle Tracking System (VTS) transmits the vehicle unloading messages to our company’s database servers and – in addition to other steps in the work process – makes them available for the customer on the Internet."

Interesant... deci pot fi urmarite si se stie cu exactitate pozitia lor.

Concluziile le trageti voi singuri.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pana acum au fost in tren Smile) (facem haz de necaz) de aceea nu s-a stiut pozitia lor.
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
M-am grabit... versiunea romaneasca a acestei companii este cel mai probabil aici: http://www.intlazar.ro/laza...yr-lazar-romania/
O sa le dau miine dimineata un telefon, il gasiti aici: http://www.intlazar.ro/contact/ sa vad daca pot sa aflu mai multe decit a putut sa imi spuna dealerul. Eu am vazut trailere cu masini in orice zi a saptamanii, nu vad de ce ei nu ar lucra miine.
Stresati dealerul!
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Eu nu mi-am mai stresat dealerul dupa ce am vazut masinile. Informatia ca Hoddlemeyr nu lucreaza sambata si duminica o am de la dealer.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
De la dealer stiu ca masinile au stat f.f. mult in slovenia. Problema este ca in timp ce mie mi s-a dat termen de livrare-verbal- 15 august + sau - o saptamana, o alta persoana in bucuresti a incheiat contract la 10 zile dupa mine si i s-a dat scris termen de livrare la 6 lune de la data semnarii contractului. Oricum nu mai conteaza, luni incep sa postez despre mersul inmatricularii. Daca va intereseaza ceva anume, vreti informatii, spuneti.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR